Dinimizde çocuk büyütmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Tamamen Kur-an'ı Kerim'e göre, güzel bir çocuk nasıl yetiştirilir?
Bu zamanda çocuk büyütmek büyük sorumluluk demektir. Bir çocuga #iman küçücükken aşılanmalıdır.
Bildiklerimizi paylaşalım mı?
@serkan1923
@Baskentli_Babacan

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu Konu HakkındaBir Malumatım Yok! Nitekim Evladım Olursa Benim Tam Tersim Şeklinde Yetiştirmeyi Düşünüyorum.

#Bkz. Merhametli.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• En başta sağlam bir tevhid inancına sahip olmalı çocuk...

0|0
    0|0
    • Tevhid inancını biraz açabilir miyiz?

• La ilahe illallah.. Allah'tan başka tüm tanrıları reddetmek.. Onun varlığına ve birliğine inanmak.. Yaratıcının kendisini asla terk etmediğini bilmesi lazım çocuğun.. Herkes gitse bile onun kalacağını, Onun biriciği olduğunu bilmesi lazım.. Kalbinin tam merkezine Onu ve Resulünü yerleştirmek lazım kısaca..

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir kere Çocuğa Allah kavramını günah ve sevap kavramını ayıp kavramını küçük yaşta aşılayacaksın. kızlar 13 ü erkekler 11 i bitirdiğinde cinsel eğitimini vereceksin. Toplum içinde nasıl davranması gerektiğini de öğreteceksin.

0|0
    0|0
  • Çocuk doğduğun ilk yapılması gereken ona güzel bir isim vermektir. konuşmaya başlayana kadar ona Allah cümlesinin öğretilmesi gerek. yanı ilk çıkan cümle anne baba değilde Allah olması lazım.6 yaşına gelince ona namazı öğretmek lazım. küçükken alışkanlık kazanırsa büyüyünce zorlanmaz hiç bir şekilde.11 yaşina gelince ona kuran öğretmek gerekir. yaptığı yanlışlar da ona kızarak değilde. daha güzel bir dille. bak evladım. İslam bunu yapmani istiyor şeklinde güzel tenkitlerde bulunmak gerekir. ona peygamber efendimizin nekadar güzel insan olduğunu anlatmak lazım. eğer hepimiz kuranın bizden istediği o muhteşem insan profilini çocuklarımıza aşılarsak bundan sonraki nesillerde kan ve gözyaşı olmaz. fakirlik olmaz. herkes mutlu olur.

0|0
    0|0
    • Öğretmek evet kesinlikle, lakin yaşantı şekli de önemli :/
      Hadi ben dogru bir model oldum, çevresindeki herşey dogru olmuyorki :(

• Evet çevre bozuk olabilir. ama sen temelde imanı sağlam bir çocuk. Yetistirebilirsen. çevre nekadar bozuk olursa olsun. onu doğru yoldan saptiramazlar

• Haklısın :/

• sen kafa kesmeyi falan da öğret çocuğuna

0|1
    0|1
  • Kurana gore buyutemesin cocu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Cocuk hamur gibidir nasıl sekil verirsen le kalır.
    O yüzden çocuğuna yapsın istiyorsan ilk önce sen onu yapmalısın

0|0
    0|0
  • Kendiniz yaşayacaksınız önce çocuk kendiliğinden yetişir. Eğitim döneminde de ehil insanlara emanet edeceksin onlar toplum üzerindeki baskıları bertaraf eder. aksi halde sen uzun etek giydirsen bile evden uzaklaşınca eteğin boyu kısalır

0|0
    0|0
  • Bence çocuğa fazlaca zaman ayırarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...