Bayanlara toplu taşıma araçlarında yer veriyor musunuz?

Aynı yaş grubu olunca anlayışla karşılayabilirim ama orta yaştaki bayanlara yer vermeyen gençleri anlayamıyorum çünkü bugün siz yer vermezseniz yarın annenize de yer verilmeyecek.

0|0
19|51

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi yaşımdan küçük bayanlara yine yer veriyorum. Ayakta kötü bir duruma maruz kalmasını istemiyorum

2|0
    0|0
    • Hassasiyetiniz için ayrıca teşekkür ederim yer vermem diyen kişilerin kendi kız kardeş kuzen anne teyze her türlü bayanın maruz kalabileceği sıkıntılı dönemlerdeyiz ne yazıkki herkes sizin gibi bakmıyor bu duruma

• Açıklamalı bir eig için ben teşekkür ederim. Yapılması gereken doğal bir davranış olduğunu düşünüyorum. Malesefki artık bayanların toplu taşımaya bile korkarak bindiğini görüyorum.

Çok üzücü...

En İyi Kız Görüşü

• Mutlaka yaşlılara, hamilelere ve hastalara yer veririm

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• Geçen sitede bir kız böyle soru sormuştu, siz kimsiniz bayanlara yer veriyorsunuz işte biz kendi ayaklarımız üzerinde duramaz mıyım bilmem ne falan filan estiriyordu feminist kamil

4|1
    0|1
  • 40 yaş ustu veririm. tabi kilolu ve ayakta durmakta zorluk çeken birini sezerseniz yer verilmeli. bir duruma şahit olmuştum beni rahatsız eden o olaydan dolayı kapalı ablalara bacılara vermeye çalışırım

4|1
    0|0
  • Çocuklu bayanlara, hamilelere, engellilere, sakatlara yer veriyorum sadece. Annemin arabası var, iyi akşamlar.

2|0
    0|0
  • Toplu Taşıma Araçlarında Oturmuyorum Dolayısıyla Yer Vermiyorum.

3|0
    0|0
  • bazılarına evet bazılarına hayır.. geçen bir yaşlı teyzeye yer verdim kızın biri oturdu gıcık oldum.. sonra da kızların hak etmediğini düşündüm

1|0
    0|0
  • yaşlılar dışında hiçbirine yer vermiyorum.. Sadece otobüs tıklım tıklım ise taciz olaylardan başka..

2|0
    0|0
  • vermem. cunku hicbir bayan kalkip bana bugune dek yer vermedi. esitlik diyorduk degil mi? buyrun burdan yakin.

2|2
    0|0
  • 'Kadınlara' yer veriyorum.

1|0
    0|0
  • Evet Veririm.

1|0
    0|0
  • Son iki-uc yildir toplu tasima kullanmiyorum ama daha onceleri veriyordum, genc kizlara "yalakalik" diye digerlerine "nezaketen"..

1|0
    0|0
  • Tabikide

1|0
    0|0
  • vermiyorum kadın erkek eşit değil mi? ne farkınız var hani erkeklerin yaptığı her işi yapıyosunuz ya neden vereyim ki eşitiz bence ayakta durmak kadın ya da erkek için değişkenlik gösteren bir durum değil

1|0
    0|0
  • Vermiyorum ama sor bir neden vermiyorum

1|0
    0|0
  • Ben vermezsem vicdanım rahat etmez, ayrıca kötü muamele görmemesi için kadınlara, yaşlı, hasta ve hamilelere yer vermeye çalışırım

1|0
    0|0
  • evett

1|0
    0|0
  • Ben genelde vermiyorum çünkü o kadar he insanlar var ki yer verdiğin Zaman ne teşekkür etmesini biliyor bide üstelik suratına tuhaf tuhaf bakıyor sanki taciz etmişsin gibi.

1|0
    0|0
  • Sakat, hamile, engelli, yasli ve hasta kisiler disinda kimseye yer vermiyorum.

1|0
    0|0
  • Hamile, yasli ve engelli degilse yer vermem.

1|0
    0|0
  • Eşit olduğumuz için yer vermiyorum. Yaşlıya, hamileye, engelliye vs yer veririm. Orta yaştaki sağlıklı bir bayana yer vermem için bir sebep göremiyorum.

1|2
    0|0
  • Ayakta durmakta zorlanabilecek yaşlı bir kadına yer veririm ancak sağlıklı bir kadına vermem. Orta yaşlı bir erkek ile orta yaşlı bir kadın arasında hiçbir fark yok ve kadınlara sırf kadın oldukları için yer vermek bir nevi aşağılamadır.

1|0
    0|0
  • orta ve buyuk yas gruplarına genelde yer vermeye çalışırım kadın erkek ayırt etmem. ama o kısacık anda hemen başkaları çörekleniyor oraya :)

1|0
    0|0
  • Tabiki veriyorum

1|0
    0|0
  • Yer vermiyorum. Genelde oturmuyorum da zaten, ayakta gitmesi daha güzel. Yaşlılara veririm.

1|0
    0|0
  • Sadece +30 ustu duranlara hamilelere ve yarali sakatlara...

1|0
    0|0
  • hamile yaşlı ve benden büyük olduğunu hissettiğim bütün bayanlara veririm :)

1|0
    0|0
  • Yaşlılara yaşlı diye, çocuklulara çocuklu diye, gençlere tacize uğruyor diye derken hiç oturamıyorum ki

1|0
    0|0
  • Aynı yaştaysak Üstüne para versin yine vermem. Annem yaşındaki kadınlara yer veririm de Genç kıza ne yer vericem? onun eli ayağı yok mu

1|0
    0|0
  • Ben ölü taklidi yapıyorum

1|0
    0|0
  • Bazilari hemen uyku moduna geciyor

1|0
    0|0
  • vermiyorum yaşlı görürsem veririm

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 18

• Yaslı olanlara yer veriyorum

1|0
    0|0
  • Az saçma. Orta yaşlı ayakları üzerinde durabilir bence.
    Gençler kız-erkek farketmez, sabahın köründe kalkıyor, anlamadığımız zibilyon derse giriyor.
    Görülmüyor sanmayın,8 ders+2 kurs 10 saat ayakkabı nasıl sıkmasın, nasıl yorulmasın.
    Dursun abla bir zahmet. Ha,50 -55 yaş üstü anlarım. Ama onun dışındaki bana saçma geliyor,38 yaşındaki kadının ayakta duramaması.

1|1
    0|0
  • Eğer hamile hasta yaşlı veya çocuklu değilse yer verilmesine gerek yok

1|1
    0|0
  • 2 durak sonra inecek, eli ayağı benden iyi tutuyor, benim gittiğim 55 durak var ve tüm gün ayakta çalışıyorum. (Ayak bileğim çatlak olduğu halde.) Sırf o 55 durağı ayakta gitmemek için 4. hatta 5. otobüsü beklemişliğim var, boş gelsin de oturabileyim diye. Kimse kusura bakmasın o halde de kalkıp 2 durak sonra altın gününe gidecek teyzeye yer veremem.

0|0
    1|0
    • Sen nerde oturuyorsun is yerin nerde, istanbuldan izmire saysan 55 durak cikmaz. cok iyi sallamissin. tebrikler

• bir dahakine gel de sırtında taşı o zaman, sakat sakat hiç yürüyemem. Hatta bak ne dicem, o teyzelere söyle 12 km yol yürüyüversinler bir dahakine. @Birakdaginikkalsinn

• Istanbula baktikca iyiki izmirdeymisim diyorum. tam anlamiyla rezillik. hayvan gibi ust uste yiginlar halinde yolculuk yapiyorsunuz. ha burada sabah 1 saat aksam 1 saat yogun. bunada yogunluk denirse. yaslilara ve hamilelere her zaman yer vardir. metroda ve belediye otobusunde kimse konusmaz. İstanbul'da yasayanlara kolaylik versin.. ne diyim.. sonucta buda seciminizin sonucu

• Bugün ben vermiyorum, yarın annemede verilmeyecek çünkü. Yaşlılar dışında vermem orta yaş falan hikaye.

1|0
    0|0
  • Ya babamız?

1|0
    0|0
    • Onlarada bizler vermeliyiz şahsım adına veriyorum zaten kıyamam benim sorma istediğim özellikle yaşlı bayan ve hamile kadınlara yer vermeyenlere tahammülsüzlük

• Valla tuhaf ama yasitlarim bile yer veriyor, ben mi yasli gosteriyorum diye dusunmuyor degilim.

1|0
    0|0
  • Ben daha rastlamadim

1|0
    0|0
  • Aynen

1|0
    0|0
  • Bana kimse yerini vermedi vallahi. Hic centilmen değiller😂

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • yaslilara veriyorum bazi teyzeler var soyleniyo ozellikle onlara veresim gelmiyo

1|0
    0|0
  • Vermiyorum.

1|0
    0|0
  • Ben erkekler oturupta kadınların ayakta durmasına sinir oluyorum. Senin de bacın var anan var..

1|0
    0|1
    • Eşitlik var eşitlik... kalabalık değilse eli ayağı da tutuyorsa dursun ayakta kız olmanın ayrıcalığı yok. Kalabalıksa yer veririm taciz olaylarının sorumlusu hemcinslerim olduğundan en azından sizlerden fiilen özür dilemiş oluyorum o hayvanşarın yerine

• Hayır

1|0
    0|0
  • Yaşlı teyzelere bile yer vermiyolar hiç saygı kalmamış

1|0
    0|0
  • Ben genelde oturmamayı tercih ediyorum.

1|0
    0|0
  • Eli ayagi tutan 50 yas uzeri olmayan hamile ve cocugu bulunmayan bir ozru olmayan kimseye yer vermem

1|0
    0|0
Yükleniyor...