Kan ve organ bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tüm sağlıklı bireylerin hassasiyet göstermesi gereken bir konu. Sizin görüşünüz nedir?
#kafamdadelisorular

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• kızılay kan hızmetlerınde çalışıyorum.. su andakı kan ıhtıyacını anlatmak ıcın elıme bulamıyorum.. bılıyormusunuz ulkenın yüzde 2 buçuğu duzenlı kan bağışçısı olsa bu ülkede kana ıhtıyac yok! ancak aklımıza geldıgınde ıs ısten gecmıs geliyor ve bırde utanmıyor sıkılmıyor kızılayda nasıl kan olmaz dıyoruz!!! verdınmıkı? bırıktımıkı? hastalığım var mı acaba dıye bağışlanan kanlardan ıbaret bagıslar.. bırde gerçekten yuregı ınsan sevısıyle atan ınsanlık ıcın ne yapabılırım diyenlerle.. yarın sıze lazım olabılır derken saka yapmıyoruz!
    organ bagısı ıse zaten apayrı bır muamma.. hayatında camıye gıtmemıs dumbelek dıyorkı organ bagsı haram.. hadı yaaa!!!

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlik nakli için kan bağışında bulunurum. Organlarımı bağışlamayı düşünüyorum. Bunlar dışında kan ihtiyacı olan bir hastaya yakın mesafedeysem gitmeye çalışırım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bende organlarımı bağışlamayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • kan bagısını yaparım kızılaya organlarımda ben olunce eger onlar da saglam olurlarsa bagıslanmasını ısterım

1|0
    0|0
  • Herkesin düzenli bağışçı olması gerelir senden çıkan bir miktar kanın sana zararı olmadığı sürece neden verilmesinki...

1|0
    0|0
  • iyti bisi

0|0
    1|0
  • Öldükten sonra herşeyimi bağışlıyıcam.

1|0
    0|0
  • Her 3 ayda bir veriyorum zamanı gelince 3 kez verdim 4. nasipse vericez

1|0
    0|0
  • Kime sorsak yararlı olduğunu söyleyen fakat bağışa gelince çoğumuzun bağış yapmadığı bir konu.

0|0
    1|0
  • Organ veren biri olarak organ bağışını destekliyorum bu konuda insanlar bilinçsiz.

1|0
    0|0
  • İyi birşey

0|0
    1|0
  • Kan bagisi hatta alyuvar bagisi yapmak gerekli, hayat paylaşınca guzel

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ikisi de gerekli insanlarin cok ihtiyaci var

1|0
    0|0
  • Bence kan bağışı yapılmalı ki ben gidip kan veriyorum. Ama organ bağışını bilemem yani öldükten sonra verebilirim. Ama böbreğimi falan yaşarken veremem. d

1|0
    0|0
  • Iyi şeyler düşünüyorum

0|0
    2|0
  • Bence güzel birşey

0|0
    1|0
  • Özellikle büyükşehirlerde kan bankalarının yaygın olması oldukça faydalı bir şey, aniden karar verip kendiniZi bir anda kan bağışlamış bulabiliyorsunuz:)

0|0
    1|0
  • Her sağlıklı bireyin kan bağışı yapması gerekiyor bence çünkü bugün başkasına yarın sana

2|0
    0|0
Yükleniyor...