Erkek Ve Kadın Eşit mi Olmalı Sizce?

Evet Ks. Sizce erkeklerle kadınlar eşit mi olmalı. Ben tamamen eşit olmaları taraftarıyım. Siz de benim gibi mi düşünüyorsunuz? Düşünüyorsanız/ düşünmüyorsanız neden?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır bence eşit değiller Ve olmamalılar da.
    Kadınları koruma kanunu var, erkekleri yok!

1|0
    0|0
    • Kadınları erkeklerden koruma kanunu var

• Hayır hiç sanmam 😊 ama onu genel olarak söyledim şu an ülkenin durumuna bakarak yanlış anlamayın lütfen😊

• anlaştık tamam :)

En İyi Kız Görüşü

• Erkek-kadın eşit olamaz. Denk olabilir, olmalı.

1|0
    0|0
    • Biraz daha yorum yaparsan sana katılabilirim gibi 👍🏻 daha açıklayıcı olursan yani

• Yani eşitliğin anlamı her özelliğinin birbirinin aynı olması. Ne eksik ne fazla. Ama çok derinlere inmeden fiziksel özelliklere bakarsan bile kadın-erkek eşit değil. Birebir benzer değil, kimse kimseden üstün de değil, birinin bir özelliği öne çıkar diğerinin başka bir özelliği, ama sonuca bakarsak denktir.

Karışık mı oldu :/

• Hayır hayır anladım ben demek istediğinizi açıklaycıydı gayet teşekkür ederim çok 😊

Erkekler Ne Diyor 5

• Herkes Yerini ve Sırasını Bilir ve Riayet Ederse Sorun Olmaz.

1|0
    0|0
  • Düşünmüyorum kadın bir hazinedir erkekte o hazineyi korumalıdır. ( anlatabilmişimdir kısaca)

1|0
    0|0
  • eşitlik denklik vb kelimeler yerine
    adil olunmalı.. biyolojik olarak eşit olamazlar. ama sosyo kültürek haklar açısından eşt olmalılar..

1|0
    0|0
  • Eşitlik adalet değildir ;) olmamalılar. Olamazlarda zaten. Bayanlar hep 1 tık ilerdedir :)

1|0
    0|0
    • Bak bu da güzelmiş. Hiç böyle düşünmemiştim 😊

• Yaa :) erkekler güçlü, bayanlara nazaran duygularına daha hâkim. O yüzden daha çok sorumluluk almalı. Bazen bayanlar o sorumlulukları kaldıramaz.

• Adaletten bahsettim aslında. Ülkedeki haklardan ve erkeğe özgür kılınan şeylerin kadında ayıplanmasını kastettim

• Tabiki hayir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • Bu eşitlik olayı fazla yanlış anlaşılmış bence. Eşitlikten kastınız ne? Kadınlar erkek gibi olmaya çalışıyor. Kadını köleleştiren batı zihniyetidir. Cahiliye döneminde kadın köleydi mesela. Kölelik batıdan gelince başa tac oldu anacım. Necip Fazıl boşa dememiş islamiyet batıdan gelse müslüman olacaksınız diye. İslama göre kadın baş tacıdır. Yeri bellidir, erkeğinde yeri bellidir. İkisini kıyaslayarak belli bir konuma getirip sonrada eşitliğini sorgulamak bariz bir ahmaklıktır.
    Ek:cinsiyetten önce şahsiyet gelir

0|0
    0|0
    • Evet biraz genel bir tabir kullanmışım sanırım. Güzel noktaya değindiniz teşekkürler. Eşitlikten kastım ülkedeki adelet ve haklar

• Eyvallah

Yükleniyor...