HAYATA DEVAM ETMELİ MİYİZ YARDIM EDİN?

Lütfen bana bir çıkış yolu söyleyin hayat cok anlamsız ve sıkıcı gelmeye başladı yaşadıklarım beni olgunlaştırdı ve yaşıtlarımdan daha büyük olmaktan bıktım. Annem babam ayrı üvey babam ve annemle yaşıyorum bitane kardeşim var 14 yaşında 4ümüz yaşıyoruz.
Üvey babam aşırı despot. Kız kardeşime 18 yaşına kadar dışarı çıkmayı yasakladı. Ben de anca sabah cıkıp öğlen gelebiliyorum eve. Halletmem gereken işler oluyor sonuçta bir bayanım onları bile yapamıyorum. annem de bu evliliği bitirmemekte kararlı olduğu için biz bu hayatta sadece kardeşim ve ben varız.
Üniversitede okuyorum ben bir şekilde kurtulacağım fakat kardeşim için çok endişeleniyorum. Sohbet ederken kurduğu cümlelerde hep ölmek istediğini söylüyo hayatın cok zor olduğunu söylüyor. Ergenliktendir diyip geçmek isterdim fakat bende bunları bazen düşünüyorum gerçekten baskıdan sıkıldık ikimiz de bu hayatta yalnızız ben olmazsam o kötü durumda olacak o olmazsa da ben.
Ben cok özgür kalmayı seven bir insanım ama yaşadığım hayat bunun tam tersini sunuyor bana. Gezip eğlenmek istiyorum evde hapis olmak değil. piercing yaptırmama bile izin vermiyorlar reşit oldum artık diyorum olmuyor hiçbişeyi kabul ettiremiyorum.

Kız kardeşim benden daha cok şey istiyor hakkıdır o dönemlerden bizlerde geçtik. Özgür kalması ve arkadaşlarıyla takılması gerekirken ailemiz yüzünden ikimiz de evde oturup ben ders çalışıyorum o ise bilgisayar başında 7/24. ikimiz de asosyal olduk. Kız kardeşimin benimle gelmesini istiyorum haftasonları sabah cıkıp öğlen geliriz diyorum fakat istemiyor. Ailem de izin vermiyor zaten yani üvey babamın bu tutumu onu asosyalliğe itiyor ve ileride kendi ayakları üzerinde duramıycak kötü bir nesil yetişiyor böyle aileler var oldukça.

Lütfen benim ne yapmam gerektiğini söyleyin ablası olarak ona nasıl yardımcı olabiliirim ben bir şekilde kendimi kurtaracağım fakat ben olmadığımda o gerçekten kötü yollara gidebilir intihar gibi mesela. Lütfen görüşlerinizi yazın cok zamanım yok birşeyler yapabilmek için.

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ölüm göğün yüzünde
    Ölüm yerin dibinde
    Ölüm soluk alışında
    Ölüm başucunda

Sevgi kuşun kanadında
    Sevgi ne göğün yüzünde
    Sevgi ne yerin dibinde
    Sevgi başucunda..

Nasıl istersen.. Ben şarkıyı yazmış olayım yeter..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• her yokuşun bir inişi vardır.. tabiki hayat zorluklarla iç içedir ama önemli olan bunlardan demoralize olmadan yola devam etmeli.. sizin üvey babanızın despotluğu na sebep, genç kızlar olarak zarar görmenizi engellemektir diye düşünüyorum. sabredip kardeşinde senin gibi okumaya devam edip kendi ayaklarının üstünde durunca bu sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz.. ona üvey babanı kötülemeden.. moral ver.. elbet bu yokuşun inişide olacak üzülmeyin canım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

• Kız kardeşine moral ver. Üniversiteyi kazandıktan sonra onunla birlikte yeniden bir yaşam hakkınız olabilir. Ama önce kendi ayaklarınız üzerinde durun. Ekonomik bağımlılığınız olmasın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...