13-14 yaşından beri sigara içiyorum şu an 18 yaşındayım ve bunu hiç değilse annem bilsin istiyorum nasıl söyleyebilirim?

Daha önce birkaç kez anneme yakalandım içerken değil de bittikten sonra dumanıyla veya üstüme sinen kokuyla anladı. Artık bunu saklamak istemiyorum geceleri gizli gizli içmekten bıktım. Siz nasıl söylemiştiniz? ben nasıl söyleyebilirim?

0|0
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• 13-14 yaşından beri içiyorsan çoktan anlamışlardır, içmeyen birisi içen birisinin yanında durduğu anda fark eder hele bu anne ise radardasın demektir. Mesela ben içmiyorum, arkadaşlarım içerken benim üstüme siniyordu ve gidiyordum hemen kokuyu alıyordu sen siğara mı içiyon diye başlıyor ağzımı kokluyordu :D İşte anneler böyle.

1|0
    0|0
    • İçiyor annemde içiyor babamda :D

• o zaman anlamazlar, söyle derim yani sonuçta anne-baba içiyorsa evlattan fazla bir şey beklemiyoruz. Gönül ister ki içme.

En İyi Kız Görüşü

• Bunun yerine bırakmayı denedin mi? 18 yaş çok erken, istersen bırakabilirsin. Yol yakınken dön. İlerde çok pişman olacaksın çünkü. Maddi manevi her anlamda çok zarar verir. Paranı zehire yatıracağına güzelliğin için, sevdiğin şeyler, ilgi alanların için kullansan mesela? Bir kıza hiç yakışmıyor sigara içmek.

0|0
    2|0
    • Bunun yerine bırakmayı denedin mi? 18 yaş çok erken, istersen bırakabilirsin. Yol yakınken dön. İlerde çok pişman olacaksın çünkü. Maddi manevi her anlamda çok zarar verir. Paranı zehire yatıracağına güzelliğin için, sevdiğin şeyler, ilgi alanların için kullansan mesela?
      Buraya kadar haklı buldum ve güzelce okudum ama şundan sonrası bitti benim için
      Bir kıza hiç yakışmıyor sigara içmek.
      Yakışıp yakışmaması mı önemli erkeklere çok mu yakışıyor ah şu cinsiyet ayrımınız

• bende o yüzden eksiledim zaten. son cümle sinirimi bozdu. he he evet erkeklere yakışıyor her erkek içmeli

• Cinsiyet ayrımı mı? Bunun cinsiyet ayrımı ile alakası yok ve dünya üzerinde en son cinsiyet ayrımı yapacak kişiyim. Bahsettiğim şey tam olarak şu; ileride bebeğine zarar verme riski var içtiğin sigaraların. Erkeklerde böyle bir durum yok onlar sürekli yeni üreme hücreleri üretiyorlar ama kadın öyle değil. Kadın doğduğunda hayatı boyunca sahip olacağı tüm yumurtalar ile beraber doğuyor, ömür boyu o hücreleri saklıyor, zamanı gelince kullanıyor ve sen sigara içerek o hücreleri tahrip ediyorsun. Bu yüzden bir kadına bir erkekten daha çok yakışmıyor. Çünkü sadece seni ilgilendirmiyor, ileride doğacak bebeğinize zarar veriyorsun. Anneliğine ve dolaylı olarak kadınlığına yakışmıyor. :) Bahsettiğim buydu. Ha ne kadının ne erkeğin eline de yakışmıyor tabii o ayrı. Çocuk düşünmüyor isen sorun yok. Ama düşünüyor isen bırakmayı ciddi olarak düşünmeni öneriyorum.

Erkekler Ne Diyor 20

• direk söyle ben üniversite yaşında yani ünü ikide başladım yalan söylemiyim ki hayatımda söylemedim ailem sanırım yani annenm balkonda saat gecenın 4dü 5 civarında yakalamıştı iyi bir şey değil biraka biliyorsan bırak ama eğerki sakam-lamak istemiyr san direk söyle emin ol çoküzülceklerdir ama yapacak bir şey ypk

1|0
    0|0
  • 22 yaşındayım ben bilerek söylemiyorum evde sigara içersem kanserden giderim diye evde de içmem zaten bence söyleme böylesi sağlık için daha iyi

1|0
    0|0
  • Annen o yaşına kadar hiç koku almamış mı senden?

1|0
    0|0
    • Aldı kaç kez de sordu denedim birkaç sefer ama içmiyorum dedim

• Her şeye değil bana güveni çok

• yazık valla... güvendiği dağlara kar yağacak

• Söyleme boşver. Sorarsa içiyorum dersin.

1|0
    0|0
  • Anlamıştır zaten 4 yılda içtiğini bence direk içiyorum diye söyle kıvırtma biraz kızacaktır afeder bence

0|0
    0|0
    • Ama kaç kez içmiyorum dedim

• Evet kullanıyor

• o zaman sıkıntı etmez biraz azar yersin bence biliyor sana çaktırmıyor bir sigara tiryakisi diğerininde içtiğini anlar zaten her türlü belli etmişsindir anlamış çaktırmamıştır zaten yaşıt olmuşsun bir şey dese ne olacak

• Sen annenin bunu bu kadar zamandır bilmediğini sanıyorsan kendini kandırıyorsun.
    Yarın sabah kalktığında karşısına geçip cıgarayı yakıp iç. Şaşırmayacaktır, seni engellemeye de çalışmayacaktır. Ama bundan on sene sonra sen kafanı duvarlara vuracaksın o başka.
    Hepsi bu kadar basit.

0|0
    0|0
    • Gerçekten bilmiyorlar çok ciddiyim keşke biliyor olsalardı. Ve evet eminim pişman olacağım.

• Yak sigarayı anne gel oturda sana birşey anlatacağım de.

1|0
    0|0
  • Git konuş

1|0
    0|0
    • Nasıl

• Nasıl oldugunun cevabın verebilmem icin anneni tanımam lazım vercegi tepkiler bakıs açıları falan önemli yerini zamanını ayarlamak falan tam profeyönellik isteyen isler.

• Ben ilk gün söylemiştim anneme.

1|0
    0|0
    • Ne tepki verdi ve kaç yaşındaydın

• Sen 4 yıl boyunca sigara içeceksin ve annen yakalamayacak. Ziyaaaaaaa :)

0|0
    0|0
  • sigara içiyorum de geç

0|0
    0|0
  • tc kanunlarınca 18 yaş yasal yaştır, ve yasal yaş'a ulaşan her kişi istediğini yapmakta özgürdür, devlet tarafından onaylanmıştırda, reşit olduğun için bir problem çıkmayacaktır. ve çıkmazda.

0|0
    0|0
  • Sana söyliyim. Ben 14 yaşımdan beri içiyorum. 19'umda babama Söylemiştim. Korkma Yiyeceğin Bir Dayak Sonrasında Babam Kendi Alıvermişti Paketi :D Allan it diye Önüme attı :D

0|0
    0|0
  • Annen zaten anlamış, açık açık söyle işte.

0|0
    0|0
  • sizce sigara içmek iyi bir şey mi evladınız olsa o söylese ne yapardınız
    diyeceksiniz ki bırakamıyorum kendinize yazık gidin söyleyin anne ben kendimiş zehirliyorum diye inşallah o da sizi döver

0|0
    0|0
  • anne ileride koah ya da akciğer kanseri olursam hiç şaşırma diye gir konuya :D devamını annen getirir zaten

0|0
    0|0
  • Annene artık büyüdüğünü, akciğer kanseri, kronik akciğer hastalığı vb durumlara girip eziyet çekme özgürlüğün olduğunu, ağzının berbat kokuyor olmasından memnun olduğunu anlat. Çok memnun olacaktır...

0|0
    0|0
  • Üstün sigara koksun zaten evde tek anne fark ediyor sorarsa iciyon mu he anne iciyom yalan soylemiyecem sana de tamam

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sigarayı bırakmalısın. Ondan sonra böyle çok kötü bir alışkanlığın olduğu için toplum nazarında ve aile nazarında kendini olumsuz görmekten kurtulacaksın.

0|0
    0|0
  • anne ben ağzıma alıyorum de
    dudak tiryakisiyim sadece içime çekmiyorum dersin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...