Çocuğunuzun engelli olacağını öğrendiniz diyelim, ne yapardınız aldırır mıydınız?

Çocuğunuzun engelli olacağını öğrendiniz diyelim, ne yapardınız aldırır mıydınız?

0|0
29|33

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır, Doktoru (muz) doğarsa ölür vs gibi bir kanıda beni kesinlikle inandırana kadar bu aklımın ucundan geçmez..

Eşimle ortak bir karar olacağı kesin ama, isterse ben bakmam desin.. Allah beni evladımla sınayacaksa, bana boyun eğmek, şevkatli olmak düşer. Ne haddime yardanın yarattığına gözümü çevirmek..

Kim doğarken seçme şansı vardı ki?

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Tabiki aldıramayız ama kardeş çok zor bir durum. İnsan bir anlık çocugunun siniriyle isyan bile edebilir, çok şey demeye korkuyorum başımıza gelmesin, rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin. Ama kesinlikle çok zor bir durum olacağına şüphem yok.

2|0
    0|0
  • Hayır o da Allahın bana verdiği bir evlat sonuçta

1|0
    0|0
  • Engel kapsamına göre değişir.
    Kendimde o güveni görürsem aldırmam ama görmezsem aldirabiliriz.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Kesinlikle izin vermezdim eşimin aldırmasına çünkü Rabbim bize bir emanet vermiş bakıp korumamız için Rabbimizin emanetine nasıl hiyanet edebiliriz ki üstelikde o bizim canımız bitanemiz insan kendi evladına nasıl kıyar...

1|0
    0|0
  • Engeline bagli. Eger cok agir engelliyse bu kadar zorluk cekmesini istemem.

1|0
    0|0
  • Bu soru sorulmuştu ama çok zor bir soru olduğu için ona da bir cevap yazamamıştım.

1|0
    0|0
  • aldırmazdım

1|0
    0|0
  • aldırırdım uygun aydaysa

1|0
    0|0
  • hayır aldırmam aldırmak isteyen eşimide boşardım

1|0
    0|0
  • Her ne olursa olsun o benden bir parça ve hiçbir neden onu istemememe sebep olamaz ;)

1|0
    0|0
  • Her şey allahtan

1|0
    0|0
  • Onu veren Allah sabrını mükafatını da verir niye aldırtayım

1|0
    0|0
  • demekki buda böyle bir imtihan diyerek aldirtmazdim esimde öyle dusunurdu

1|0
    0|0
  • Aldırırdım. Ancak mesele engelli olduğu için ona bakmak istememem değil. Benim işim de bu zaten fakat ben de annesi de bir gün hayatımızı kaybedeceğiz. O zamandan sonrasında ne olacak o çocuk? Ölümsüz değilim sonuçta. Onu bu kadar pis bir dünyaya savunmasız olarak getiremem. Benden sonra yıpranır, ezilir hatta daha ne çirkinlikler başına gelebilir. Bu yüzden ben olmaz derdim.

0|0
    0|0
  • kadere razı olacağız

1|0
    0|0
  • bilemiyorum...

0|0
    0|0
  • Aldırırım

1|0
    0|0
  • allahtan hayırlısı olanı dilerdim

1|0
    0|0
  • Aldırırdım pikachu

0|0
    0|0
  • o sorun değilde Allah bu ülkedekileri yaratırken beyni montaj etmeyi unutmuş keşke hepsini aldırsaymış

0|0
    0|0
  • İlk önce dini alimlere sorardım. Eğer, bu durumda dahi aldırmak caiz değilse, aldırmazdım. Aldırmak caiz ise, aldırırdım. Kim engelli çocuk isterki?

0|0
    0|0
  • Evet elimden aldırmamızı isterdim...

0|0
    0|0
  • Kesınlıkle izin vermezdım. gelen Allahtan.

0|0
    0|0
  • Bende engelliyim ama kendi cocugum olursa yine aldirmam

0|0
    0|0
  • Evet bu acı dünyada daha çok acı cekmesin

0|0
    0|0
  • Öldürmek geldi içimden

0|0
    0|0
  • Üzülürdüm ama aldırmazdım. O da bir can sonuçta.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle aldırmazdım

0|0
    0|0
  • Çok zor bir karar allah kimseyi o duruma dusurmesin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 28

• Emin değilim.

1|0
    0|0
  • Herkes kendinden şüphe etmiş. . Bu benim imtahanim falan. . Can o senin canın elbette bakacakasin ama nereye kadar. . Bir ömür kendi ömrün kadar ya sonrası. .

Bir anne gibi ne baba ne kardes bakabilir. . Engelli anneleri"rabbim onun canını benden önce al" diye dua eder. bir anne ıcın Bu nasıl bir acıdır. . Bilir çünkü anne istediği kadar imkanları olsun o gunahsizin zorluklarla karsilasacagini. .
    Rabbim düşmanıma vermesin büyük konuşmak istemem ama yinede eger
    Bedensel engelli olursa aldirmam fakat zihinsel bir engel varsa aldiririm.

0|0
    0|0
  • Engelli öğretmenliği yapıyorum, hayır. Seve seve bakarım :) o benim imtihanım. Zor olacak ki imtihan olsun

2|1
    0|0
  • Aldırmam

1|0
    0|0
  • Aldırmazdım. O her halde benim evladım

1|0
    0|0
  • Nasıl bir engeli olduğuna bağlı, eğer ileriki zamanlarda kendisine her yönden çok eziyet çektirecek bir hastalıksa aldırırdım.

1|0
    0|0
  • Hayır aldırmazdım her ne kadar engelli olursa olsun sonuçta onunda bir canı var o canı almak bana düşmez

1|0
    0|0
  • Asla asla asla asla asla...

1|0
    0|0
  • görüş gelsin diye bunu sormaktan bıkmadınız mı

0|1
    0|0
  • Benim önceliğim kendi psikolojim değil çocuğum olurdu devamlı acı çekecekse aldırırdım normal bir hayatı sadece bir engeli olucaksa yürüme duymama gibi fiziksel bir acı hissetmicekse asla aldırmazdım.

0|0
    0|0
  • Çok zor bir karar.

1|0
    0|0
  • Aldirmazdim

1|0
    0|0
  • asla aldırmam

1|0
    0|0
  • Hayır aldırmam

1|0
    0|0
  • Hayır ama otistikse bilemem çok zor bir karar olur :\

1|0
    0|0
  • Evet aldırırım.

0|0
    0|0
  • acı çekebilir... insanlar ona acıyarak bakacak belki... çok büyük bir karar büyük ihtimalle aldırırdım

0|0
    0|0
  • Aldırrırdım

0|0
    0|0
  • Ölürüm de aldırmam hayatım boyunca en çok hassasiyet gösterdiğim şey maddi durumu zayıf olanlar ve engelliler o karnımda yaşamayı bekliyor ne kadar bakıma da ihtiyacı olsa onun için her şeyi yaparım kaç yaşına gelirse gelsin

0|0
    0|0
  • Allah korusun da.. hayır

0|0
    0|0
  • Çok zor bir durum, Allah kimseye yasatmasin.

0|0
    0|0
  • Allah bilir.

0|0
    0|0
  • zor bir karar ama aldırırdım

0|0
    0|0
  • Aldırmazdım. Engelli olmasa bile yaradanın verdigi canı almak biz acizlere düsmez.

0|0
    0|0
  • Evet yani aldırırdım

0|0
    0|0
  • Aldirirdim sanirim. Cunku ben olursem sefil olur. Omur boyu muhtac bana bisey olsa ona kim bakar ne yapar.

1|0
    0|0
  • Allah büyük

1|0
    0|0
  • Cok zor bisey. Engelli olarak dogmasi hayat boyu zorlanmasi demek aldirilcak seviyedeyse aldirmayi dusunurdum ama yapamazdim. Sonucta saglikli ya da degil benim bebegim. Ne malum saglikli dogup menenjit gecirip engelli olmayacagi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...