Kendinizi hiç ailenizden biri değilmiş gibi hissediyor musunuz?

Kendimi onların yanına aitmiş gibi hissetmiyorum. Çok denedim ama bir insanın her şeyi her düşüncesi ailesinden farklı olur mu? Hiç bir şey paylaşmak istemiyorum paylaşamıyorum da zaten. Odamdan çıkmıyorum ve kendimi çok çaresiz hissediyorum.

0|0
1414

En İyi Kız Görüşü

• Onlara aitim ve de sahip 😊 sadece bunu bilmen yeterli canimcim. Dusunceler ne kadar farkli olursa olsun onlar senin ailen, kabul etmeme gibi bir durumun soz konusu olamaz.
    Aileni birer birer oldugu gibi kabul ediyorsun ve uzerine dustugu kadar onlari alttan aliyorsun.
    Cok seviyorsun. Karsikiksiz sevginin en guclu oldugu yerdir aile. Baska yerde de bulamazsin saf sevgiyi. Seversen, kirmazsin, kizmazsin ve onlari oldugu gibi kabul edersin. Hersey sende bitiyor. Kimseyi suclama lutfen ozellikle aileni

1|0
    0|0
    • Onların yanındayken Mutlu olamıyorum çünkü onlarla birşey paylaşamıyorum sanki farklı dünyalardayız. Dışarda arkadaşlarımla gülüp eğlenirken Eve gelince yabancılaşıyorum ve odama çekiliyorum.

• Bu çok doğal arkadaslarini kendin secersin ama aileni seçemezsin. Gel gor ki herkes gider ama ailen sonuna kadar senin yanindadir. Bunlari yasayarak goruruz hepimiz ve yaşadiklarin sadece senin basina gelmiyor olagan süreçler. Herseyde oldugu gibi bunda da sabretmeliyiz. Sabretmeyi başardigin an biseyleri duzeltmek için adim atarsin ve çaresizligini ortadan kaldirirsin. Oyle ya ds boyle gerekirse 3 sene olsun ya da 5 sene sonrada olsa hepsi geçer, düzelir. Oyle olcagina inaniyorum 😊 ailenle mutlu olacagin gunleri dile cunku buna ulasmak senin icin buyuk keyif olacak heleki caresizlikten bunun huzuruna geçiş senin için bir başka olacak en gerçekler burnunun dibinde

• Teşekkürler eig icin 😊✌

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Annem, babam falan her şeyi kafaya takar ama benim dünya yıkılsa umrumda olmaz. Aynı dedem :) insan adı verilene çekermiş

1|0
    0|0
    • Sorduğumla pek ilgisi yok ama yine de sağol

• Evet, bu kadar soğuk ve umursamaz insanların arasında isim ne diyorum.. Trabzonlular ve kürt ailelerde öyle olmuyor.. birbirlerine çok bağlılar.. olması gerektiği gibi..

1|0
    0|0
  • annem var sadece bide kardeşim kardeşimi seviyorum ama annemi bazen tanımıyor gibiyim yabancı gibi

1|0
    0|0
    • Ben ailem ve akrabalarım dediğim kişilerin arasında bir yabancıyım

• Aynı durumdayız. Bir ailem olsun istemiyorum. Zaten paramparça bir aile. :(

1|0
    0|0
    • Benim ailem öyle değil hatta akraba olarak da çok bağlılar. Sorun da bu zaten. Paramparça olmaları o kadar iyi ki emin ol. Nerde çokluk orda.. Diye boşuna dememişler.

• Aile ortamında büyümedim. Şimdi annem ve ablamla yaşıyorum. Kardeşim başka şehirde ve çok mutsuzum. Yalnız olmak istiyorum. Yalnız olmazam bile ayrı olmak istiyorum onlardan.

• Yoo hissetmiyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hissetmiyordum

1|0
    0|0
  • hiçbir yere ait değilim sadece ailemle kısıtlı değil

1|0
    0|0
  • olmuştur illa

1|0
    0|0
  • Cogu zaman bende aileden biri gibi hissetmiyorum kendimi.

1|0
    0|0
    • Neden mesela

• Ama birazı banada ait bu durumun. Çünkü konuşmak istemiyorum.

• Sanirim, sanirim size ait olan kismi da tahmin edebiliyorum. Kendimden pay bicerekten...

• Hissetmiyoruz.

0|0
    0|0
  • Yokk

0|0
    0|0
    • Şanslısın o Zaman şükret

• aile ile birşeyler paylaşmak istemenin ne gibi bir önemi var ki? düşüncelerin farklı olsun ne güzel , bir düşünsene etrafındakiler ile yani ailenle hep aynı düşünüp hep aynı şeyleri konuşuyorsun ne kötü.

0|0
    0|0
  • Ailem beni Çöplükten bulmuş gibi hissediyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Aha aynı ben. Yeminle daha önce böyle bir soru bile sordum. Hiiiiç benzemiyorum karakter olarak. Hep söylüyorum anneme ben dna testi yaptırıcam mümkün değil bu diyorum da istersen git yaptır ama ben eminim diyor 😄 İnsan alışıyor ya hepsine Zamanla. Kendi kendine yetebilmeyi öğreniyorsun, iyi oluyor hakkaten

1|0
    0|0
    • Öyle kendi kendime yetebilmeyi öğrendim ama içimdeki bu boşluğu Nasıl doldurucam

• Malesef ona bende çare bulamadım henüz. Elden bir şey gelmiyor. Alışmaya bakacaksın

• Aileme göre düşünce tarzım ve renklerim çok farklı bu aileden değil gibiyim ama kendimi onlardan soyutlamıyorum. Düşünce tarzım ne kadar farklı olsan da şu an onlara ayak uydurmaya çalışmaya devam ediyorum. Zamanı geldiğinde ayak uydurmayı keseceğim tabi ki

1|0
    0|0
    • Ama onlara ayak uydurmaya çalışırken kendin olamamak seni üzmüyor mu ya da yormuyor mu

• Ama mesela ben hem arkadaşları hem de ailesiyle aynı ortamı paylaşabilen insanlara da çok özeniyorum. Ailemin yanında arkadaşlarımın yanında olduğum gibi olamam olsam da arkadaşlarım ve ailem de farklı frekanstalar

• İki tarafı da aynı ortama sokabiliyorum o konu da rahatım galiba ben. Erkek arkadaşım/ kız arkadaşım gelir bize otururuz ailemle birlikte falan. Farklı düşüncede iki tarafta evet ama sorun çıkmıyor. Ortak şeylerden bahsediliyor hep

• Aynı ben

1|0
    0|0
    • Nası başa çıkıyorsun bu duyguyla

• Ortak nokta bulmaya çalışıyorum ki annemler benle ilgilililer ben oda da otururken yanıma gelirler ne yapıyorsun diye bende arada salona giderim yaptıkları izledikleri şeye bakar 1 saat oturur tekrar odama geçerim bizim temel sorunumuz zevklerimizin farklı olması ve anlaşamamız eskiden daha çok sorunlarımız vardı ama şimdi iyiyiz ben onlara anlayış gösteriyorum onlarda bana
      Ama akrabalarımla büyük bir kopukluk var kimseyi kendime yakın hissetmiyorum mesela hiç bana bayram harçlığı verdiklerini ısmarladıklarını bilmem soğuk duruyorum onlara karşı bayramlardan bayramlara giderim teyzemlere mesela kuzenlerimle de aram iyi değil çoğu benden ya çok büyük ya da küçükler

• Kendi düşüncelerimi okuyorum sandım bir an. Tam olarak bende öyleyim.

• Bazen evet bazen hayir

1|0
    0|0
  • Düşünce olarak ben de ailemden farklı görüyorum ama onlara ait değilmiş gibi hissetmiyorum. Yaşadığım yere ait olmadığımı düşünüyorum. Burada da olmayacağımı düşünüyorum sonra.😊

1|0
    0|0
    • Peki ya sonra? Kaçıp gitmek gibi hayallerin yok mu hiç?

• Ama nereye gidersen git aile ve akrabalardan tam olarak kopamıycaksın aile neyse de akrabalarla görüşmek isteniyorum ve en çok Canımı yakan da bu

• Sevmediğin akrabalarınla görüşmek zorunda değilsin. Ben görmüyorum sevmediklerimi.😊

• Kaç yaşındasın?

1|0
    0|0
    • 19 .

• Ben neden onların yanında olmadığım biri olayım. Zaten yoruldum. Seninle durumlarımız farklı. Siz bir araya geldiğinizde eğlenebiliyorsunuz. Biz bazen yemekte hiç konuşmadan kalkarız. Çünkü konuştuğumuz her şeyde fikir ayrılığına düşüyoruz. Dışarda ne kadar cahil insanlar dediğim insanlardan biri de benim ailem. Ama ne yapabilirim ki çırpınıp duruyorum sadece değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmeye çalışmaktan yoruluyorum. Beni anlayamazsınız boşver o yüzden

• hımm peki ne dıyeyım. üni okuyorsan az da olsa rhatlarsın okumuyorsan kazanmaya çalış bu sni onlardan uzaklaştırır sende o zaman boşluklarını doldurmaya başlarsın

• Bazen

1|0
    0|0
  • Hayır hissetmiyorum.

1|0
    0|0
  • Bazen..

1|0
    0|0
  • hissediyorum.

1|0
    0|0
  • O ergenlil işte zamanla geçiyo

1|0
    0|0
  • Dna yaptircam ins

1|0
    0|0
  • Tabi ki bire bir olmaz herkesle düşünce. Bende çatışıyorum çoğu zaman bu onlara ait olmadığımı göstermez ki.

1|0
    0|0
    • Ama ben öyle hissediyorum. Bu ev dışında onlarla paylaştığım başka bir şey yok ki.

Yükleniyor...