Yeni bir hayata başlayacağımızda hep 'sıfırdan başlamak' tanımını kullanırız. Size göre sıfır ne anlama gelir?

Sıfır nedir?
Yeni bir hayat için yeni bir şehir, yeni arkadaşlar, yeni iş...

Siz sıfırdan başlayacak olsanız sizin sıfırınız ne olurdu? İlk neyi değiştirmek istersiniz?

0|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• hafızası olan ya da balık hafızalı olmayan biri sıfırdan başlayamaz sadece önceki hatalarını düzeltmek ister ve bu yönde irade kullanır şehirler insanlar meslek ya da aklımıza gelmeyen başka şeyler sadece ayrıntıdır

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Becerebilirsem eğer, bütün yaşanmışlıkları bi' kenara atıp yeni bir sayfa açardım. Buda sıfırdan baslamak olur heralde :))

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çok zengin olmuşsundur, batmışsındır fakat vazgeçmemişsindir

işte sıfırdan başlamak bu, yine başa döndü dünya

#Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Reset.

1|0
    0|0
  • Kimsenin sıfırı sıfır değil aslında aynı düzen olacak ama içinden bazı şeyleri değiştirecekler çoğunluktadır

1|0
    0|0
    • Kapana kısılmış gençleriz. Malum ülke açık hava tımarhanesi e haliyle en küçük adım bile sıfır olmaya aday bence :)

• Takmamak ve cesarettir bunun cevabı. İnsanları silmek duygularını anılarını kendine yeni bir kişilik edinmek.

1|0
    0|0
    • Bahsedildiği kadar kolay mı silmek? Ya da yeni bir kişilik edinmek sağlıklı mı?

• Kolay değil anılarını benliğini silmelisin. Kendini kabullenmelisin o aynadaki kişiyi önemsemelisin. Acılarınla yüzleşmelisin onları kabullenmelisin. Geçmişini kucaklamalısın sende bu yürek yoksa başlayamazsın.

• Sıfır herşeye sıfır demektir yeni düzen yeni hayat yeni insanlar demektir.

1|0
    0|0
  • Yeni bir sayfa anlaminda olsa gerek

1|0
    0|0
    • Nasıl? Ne yaparak o sayfa yenilenir? Yeni bir güne uyanmak yeterli mi bunun için?

• Kafani boşaltip farkli bir piskolojiye baglanmak bir süre, bunu yalniz basarirsin ama çok zor... Destek olan saglam biri lazim

• Eski olan herseyi silip yeniye bakmaktir

1|0
    0|0
  • herkese yol verip yeni ortam

1|0
    0|0
  • Sıkıntı çektiğin yerle alakali iş se yeni bir iş eş se yalnızlık

1|0
    0|0
  • -1 ile +1 in arasındaki tam sayı

1|0
    0|0
  • Ilk önce düşünce değiştirmek. diğerleri sonra gelir zaten

1|0
    0|0
  • Sıfırdır

0|0
    0|0
  • Tamamen eskiyi unutup kendini yeni bir hayata hazırlamaktır. Yanı her şeyi sıfır demek yeniden başlamak demektir.
    Bu benim görüşüm herkesin ki farklı olabilir

1|0
    0|0
  • herşeye yeniden başlama

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Hicliktir. Hic olursun yeni gittigin ortamda. Hic kimse tanimaz seni. Yeniden dogarsin, yeniden baslarsin ve o hicligin uzerine yeni bir hayat insa edersin yeni bir sen olursun.
    Tabi bu yazdigim kadar kolay degil. Oncelikle gitmek kolay degil. Gittin diyelim, geride biraktiklarin ne kadar kacarsan kac pesinden gelir. Yeni bir hayat kurayim derken bir de bakarsin eskisinin aynisi olmus. Sehir farkli, insanlar farkli ama yasadiklarin ayni.
    Yani sifirdan baslamak utopik bir kavram bana gore Anca hafizani kaybedeceksin. Gozlerini hic bilmedigin yerde acacaksin kendini bile yeni tanimaya baslayacaksin. Belki o zaman sifirdan baslayabilir insan.

1|0
    0|0
    • Sıfırdan başlamak ister miydin. O ütopik hayat sana gelse bir anda unutsan ve bambaşka bir yerde acsan gözlerini sindirebilir miydin? :)

• Gittigim olacak o:)

• Okuyorum elimden geldikçe. Birde senin baktığın gibi bakıp okuyacağım teşekkür ederim :)

• temiz bir sevgi :D

3|0
    0|0
  • sıfır yaşadığım yeri değiştirmek olur sanırım
    tanıdık yok, iş değişecek
    ev değişecek solunan hava değişecek herşey

1|0
    0|0
  • eski hayatımdaki iyi kötü hiçbişeyi yeni hayatıma taşımamış olmak bence sıfırdan başlamak oluyor. ki genelde de öyle yaparım. özellikle önceki hayatımda beni mutsuz eden insanlarla ilişkimi keserim. sosyal medyadan dahi görüşmemeye çalışırım. sonra iyi olan şeyleri de bir kenara atarım ve yeni hayatıma bakarım. eski hayatımdan daha farklı yapmaya davranmaya çalışırım. adı üstünde yeni bir başlangıç, bu adı koyabilmek için buna layık olması gerekiyor bana göre.

1|0
    0|0
  • Geçmişe takili kalmadan yasayabilmek

1|0
    0|0
  • Yeni düşünceler, yeni insanlar, hatta yeni saç yeni bir dünya

1|0
    0|0
  • Dusuncelerimi degistiririm ve gereksiz kisi ve kisilikleri temizlerim, bunu yaparim.
    Ama en temizi yeni bir yaşam alanı hande yenerin dedigi gibi gidecegim tek yer havaalani bana lazim yeni yaşam alani

1|0
    0|0
  • Hiç anlamında

1|0
    0|0
  • Atanmak eşittir yeni bir hayat

1|0
    0|0
  • Boşluk yanii o boşlukları tek tek doldurmak en iyi sekilde

1|0
    0|0
  • Hayatımdaki olumsuz etkenleri çıkarmak. Gereksiz kişilet veya şeyler vs. bana göre sıfır budur.

1|0
    0|0
  • Benim için başlangıç değil, boşluk ve nötr anlamlarını taşıyor.

1|0
    0|0
  • Yaşadığım şehiri degistirmek isterdim mesela

1|0
    0|0
    • Umarım cesaret edebilirsin. Tecrübeme dayanarak söylemek isterim ki akıl ve kalp sende oldukça şehir değiştirmek ise yaramıyor. :)

Yükleniyor...