Ev kadını mı çalışan kadın mı olmak istersin?

Genelde kadınlar çalışmak istemezler. Bence başkasının eline bakmak sizi ona mahkum eder. En iyisi ekonomik özgürlük

0|0
52|8

En İyi Kız Görüşü

• Ev kadını olmayı isterim çocuklarımın annesiz büyümesini istemem sahsen annesi calisan bur kız cocugu olarak tab buna maddi sartlar yonlendirir durumum iyiyse evimle kocamla ilgilenirim ama kocam zorlanıyorsa ona yardım etmektende kaçmam biz bu konuda sevgilimle hem fikiriz klasik bir zihniyet belki ama kadinlarin calismasi aslinda giz ardi edilsede cok Problem oluyor venim annemle babamın ayrılmasına kadar gitti cunku kadin gittikce sokaga bağlı kalip eviyle ilgisi gittikce azalıyor yaşamış biri olarak söylüyorum bunu ve ben bule bile iliskimde sorun olmasını istemem

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• çoçuğa kadar çalışsın

0|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 51

• Tabikide çalışan olmak isterim başkasının eline bakmaktansa ay kocam para versinde bisey alayım falan demektense ya da bir tartismada sana herseyi ben aldım benim sayemde benim paramla gibi kelimelerle ezilmektense gider çalışır kendi paramı harcarım.

3|1
    0|0
  • Bu kadar emeklerle okuyoruz, çabalıyoruz. Gençliğimiin en güzel dönemlerinde vizelerdir, finallerdir derken gezip tozamadan ders çalışıyoruz. Daha sonrada emeklerimiz boşa gitmesin diye iyi bir iş bulmaya çalışıp kendimizi idam ettirmeye çalışıyoruz. Bence hiçbir kız bunları gözardı ederek ev hanımı olmak istemez.

2|1
    0|0
  • EKONOMIK özgürlük diye diye yıprandık ya.

2|1
    1|0
  • Açıkçası ben kendi işimin sahibi olmak istiyorum ve bunun için birçok adımda attım. Bence bir bayan kendi ayakları üstünde durmalı.

3|1
    0|0
  • Az önce de buna benzer bir soru cevapladım ben bu düşünceye katılmıyorum kadınlar çalışabilmeli kendi ayakları üzerinde durabilmeli ben ev kadını olmak istemezdim eğer şartlarım buna izin veriyorsa çalışan kadın olmayı tercih ederim :)

2|1
    0|0
  • Tabi ki de çalışmak.. Kocadan para beklemektense kendim kazanırım kendim harcarım kimsenin eline bakmam

1|1
    0|0
  • bir kadın ekonomik özgürlüğünü eline almalı bir erkek olmasa da kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli.

2|1
    0|0
  • Çalışmak için okuyorum

2|1
    0|0
  • Yarı zamanlı çalısan iş ev kadını

0|1
    0|0
  • Çalışmak daha iyi.

0|1
    0|0
  • ev kadını olmak isterim eşimeç ocuklarıma ve eşime daha iyi zaman ayırabilmek adına.. ama durum buna müsade etmiyorsa bosuna okumadık der çalısırımm :)

0|1
    1|0
  • Çalışsanda ev kadınlığıda yapıyorsun zaten. Ama ayriyeten mesleğimi yapmak isterim tabiki o kadar okumuşum.

1|1
    0|0
  • çalışan tabii ki

0|1
    0|0
  • Ben çalışmaya alışkın biriyim.
    Evlenirsem de illaki çalışmak isterim..

1|1
    1|0
  • Çalışan kadının kendine olan güveni yüksek oluyor. Benim için kararsızlıkta kaldığım bir konu açıkçası. Çocuğumu kendim büyütmek istediğim için hala gidip geliyorum bu konuda. Ama çalışan kadın bir ayrı oluyor.

1|1
    0|0
  • Tabi. Okuyalım evde oturalım. Diplomalı ev hanımı :D Tabiki bir bayan çalışmalı kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli.

1|1
    0|0
  • Ben okuyup kendimi geliştirmek isterim. Seçeceğim alana bağlı birazda. Yinede okuduktan sonra ömrümü çalışarak geçirmek istemem. Ev hanımı olmak isterim. Ayrıca kendi ayakları üstünde durma fikrinide pek hoş karşılamıyorum. Bu konu erkeğe çok bağlı. Elinde alternatif mesleğin olsun ama sana eşin baksın. Bununla o yükümlü. Boşanınca naparım düşüncesiyle okuyup zorla çalışmakta aptalca. Ben hem çalışıp evime vakit ayırmakta güçlük çekerim.

0|1
    4|0
  • Çalışan bir insan olmak mecburiyetindeyim. Zira hayatım boyunca kendimden başka kimseye güvenemem. Her duruma hazırlıklı olmam gerek.

0|1
    0|0
  • Ev hanımlığından nefret ediyorum. Erkekler gibi çalışmayı daha çok tercih ediyorum.

1|1
    0|0
  • Calisan

0|1
    0|0
  • Tabi ki çalışan kadın, ki 14 yaşımdan beri çalışıyorum zaten. Ve gerçekten hayatta anlam veremediğim en önemli şeylerden biri: Bİr insan başkasından nasıl para ister? Annesinden babasından eşinden? Benim elim ayağım tutarken ben bunu kendime yediremem. Hİç yapmadım, yapamam. Veya kazık kadar heriflerin annelerini çalıştırdığını görüyorum. Benim annem benim elim ayağım tutarken başkasından emir alacak he? Yıkarım o iş yerlerini başlarına. Annelerin çalışmasından nefret ediyorum evet ama 18 yaşına gelmiş okulunu bitirmiş hayata atılması gerkeen kişilerin de oturup baba parası yemesinden ayrıca nefret ediyorum. Çalışmak her anlamda özgürlüktür, çalışın.
    (Anne-baba ayrımcılığı değil yaptığım, yanlış anlaşılmasın, o da çocuğu yaşında insanlardan emir alıyor ve bunu düşündükçe kahroluyorum. Kredi çekmeyi bekliyorum, babamı işten çıkarıp ona dükkan açıp başına oturtacağım.)

1|0
    0|0
    • sana kelimesi kelimesine katılıyorum. 19 yaşındayım babam veriyor harçlığımı. lisede okuduğum için çalışamıyorum ama liseyi bitirir bitirmez çalışıcam. para almak istemek kadar onur kırıcı birşey yok. üniversitedeyken bile çalışmak istiyorum. bir kadın eşinden nasıl para ister yaa ev hanımı olmak istiyen kadınlara anlam veremiyorum. kocaları her türlü parayla ezcek haberleri yok. ben asla ev hanımı olmam ev kızı olmam mümkün değil.

• İkiniz böyle oldukça sırtınız yere gelmez :)

• Çalışan kadın, ekonomik özgürlüğü olan kadın daima güçlüdür.

2|1
    0|0
  • Ben evde oturmak için okumuyorum bunca senedir.

0|1
    0|0
  • Çalışan kadın

0|1
    0|0
  • Tabiki çalışan kadın olmak isterim

1|1
    0|0
  • Çalışan kadın , kendi ayaklarımın üstünde durmak için ve kendimi ezdirmemek için.

0|1
    0|0
  • çalışan kadın tabi ama çalışmak için çalışmak istemiyorum kariyer de yapmak isterim ben

1|1
    0|0
  • Tabiiki de iş kadını

0|1
    0|0
  • Çalışan kadın elbette.

2|1
    0|0
  • Ben çalışmak isterim.

Ama Serbest zamanlı işler hem kadın hem erkek için daha iyi.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    21

Erkekler Ne Diyor 7

• Niye başkasının eline bakmayla değerlendiriyosun?
    Evlendiğinde ev hanımı olur ev hanımlığıda bir meslektir
    Hiçbi iş ev hanımlığından zor değildir
    Kocasında anlayış varsa çıkar gezer tozar alışverişini yapar yani
    Herşey para değil huzurda önemli.

1|0
    1|0
  • bence ev kadını yani kadının evde buyuk sorumluluklari var cocuk bakmak diyip olan kücümseniyo ama her çocuk bir fatihsultanmehmet potansiyeliyle dogar ya da her cocuk bir einstein potansiyeliyle dogar sen onu yaptigiin hatalarla buyuturken yasattigin yalnisliklarla potansiyelinden alikoyarsin bundan dolayi bence kadinin en iyi yapacagi is ev hanimi olmaktir kaldi ki zaten ben evlenecegim kadina kendi harcligim ciktiktan sonra butun maasimi teslim ederim zaten benim param diye bisey yok bizim paramiz oldugu icin onun adi ne basina kakarim nede baska bisey cunki babanin kazandiklari ustunde cocugun ve eşin hakki var kimin parasini kimin basina kakicam

0|0
    0|0
  • Ev kadını olmak isterdim neyse ki erkeğim :D

0|1
    0|0
  • calısan kadın yuvasına bebegıne esıne kendısıne zaman ayıramaz.. yuvanın sıcaklığı olmalı ve bunu saglayabılecek tek bırey kadın..

0|0
    2|0
  • ev kadını olsun valla bak.. kapıyı çalınca yüzü anlı böyle un olsun o açar açmaz sarılayım ona

1|1
    1|0
  • ekonomik özgürlük nasıl oluyor? eşim de ben de çalışıyoruz ikimizin de ekonomik özgürlüğü yok kredi borç ödemekten :) hani özgürlük, ikimiz de kazandığımız parayı zevkimize eğlencemize bişeye harcayamıyoruz gelen geldiği gibi gidiyor valla.

0|0
    0|0
  • Ev kadını ya da çalışan olması fark etmez fakat herhangi bir meslek okumamış ise gelişi güzel her işte çalışmasını istemem eşimin

0|0
    2|0
Yükleniyor...