İnsan denen varlık neden sevgiye ihtiyaç duyar?

her ne kadar güçlü görünse bile insan denen varlık sevmeye sevilmeye muhtaçtır. Sizce neden?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
19|12

En İyi Kız Görüşü

• Bence içgudusel olarak. Erkekler ve kadinlar ayrim yapmadan hepimiz sevgiye ihtiyaç duyuyoruz. Bu bizim psikososyal gelisimimis icin gerekli olan birsey. Cicegi sevince nasil saha guzel aciyorsa insan da oyle iste

3|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• evren aşk sevgi üzerine kurulmuş.. herkesin her şeyin bir çifti vardır.. kadın erkeksiz erkek kadınsız yapamaz... her ne kadar yaparım dese de iki kelimelik cümleye muhtacız sevdiğimizden duymaya...

1|1
    0|0
  • Güdüleri yüzünden elinde değil tatmin olmak ister

0|1
    0|0
  • Bebekler anne dokunusuyla devam yasar, bagisiklik sistemi artar. Bebeklikten beri her insanoglu sevgiye muhtactir yani :)) bir deney yapmislardi, bir bebege dokunulmadi hic, ölmüstü o bebek

0|1
    0|0
    • Deney ayagina bebegi katlettiler

• Aynenn. Bende soktaydim bunu ilk duydugumda. Psikoloji dersiydi

• Eğer öyle olmasa insanlar evlenemez nüfus artmazdı 😂😂

0|1
    0|0
  • Yapımızda var

0|1
    0|0
  • Maneviyatin büyük bir kanıtı olmakla beraber fitrat tir neden bitki şu ister demek gibi olmaz birde neyse ya çok uzun olucak

0|1
    0|0
  • Evet sevilmek istiyor ve bu sevgiyle güç buluyor

1|0
    0|0
  • Bence oyle degil

0|0
    0|1
  • Yaratılış gereği. Sosyal ihtiyaç bunlar

0|1
    0|0
  • Bilmem

0|1
    0|0
  • Hayvanlar bile duyuyorken insanlar neden duymasın?

0|0
    0|1
  • Duygusal bir yaratılışta olduğu için.

0|0
    0|0
  • Aynen fazlasiyla

0|0
    0|0
  • Adı üstü insan. Duyguları düşüncesi aklı mantığı fikri var ve bunlardan doğan saadeti istiyor ne yapsın

0|0
    0|0
  • 19 yildir bunu cozmeye calisiyorum bende

0|0
    0|0
  • Çünkü sevgiyle yaratılmış.

0|0
    0|0
  • hormonal birşey

0|0
    0|1
  • Insan sevmek ve sevilmek istiyor neden bnde merak ettim

0|1
    0|0
    • İnsan beyni temelde beslenip, üreyip doğada hayatta kalmaya şartlanmış bir beyne sahiptir. Bütün diğer ihtiyaçlar beyinin geliştikçe karmaşıklaşmasından ve beyin geliştikçe karmaşıklaşan sosyal yapının ürünüdür.

Sevgi, denen şeyin temelinde kollektif çıkar, veya üreme güdüsü vardır.

• bir de seratonin türü hormonlar genelde bağımlılık yapar. Hissetmeye alışmış insanlar için vazgeçilmez olurlar.

Birçok duygu böyledir, mesela adrenalin ve şiddet de bir süre sonra bağımlılık yapabilir, dayakla yetişen çocukların büyüdüklerinde saldırgan olma eğiliminde olmaları bundandır.

Erkekler Ne Diyor 11

• Sevgisiz büyüyemezde ondan, sevgi görerek büyürse daha iyi gelişmeler kaydeder. Ama sevgi görmezse birilerinin hep hayatlarını mahveder diye düşünüyorum.

1|2
    0|0
    • Neden mahvetsin ki? Beyni var sonuçta bu varlığın

• Konu ordan oraya geldi işte

• aferin paşa

• ot bile sevgi ile büyüyor
    sevgide bir enerji çeşididir
    diğer duygularda öyle ama etkisi ve hissettirdiği şeyler diğerlerinden daha fazla anlam yüklüdür

0|2
    0|0
  • Onu bilemiyorum ama ben o ihtiyacımı hiç karşılayamıyorum.

0|1
    0|0
  • Dogasi geregi sosyal bir hayvandir. Evrimsel birsey.

0|1
    0|0
    • Sosyal bir hayvan lafına sonuna kadar katılıyorum

• Ki zaten bu ilişki, durumu her hayvanda var. Mesela uyuşturucu bağımlılığı üzerine ilk deneylerde bir fareyi kafese koyup iki farklı su vermişler, birinde eroin var, öbüründe normal su. Her hayvan bir süre sonra eroine bağımlı olup aşırı dozdan ölmüş.

Ama adını hatırlamadığım bir bilim adamı 'İyi de kardeşim, bakın mesela Vietnam savaşında askerlerimizin %20'si eroin kullanıyordu, hepsi geri dönünce eroini bıraktı, belki de fareler tek oldukları için eroin alıyorlardır' diyerek bir çok farenin olduğu, farelerin tamamının çeşitli tekerleklerde vakit geçirebildiği ve tam da ihtiyaçlarının karşılandığı, çiftleşebildikleri bir ortamda eroini çok az ve nadiren tükettiklerini gözledi.

Salt bize özgü birşey değil bu, biz daha kompleks canlılarız sadece.

• toplumda insanların arasında yaşanılması için ihtiyacı vardır.
    hee ben tek başıma köşe başında yaşarım diyorsa sevmesin illa sevicek diye bir şey yok.

0|1
    0|0
  • Sevgi bir ihtiyaçtır.

0|1
    0|0
  • Bir cicek bile sevgiye muhtac duyar

0|1
    0|0
  • yalnızlığın verdiği derin baskıdan dolayı.

0|1
    0|0
    • Yalnız mutlu olanlar da var ama

• Aynı şey değil mi

• Değil. Yalnızlık inanılmaz zor bir durumdur. Kendinle baş başa kalmak mutlu eder. Düşünsene ne anan sağ ne baban sağ ; hastaneye gitsen elinden tutacak kimsen yok. Hep yalnızsın sohbet edecek kimsen yok. Birde herkes etrafında ama şöyle köşene çekilip kafa dinliyorsun. Farklı şeyler

• Anne karnindan itibaren şefkat gördüğü için.☺

0|1
    0|0
  • Mutlu olmak ister
    mutluluk hormonunun paslanmaması gerekiyor

0|0
    0|0
  • İçgüdü...

0|1
    0|0
    • Biraz daha açsan

• Duymayanı da var doğasına aykırı belki ama başka bir nedeni yok mu yani