Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna inanıyor musunuz?

Gemma
Son günlerde anne şiddeti mağduru çocuklarla ilgili haberler dikkatinizi çekmiştir sanıyorum. O haberler dile getirilmeyeni tokat gibi çarpıyor yüzümüze. Bir kadın sırf "anne" kimliği yüzünden kutsal sayılamaz, sayılmamalı. Kimsenin hayatına göz ucuyla bile bakma ihtiyacı hissetmeyen biri olarak bu konuda sessiz kalamıyorum. "Kendi tercihi" diyemiyorum. Bazı kadınlar çocuk doğurmamalı. Ne ekonomik sıkıntıları, ne eşinden gördüğü muamele, ne depresyonu bu vicdansızlığa mazeret olabilir.

Benim çevremde anne diye kendinden bile önce evladını tutana deniyor. Ben azıcık hastayken tüm gece uyuyamayan anneme deniyor.

Siz peki "anne" sıfatı taşıyan her kadının cennet vaadettiğine hala inanıyor musunuz? Bir çocuk psikolojik ya da fiziksel şiddet görürken uygulayan annesiyse normal karşılayabilir misiniz?
Güncellemeler
+1 yıl
Çok net ifade edemedim. Benim aklımın almadığı, sırf çocuğu doğurdu diye onda kalıcı hasarlar bırakacak davranışlarda bulunabilme hakkını kendinde görebiliyor kadın. İnsanlar da "ama o annesi" deyip sessiz kalıyor.

Bugün kalabalık bir alanda çocuğunun başına sertçe bir kaç kez vurdu kadın. İnsanlar da izledi. Gözlerinde görebiliyorsun. Kimsenin içine sinmiyor. Ama susuyorlar. Sadece bir kaç kişi uyardık. Bunun sebebi toplumun anneyi koyduğu yer.
Cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna inanıyor musunuz?