Kan bağı insanoğlunun en büyük talihsizliği midir?

Akrabalarınızla aranız nasıl?
Onlardan memnun musunuz?
Onlar sizden memnun mu?
Akraba kavramı olmasaydı daha mutlu olur muyduk?

Güncellemeler:
@BiliyormBununAdı_AŞK
@IRainmaN
Sizde cevap verin merak ediyorum :/

0|0
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• akrabayı terk etmek günahtır, işlerimiz rast gitmez dinen , ama öyle akrabalar var ki kıskançlıktan kurtulamıyolar kendilerinden soğutuyolar , amcamlara her bayramda gideriz birkaç amcam var ama çocukları hiç bize gelmez, amcamlar hiç evimize oturmaya gelmezler böyle olunca da bende gitmek istemiyorum bayramdı seyrandı, bide onlar yüzünden günaha giriyoz, diğer akrabalarda halimiz vaktimiz yerinde , zor anımızda da bunu belli etmesek gülsek bile bizi hep bir eli balda bir eli balda sanıyo , ama dışarı vurmayız , teyze çocuklarından başka hiçbir akrabam samimi gelmiyo

1|0
    0|0
    • teşekkür ederimm ilk kez faydaları oldu,😅😅😅😅

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Merhaba,
    Cevabınıza sondan başlamak gerek aslında. Akrabalarımız olmasaydı sorusu toplumsal örf ve adetleri bilmek ya da bilmemek yok saymak olurdu hayatımızın gerçeği olan şey akrabalarımız var yok saymak benim kanımca utopya hayal sadece aksi konudan uzaklaştırır.
    Toplumuzda konum ve ilişkilerimiz açısından değerlendirmek daha doğru yakınlık derecesine göre ilişkilerimiz farklılık gösterir. Annelerimiz ve babalarımız hem bizleri için önder ve ışıklarına ihtiyaç duyduğumuz kişilerdir hem de bizleri olan hakları ile ilk sıradadırlar. Din açısından da yerleri en özel kişiler annelerimiz babalarımızdır. Çıkış noktamız bu olduktan sonra konuyu diğer akrabalarımıza getirdiğimiz de komşunuzun bile sizde olan haklarını kabul edersek zaten ilişkilerimizde çıkar amacı menfaat sağlama amacı olmayacaktır. Siz menfaat ve çıkar amacı olmayan bir ilişkide sorun ve sıkıntı olacağını düşünür müsünüz. Yani bir birimize olan gereksinimlerimizi yardımlaşma ve belli kurallar üzerine oturtursak kimsenin herhangi bir sorunu kalmaz. Dinimizde küçük büyük ilişkisi çok güzel düzenlenmiştir buna uyalım yeter.

1|0
    0|0
  • Akrabalarım beni çok sevmesine rağmen ben onları pek sevmem.

Hatta bazılarını uzaktan görünce yolumu değiştiririm.

Bayramda falan ziyarete gittiğimizde bir an önce ortamdan uzaklaşmak için fırsat kollarım.

Kan yoluyla bulaşan en büyük hastalık akrabalıktır.

1|0
    0|0
  • akraba kavramı olmasa daha mutlu olabilirdik
    akrabalarla aram pek yok gördükce ne haber nasılsın muhabbeti

1|0
    0|0
  • Akrabalarımdan hiç memnun değilim, hiç biri umurumda bile değil.
    Geberseler cenazelerine gitmem o derece.

1|0
    0|0
  • akraba bağlarım iyidir.

Memnunum

Onlar benden memnun

1|0
    0|0
  • İyiside var kötüsüde. Bende ona göre mesafemi koruyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır :/

1|0
    0|0
  • Dayi tarafiyla can cigerim.

1|0
    0|0
  • Akrabalarımla yapmayı sevdiğim tek şey "görüşmemek"

1|0
    0|0
  • Akrabalarım ailem = ben mahalle bizim nerdeyse aşiret gibiyiz bayrmalarda Sokaklarda sıra bekliyoz 😆

1|0
    0|0
  • anne tarafı akrabaları sevmem gerisi severim

1|0
    0|0
  • akreplerden her zaman uzak duracaksın,
    iğnesini sevsen de sevmesen de sokar

1|0
    0|0
  • yerim akrabağsını

1|0
    0|0
  • akrabalarımı sevmiyorum aram yok..

1|0
    0|0
  • ailem, ben ve dadluşum gerisi yalan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Sevmiyorum akrabaları.

1|0
    0|0
  • Hiç iyi değil kafalarımız çok farklı pek anlaştığım söylenemez. Bayramdan bayrama o kadar. Kuzenlerim desen ya hepsi benden büyük baya ya da baya küçükler benim yaşıtım yok pek kendimi dışlanmış gibi hissediyorum.

1|0
    0|0
  • Baba tarafıyla çok kötü, anne tarafıyla idare eder. Bir sözde amcam var öksüzün yani benim hakkımı yedi karısıyla birlikte. Anne tarafından dede olacak sözde adam da karısına uyup benimle görüşmedi Anne tarafından bir teyzem ve 2 dayımla görüşüyorum. Ama uzaktalar.

1|0
    0|0
  • Pek iyi degil cok görüşmem

1|0
    0|0
  • bu durum herkes icin gecerli degil ancak benim icin gecerli ne yazik ki. baba tarafimi hic sevmiyorum😂

1|0
    0|0
  • Nefret ediyorum, kan bağına inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Akrabalar mayin tarlasi gibi 😊

1|0
    0|0
  • Babamın tarafından olan akrabalarımla uzaktan yakından alâkam yok ama annemin tarafından olan tüm akrabalarım beni kendi kızları gibi görüyolar ve memnundurlar benden bende onları annem babam gibi görüyorum yani annemin tarafından olanlardan ben memnunum olmazsa olmazımdırlar, ama babamın tarafında olmazsada olur😂😒

1|0
    0|0
  • sevmiyorum görüşmüyorum görüşmek istemiyorum :/

1|0
    0|0
  • Olmasaydı çok mutlu olurdum

1|0
    0|0
  • Akraba candir ya☺

1|0
    0|0
  • Kesinlikle olmasaydı daha mutlu olurdum