Gözleri görmeyen biriyle neler konuşulabilir?

Bizim sınıfa 2 hafta önce gözleri görmeyen bir kız geldi, geçici bir süreliğine. Çok tatlı birisi. Onu çok tanımak istiyorum görüşlerini, hayata bakış açısını öğrenmek ve onlar gibi bakabilmek istiyorum. Herşeye olumlu bakıyor dersleri de çok iyi okul 1. liğine oynuyor, çok zeki. Sizce ben bu kızla ne konuşabilirim, nelerden söz açmalıyım? Geçenlerde yalnız kaldık ben ona rüya görüp görmediğini sordum. Tabi göre bile anlatamayacağından konuşma pek ilerleyemedi. Bu sefer konuşmayı planlıyorum. Görüşleriniz önemli.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Durumuyla ilgili hiç soru sorma başka şeylerden konuş

1|0
    0|0
    • Kendiyle barışık birisi bugün tarih dersinde ezberlememiz gereken biryer vardı o çok güzel saydı herşeyi sona gelince kelime kelime söylemeye başladı unuttu falan hoca da şakasına niye kelime kelime söylüyorsun beyza yoksa kitaptan mı bakıyorsun dedi kız çok güldü alınmaz yani barışık birisi

• Alınmazda soran çoktur sen sormayan ol diye dedim

• Doğru anladım sağol :)

En İyi Kız Görüşü

• günlük şeylerden konuş, bir arkadaşınla muhabbet eder gibi :)

1|0
    0|0
    • Öyle yapmaya çalışıyorum zaten ama konu biyerden sonra tıkanıyor

• iyi muhabbetler :D

• Sağolasın :D

Erkekler Ne Diyor 4

• felsefi konulardan girebilirsin sohbete

1|0
    0|0
  • konuş herkesle konuştuğun gibi. ilgili olsan olur

1|0
    0|0
  • Onun görme engeli olabilir fakat onu görmüyo diye normal arkadaşlarınla konuşur gibi engelini unutmadan sorular sor fikir alışverişi yap engelli die düşünme ayırt etme yani bide zeki ve barışık birisi ise onu güldürecek şeyler söyle konuşun kaynaşın arkadaşınızla dostluk arkadaşlık çok değerli

0|0
    0|0
  • sen müslümansın madem ilgili alakalısın neden başın açık?

1|0
    0|0
    • Anlamadım ne alaka?

• Ha doğru sen kezbandın yani çirkin o yüzden böyle

• Cidden dediğinden bişey anlamıyorum az düzgün cümle yapısına göre yazsana jdspmxsşmc

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne guzel. Hersey konusulabilir

1|0
    0|0
    • Aynen onun bizden aşağı kalır bir yanı yok normal konuşabilirim :)

• Ona sakın acır gibi davranma. Normal arkadaşınla nasıl konuşuyorsan onunla da öyle sohbet et
    . Sürekli bişeyler de yardım etmeye çalışma bırak kendisi yapsın. Dersler hakkında konuşabilirsin ilerideki planları hobileri veya bir yerde buluşmayı önerebilirsin

0|0
    0|0
    • Evet başardım 2 ders boştu ve onunla konuştum hep onun özel dergisi var bana hikaye bile okudu şarkı söyledik güzeldi

Yükleniyor...