Uludağsözlük'te ünlenmişim, ne düşünüyorsunuz?

Çok şaşırdım sözlüğe konu olmama.

"bilimin değişeceğini bilmeden herşeye bilim yazmış. neymiş psikolojikmiş. bence hormonal.
başka bir bilim adamı araştırma yapıp bu olayın hormonal olduğunu söyleyebilir.

herkese cahil diyerek karşı çıkanları haksız duruma düşürmeye çalışıyor. alkışlanmak istiyor. ama ben de olumsuzum bu konuda."

Yazan arkadaşa güldüm. Ben hiç bir yerde "bu durum psikolojiktir" yazmadım. Bilimi iyi bilmedigi de aşikâr. Bilimde değismez kurallar vardır çunku bilim natural gerceklere göre şekillenir.

http://m.uludagsozluk.com/k/kızlar-soruyor-daki-trans-kız/

1|1
9|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Okudum görüşleri sen linki paylaşınca.. umursama bence. Hayatın boyunca çeşitli tepkiler alacağını biliyorsun zaten bunlar tahmin edilebilen şeyler. Üzülecek veya şaşıracak bir şey yok dolayısıyla. Psikolojini sağlam tut yeter.

Seni seven böyle sevsin.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• iki üç abazan kendi çapında egosunu gösteriyor sözlüklerden gördüğüm bu

2|0
    0|0
  • Pek ünlendiğini düşünmüyorum 2. sayfa bile olmamış :)

Bu durumun bende biraz psikolojik olduğunu düşünmekteyim ve senin dediğin gibi alakasız olduğunu düşünmüyorum. Çünkü psikoloji öyle bir şeydir ki insana ne yaptığının farkına vardırmaz.

Peki hormonlar mı psikolojiyi avucunun içine alır? yoksa psikoloji mi hormonsal davranışları avucunun içine alır? Mesela insanlar psikolojisine göre iyi ya da kötü olabiliyorlar. Mesela psikolojisi o an mutlu olan biri çok he hareketler yapabilir, çocuksu olabilir ya da psikolojisi kötü olan birisi etrafa zarar verebilir. Konuyu şuraya getirmek istiyorum senin hormonsal salgıların psikolojikmen karşı cinse itiyor peki bu hormonal salgıları tetikleyen olaylar nedir acaba? Çünkü yukarıda bahsettiğim gibi mutlu olmak, üzülmek, asabileşmek bunlar hep hormonal salgıların psikolojiye etkisidir.

Peki sabırlı insan nasıl olunuyor halbuki sinirli olmakta bir hormonsal salgının sonucunda oluşmakta ama bazı insanlar bu salgıları engelleyip sinirlenmiyor ya da kendine hakim olabiliyor falanlar filanlar işte uzun uzun anlatacak bir yer değil burası ama senin yapmış olduğun hata hormonsal salgı deyip arkasına sığınman.

Ben senin bu haline önyargılı davranmıyorum ama sen bu durumun psikolojik ile alakası yok dersen burada yanılırsın. Umarım bu durumun seni olumsuz etkilemez. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • Bunu ben demiyorum ki. Psikoloji bilimi diyor :D

• Belki de seninki bozuktur :D ben bilgin olmayan konuda fikrin olmasina baska bir aciklama getiremedim zira.

• Bilgim olmayan bir konuda fikrimin olması mı? :) Komiksin neyse ben sana göre bilgimin olmadığı konuda fikrimi söyledim buraya sormuşsun bende cevapladım. İster beğenirsin ister beğenmezsin ister fikirsiz dersin ister bilgisiz dersin bu senin tamamen keyfinle alakalı. Neticede insan işine geldiğini anlarmış.

• Zaten o bencen bomba gibi düştü.
    Capslerde onediolarda kemal eksioglunda issizlerde cezmide bulabilirsin kendini. senin yaptığını herkes yapamaz.

1|0
    0|0
    • Ciddi olamazsın. :S link atar misin. Şok oldum ahaha.

Burada bile dört beş yorum alır sanıyordum.

• Aman aman kalsin :D şok oldum bu kadarina bile

• Ünlü olmak zor iş tabi. doğru.

• Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Kendini mutlu hissediyorsun demi böyle kadın gibi yaşayarak?

2|0
    0|0
  • "gecenin bu saatinde beni dinden imandan çıkarıp 5. postaya koşturmuştur. kendisi inanılmaz güzeldir ve alkışlanmalıdır." arada en çok bu yoruma güldüm 😂 takma kafaya bunları herzaman karşına çkabilecek tepkilet bunlar..

1|0
    0|0
  • Kızdım uludağ sözlüğe !

2|0
    0|0
  • meşhur tromuz :D

1|1
    1|0
  • kimliğinde ön planda olur isen seni çok yıpratırlar, önyargılı toplumda

1|0
    0|0
  • Meşhur olmak mı oluyor bu simdi

1|0
    0|0
  • Kötü söylenen şeyleri takma kardeşim

2|0
    0|0
  • Durum ortada rezil olmuşsun zaten öyleydin şimdi topluma arz edilmişsin bir fark yok. Acınası birinin çırpınışları yazdıkların. Tın tın tın tın boş.

0|0
    0|0
    • Niye rezil olmuşum? :D bilimsel bir konuda kimsenin bilgisi yok ama fikri çok diye mi?

• Sonuç gelecek günlerde ortam mezesi gibi dalga konusu olarak devam edecek olman. Cezmi , kemal, ekşi, onedio , twitter capsları.

• Tamam da kimlere meze olacagim? Hayatinda kitap okumamis insanlara. Gercek hayatta muhattabim kimler? Bilim insanlari.

• İyi yorumlar görmedim pek.

0|0
    0|0
  • yazık etmişsin kendine.

0|0
    0|0
    • Artik neysem oyum zaten.

Siz de üniversite mezunusunuz ya... :D

• ne alakası var üni mezunuyla dediklerimin , sen bu değilsin olamazsın. ALLAHIN bir planı vardı ona göre doğdun ona göre yaşamalı ve ölmeliydin. Kuştan köpek olur mu ya da balık olamaz. üzüldüm sen çalışıyor musun ne iş yapıyorsun =?

• Ağzına siç. mislar sen burada öğün ünlü oldum diye

0|0
    1|0
  • www.kizlarsoruyor.com/.../a51261-bayan-degil-kadin-kadin-degil-bayan
    Burada da görüldüğü gibi hakaret, engelleme ve iftira var.
    "Bay milleti demeyip bayan milleti diyenler" ben böyle birşey yapmadım.
    "Sen LGBT ile ilgili de bir halt bilmiyordun" bunu nereden çıkarttın?
    Senin gibi düşünmeyen herkese cevap bulamayınca son sözü sen yazıp engelliyorsun. Karşı taraf cevap yazamayınca kendin haklı çıkmış gibi algı oluşturuyorsun.

0|0
    0|0
    • Cevap bulamadım mı sence?

Bayan cinsiyet belirten bir kelime degil bir cinsiyete hitap etme kelimesidir.

Kapitto?

Yine engelliyorum. Engellediğimi gizlemiyorum ki :)

• Ooooov
    Ks nin milli ibinesi meşhur olmuş :)
    Film teklifleri de alırsın artık yakında :))

2|0
    0|0
  • İyi de seni eleştirmişler :D

1|0
    0|0
  • O yorumlar okuduktan sonra sözlük yazarlığından utandım.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Farkındalık uyandırmişsin cesaret ornegi

2|0
    0|0
  • çok güzel bir kadın olmuş. bacakları benden güzel.. tebrik ediyorum kendisini. kadınlığımı sorgulattı sabah sabah.
    yazmış biri çok güldüm kız haklı:DD

1|0
    0|0
  • Ya canım sen sözlüğü neden kafana takıyorsun ki? Ben orda yazarım. Troll içerikli entryler çok zaten ondan buraya geldim. İlgilenen de çok yok. Kafana takma.

1|0
    0|0
  • Amaaan

1|0
    0|0
  • sözlük kullanan kızların bekaretinden süphe duyuyorum

2|1
    1|1
  • canim ustune bir de sen hormonal tedavi gormustun degil mi :)

0|0
    0|0
  • Bildiğin rezil olmssn kendini avutmaya Çalış böyle

0|0
    0|0
    • Neden rezil olmuşum? :D cinsiyet kavramlarindan haberi olmayan kitap okumayan insanlar bana tırro deyince ben niye rezil oluyorum? :D

Gizli seni :)

• Sana sadece üzülüyorum kendine sürekli alkış bekliyorsun insanların gözüne sokma artık bence sana karşı çıkan herkese cahil cuhela gözü ile bakıyorsun bu da bir savunma mekanizması tabi neyse Allah Kolaylık versin Islah etsin

• Iyi de bilgisi olmayan bir konuda fikri olan biri cahildir arkadasim. Sen kendine üzül, sen kendinden utanıyorsun ama ben utanmıyorum.

İnançlarını kıraathanede dayat.

• Saçmalaamışlar resmen.
    boşver hiç takma

2|0
    0|0
Yükleniyor...