Çocuğunuzun engelli doğacağını öğrenseniz ne yapardınız?

Soru gayet açık net cevaplar istiyorum. Bu soruyu sadece merak ettiğim için sordum. Gerçekten bu durumda olduğunuzu varsayın ve içten bir cevap verin.

0|0
24|28

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bu durumda dünyaya geldim ve tedavilerle hiç biseyim kalmadı şimdi :)

2|0
    0|0
    • Helal olsun Annene Babana 👏👏👏

• Inşallah konuşuruz yine yazarsın buraya şimdi uyumam gerek uykum geldi hadi iyi geceler kardeşim

• Gunaydın :)))

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• O da sonuçta ALLAH'tan gelen bir imtihandır der, boynumu eğerim napayım.. elimden gelenin en iyisini yapar bakarım ona.. gerekirse dişimi tırnağıma takar gece gündüz çalışırım onun için

1|0
    0|0
  • dua mumının mıracıdır...

1|0
    0|0
  • Çok zor bir durum ama o senin canın ben vazgeçemem engelli olsun ne olursa olsun evladım benim

2|0
    0|0
  • Kürtaj

0|0
    6|0
    • Keşke senin annene kurtaj bedava olsaymısta senin gibi karaktersiz insan dünyaya gelmseymis sende karakter engellisin belliki

• Arkadaşı burada gömmüşsünüz fakat burada oturup anca he he konuşuyorsunuz lütfen eğri oturun doğru konuşun bu durumu yaşasaydın %99 kürtaj yapıcaktın açık ve net ki bu kötü bir şeyde değil yanlış bilmiyorsam doğmamış 2-3 ay almak cinayet sayılmıyormuş yanlışım olabilir kusura bakmayın bunu biraz da çocuğunuzla empati kurun onu dünyaya bu halde getirmek hem senin için hem de onun için çok hüzünlü ve acılı bir hayat olur.

• @Gatspy - yağmuruna tutmayı bilir anca bizim ülkedeki kızlar başlarına gelince görürüm onları

• Engel var engel var. Duruma göre değişir. Zihinsel bir engelden bahsediyorsak özellikle, kürtajdan yanayım lakin son sözü anası söyler.

0|0
    0|0
  • 2 ayağı 2 eli olanın neyi var ki, bir eti var herkesle paylaşır zamanı gelince doğacak çocuğuna engel olacak.

Kimse kusursuz doğmaz ama neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmek gerekir.

0|0
    0|0
  • Aldırtırım

0|0
    3|0
  • Artık 10 çocuktan 5-6 sı engelli hayvan gibi doğanlar var O. ruspu çocuğu amerika Gdosuz ilaçsız gıda bırakmadı insanların dnalarını bozuyorlar

0|0
    0|0
  • aldırırım

0|0
    3|0
  • Alabileceğim önlemleri alıp oturduğum evi onun engel durumuna göre düzenlerim

0|0
    0|0
  • Zamanı geçmemişse kürtaj

0|0
    1|1
  • Allah öyle vermişse vardır bir hikmeti

0|0
    0|0
  • Aldırırım.

0|0
    1|0
  • Allah vergisi kardeşim dua ederiz ne yapalım Allah o şekili yakıştırmış bize inkar edemeyiz demi

0|0
    0|0
  • O çocuğu öldürmek için elimden geleni ne geliyorsa yapardım.

0|0
    1|0
  • Ne gibi ne yapardık? Bişey yapmazdık nababiliriz ki.

0|0
    0|0
  • Aldırma imkanım varsa aldırırdım.

0|0
    1|0
  • bir köy mezrasina gider arabanin kapisini açar özgürsün derdim anlatabiliyormuyum özgürsün

0|0
    1|0
  • Şöyle sorular sormayın zor bir durum

0|0
    0|0
  • Engelini en aza indire bilmenin yollarını ararım

0|0
    0|0
  • Vazgeçilmez

0|0
    0|0
  • Dogacak yapacak bisey yok allahin takdiri

0|0
    0|0
  • kader derim başka bişi demeye hakkımızmı var abi taktiri ilahi

0|0
    0|0
  • Takdiri ilahi yapcak bir sey yok

0|0
    0|0
  • yapabileceğiniz bişi yok. kabullenirdim.

0|0
    0|0
  • allah olanlara da yardım etsın nedıyım herşeyde vardır bır hayır

0|0
    0|0
  • kaderime razı gelirim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• @Aryeol asla hiç bisey yapmazdım sonuçta her ne olursa olsun o benim çocuğum sen ne düşünüyorsun

2|0
    0|0
  • Allah kimsenin basına vermesin ama verirse de imtihanımdır der çocuğumu doğururum imtihandır ona yine sifa veren Allahtır.

1|0
    0|0
  • doğururdum Allah bilir hiçbirşey kesin değildir

2|1
    0|0
  • Yapacak bir şey yok o da bir imtihan.

1|0
    0|0
  • Aldırırdım. Kimse kendi bebeğinin katili olmak istemez ama o çocuğun geleceğini de düşünmek gerekiyor. Çocuğumdan önce ölsem ona kim bakacak? Ortalıkta mı kalsın? Kendi hayatını kendi kendine sürdüremeyeceğini bile bile ona eziyet etmiş olurum. Bu da bencillikten başka bir şey olmaz

0|0
    1|0
  • İmtihan dünyası burası Rabbim nasıl verdiyse öyle dogururdum ama Rabbim sağlıklı çocuklar nasip etsin

1|0
    0|0
  • yine doğururum, yaşlanana kadar götürürüm tuvalete, sırıtmda tasırım onu

0|0
    0|0
  • Hic bir şey yapmazdim. Dogururdum yine.

0|0
    0|0
  • Aldiririm tabiki

0|0
    1|0
  • Aldırmam mümkünse aldırırdım belki çok ciddi bir suç ama ben ölürsem ona benden başka kimse bakamaz mantıklı düşünmek zorundayım.

1|0
    2|1
  • aldırırdım acı ama gerçek saldırmadan önce biraz mantık dünyaya gelip acı çekeceğine hiç doğmasın daha iyi

0|1
    2|0
  • 40 günü geçmemişse aldırırdım belki ama zor soru insan o psikolojiyle ne yapar bilinmez

0|0
    1|0
  • doğururum kesinlikle

0|0
    0|0
  • Engelli doğucağını doğmadan önce kesin bir biçimde bilemeyiz. Kaldı ki engelli olduğunu öğrensek bile (!) aldırtmak ne ya?

0|0
    0|0
  • Doğurmam hem onun için hem kendm

0|0
    1|0
  • Dogururdum önümde ornek var engelli diyipte çocuk saglikli dogdu

0|0
    0|0
  • Doğururdum sırf bu sebepten bir insanı yok edemem

0|0
    0|0
  • çok zor bir karar
    o anki ruh hali ile şuanda karar vermek çok zor

0|0
    0|0
  • Burada gelip doğururum demişler ama ben doğurmazdım.

0|0
    1|0
  • Çok zor bir durum.

0|0
    0|0
  • Ben ona haksızlık yapmak istemezdim. Yani aslında her iki durumda da haksızlık var. Birinde yaşam hakkını elinden alıyorum, diğerinde onu; biz engelsizlerin bile baş edemediği dünyaya 1-0 geriden baslatiyorum.

0|0
    0|0
  • Rehabilitasyon merkezlerine gönüllü gittim bir cok yerde calistim özel egitime ihtiyaç duyan bir cok insanla tanistim kendimi onlara uzak hissetmedim hiç otizm hastasi bir cocukla ozel olarak ilgilendim ve onun içim elimden geleni yaptim bir yil sonunda zeka puani normal zekaya sahip olan bir çocukla ayniydi😌 ailesinin mutlulugunu kosa kosa gelisini anlatamam o ani bir kere daha yasamak icin neler verirdim..
    Onlar engelli degil onlarin engelleri önyargilar, cahil insanlar , b ilgisiz kafalar, c@niler ve dusuncesizlerdir...
    Onlarin asansörlerine binmeyin , oturacak yerlerini isgal eltmeyin , yollarina araba parkermeyin onlar için hayat zaten acimasiz sizde yeterince zorlastirmayin...
    Soruya gelirsek cocugum icin herseyi yapardim evde egitirdim zaten bunun için yetkim var egitimi icin ben olmadigimda hayatini sürdürebilmesi icin herseyimi verirdim hayatimi ona adardim...

1|0
    0|0
  • Yinede dogururum

1|0
    0|0
Yükleniyor...