Türk Kızları ve Türk Erkekleri Hakkında yapılan genellemeler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ben bir Türk kızı olarak artık gerçekten cok rahatsız olmaya başladım. Zaten genellemelerden pek fazla hoşlanmayan biriyim. " Türk kızları güzel değil, Türk erkekleri yakışıklı değil, Türk kızları paracı, Türk erkekleri sapık. " genellemeler daha fazla uzayıp gider. Bir takım kızlar ve bir takım erkekler yüzünden bazılarımızın fazlasıyla haksızlıga ve genellemeye maruz kaldığımızı düşünüyorum. Elbetteki ki hepimizin kusurları var ve de yanlışları var buna bende dahilim sende dahilsin hatta herkes dahil. Fakat bu kusurları sebep göstererek karşı tarafı aşağılamaya çalışmak bana son derece yanlış ve komik geliyor. Öyle veya boyle çoğumuz bu topraklarda yasıyoruz saygı, sevgi çerçevesinde yasamak varken birbirimizi suçlamak ve aşağılamaya çalışmak son derece yorucu ve psikolojik açıdan sakıncalı bence. Sizin fikriniz nedir?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Tam bence yazmalık bir konu ve sende o ışık var bence :) Konuya gelince sonuna kadar haklısın. O kadar hanım kızlar iyi yürekli insanlar da varki ülkemizde aslında. Ama onlar kendilerini övemeyecek kadar mütevazi oldukları için pek piyasada görünmezler. E hal böyle olunca da maalesef ortalık bazı haysiyetsizlere kalıyor..

1|0
    0|0
    • Sadece kızlar için değil erkekler içinde geçerli bu. Haksız yere bir cok erkeğe sapık muamelesi yapıldığını görmek ya da baska haksızlıklar yapıldığını görmek beni rahatsız ediyor şahsen

• Çok haklısın cidden. Belki de birbirini tetikliyor bu olaylar..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• genelleme yapmak zaten mantık ve düşünme gerektiren bir davranış değildir.. insan algılıyabildiği karakterinin görelebiliği kadarıyla değerlendiriyor.. tümüyle bir cinsi bir ırkı bir dini sorgulama hakkını kimse size vermez.. çirkin demek insanların sorgulayacağı bir kavram değil.. insani ve vicdani olarak yakıştırma ve sıftalandırmaları kendie yakışır bir biçimde yapanlar kendi acizlikleriyle acınacak halde olması geektiğini bilsinler... teşekkürler..

1|0
    0|0
  • Haklsin.. her yerin guzeli yaksklisi vardir o yuzden cok guzelt kizlar cirkin adamlarla cirkon adamlar guzel kızlarla evlensin irkimizi guzellestrelim :D

1|0
    0|0
  • Haklı buldum yazıyı

1|0
    0|1
  • Her ülkede oluyordur bu yav alışalım bence 😄

1|0
    0|0
    • Evet ama yinede yanlıs geliyor

• Bu genellemeler çok oluyor şahsen gülüyorum ben sende umursama sistem değişmiyor 😄

• Aynen öyle haklısın

• Tebril ediyorum çok guzel bir konu yazdiniz. Bunlar egosu tavan yapan insanlar bende o tip kizlardan ve erkeklerden nefret ederim. Kendilerini bir sey zannediyorlar. Tesekkur ederim 😊😊

1|0
    0|0
  • Türk kızları havalı, kısa boylu ve çirkin olurlar. Konuşulur çünki o tabuları ve havaları, tripleri tipsizlikleriyle birleşince insan erkek olarak kızlardan soğuyor. Ama Allahtan yabancı kızların varlığından haberdarız. Bir ingiliz, rus, iskandinav kızı 100 tane türk kızına bedeldir. Osmanlı padişahları bile hep yabancı hatunlarla evlenmişlerdir. Türklerden erkek çıkar ama kız çıkmaz.

0|0
    2|0
    • Havalılık ve güzellik görecelidir boy konusuna gelince 177 boyum tr standartlarının üzerinde avrupa standartlarında normalim. Osmanlı konusuna gelince imparatorluklarda sadece kendi soyundan kız alınmaz bizanstada yabancı kadınlar oldu osmanlıdada devlete ortak olunmasın diye oldu bunun yabancı kadın düşkünlüğüyle alakası yok. Kaldı ki genç osman şeyhülislam efendinin kızıyla evlenmek istemiş fakat kaidelere uygun olmadığı gerekçesiyle evlenenmemiştir

• Ben Türk'üm ve halimden gayet memnunum. Bende dahil bütün Türk kızları çirkin oldu mu? Türkiye'nin durumundan bende memnun Değilim ama en azından senin gibi herkesi itham edip kalp kırmıyorum.

• Şimdi oldu, iyi geceler

• Helal sana koca yürekli Türk kızı senin gibi düşünenlerin olması umut verici gözlerim yaşardı😀

1|0
    0|0
  • Ne kadar laf etseler de.
    Hepsi birbirine kalacak sonunda.

1|0
    0|1
  • Bu genellemeleri yapanların hepsi aynı tip kızlar ve erkekler. Boşver, biz normaller mutlu mesut yaşarız işte.

1|0
    0|0
  • Genellemeler yanlıştır. Türkiyede olmasada, diğer Türk ülkelerinde Rus kızlarında daha güzel TÜRK kızları gördüm ben. Bizim ülkede güzeller nadir olsada, diğer Türk ülkelerine baksak, güzel Türk kızlarını bulabiliriz. Ayrıca, biz TÜRK erkekleri her halükade yakışıklıyız. Onca ülkenin kızları cebimize aşık olmuyor sonuçta. Zenginlikte son sıralarda olduğumuzu unutmayalım!!

0|1
    1|0
    • Vay yinemi sen kesin benim ve kızın yorumunu gördükten sonra bu soruyu sordun.

• Bu yüzden bizim kızlara güzel diyemiyorum ki. Bir kıza güzel diyebilmem için; hem namuslu hemde dışı güzel olmalı. Bunlar çok nadir olanlarda da acayip ego var.

• Ama bir ülkenin kızları senin dediğin gibiyse eğer ben bunu toplum ve o toplumun erkekleriyle alakalı oldugunu düşünürüm. Durup dururken kimse boyle olamaz değil mi? Benim o kadar güzel ve iyi arkadaşlarım varken onları üzüyorlar fakat sonra bakıyorum ki senin bahsettiğin tarz kızların peşinde dolanıyorlar. Bu bahsettigim örnek cok oluyor İnan bana

• Sadece dış görünüşü ele aldığın için cevap vermeyeceğim.

0|0
    0|0
    • Sadece dış görünüşü ele almadığımı soruyu dikkatli okursan anlayabilirsin diye düşünüyorum. en cok yapılan genellemeleri yazmaya çalıştım

• Ben o örnekler varken bu örnekler vermeye katılmıyorum sadece. Görüşümde de bunu belirttim. Nitekim düşüncelerimi özgürce söylemekten yanayım, konu içerisinde... ''Anlayamıyorsun'' tarzında kelimeler kullanmak zeka sorgulaması. Sende bunun farkında değilsin. Gayette sakinim ben, öfkelenmeyecek kadar önemsiz bir soru.

• Zekanı sorgulamadım seni tanımıyorum ve doğal olarak zekan Hakkı'nda bilgim yok. Gerçekten anlamadığını düşündüm ve anlamamış olabilirsin. Cok doğal bir şey. Gerginliğe gerek yok kıracak bir şey dediysem özür diliyorum iyi geceler

• benim için farketmez aşağılarken somut bir sebep göstermiyorum ben..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...