Arkadaşlar ben bir Aşkenazım yapılan bilimsel çalışmalar bizlerin Hazar Türkü olduğunun kanıtı bende soyumun Türklere dayandığına inanıyorum
Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Evet var öyle bir teori, fakat bu teoriyi genelde orta doğulu araplar yahudilerin İsrail'li olmadığını ve o topraklarda haklarının bulunmadığına kanıt olarak kullanırlar. Benim bildiğim kadarı ile hazar yahudileri sadece yönetici kesimle sınırlıydı, sonrasında onlar da müslümanlığı kabul ediyorlar. Fakat onlarla ilgili bilgi sınırlı ve sadece bizans kaynaklarından öğrenebildiklerimiz var. Zaten bugün kırımlı bir yahudi soyunun türk olduğu biliniyor, Aşkenazlar türk müdür bilemem ama türklük olma ihtimali var.

Türkiyede ki yahudiler Sefarad olmaz mıydı? Ben merak ettim Türkiye ye nasıl geldiniz?

0|0
    0|0
    • 1957 de geç etmişler Türkiyeye baba Türk anne Yahudi
      Türkiyede aşkenazlarda var sefaradta

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Şaman inancından Yahudiliğie geçmiş bir kısım Hazar Türkleri için kullanılır. Arapların kılıç zoru ile Türkleri Müslümanlaştırmaları üzerine bir kısım Hazar Türkünün Yahudiliği tercih ettiği tarih kayıtlarında yer alır.

0|0
    0|0
  • Yahudi misin?

0|0
    0|0
  • Aşkenaz yahudilerinin soyu Türklere dayanmış olabilir ama daha cok slav ırkına benziyorsunuz Ben seferad yahudilerini daha çok seviyorum Yhaudi kızları gene itibari ile çok güzelleri Kudüstekiler tutucu ama telaviv bana göre cennet

0|0
    0|0
Yükleniyor...