Azhap 50 ve 51'i çok iyi bilenler açıklayabilir mi? dini bilgisi iyi olanlar sadece?

AHZAB-50 için 39 meâl bulundu. Diyanet Vakfi (33/AHZÂB-50: Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.)

AHZAB-51 için 39 meâl bulundu. Edip Yüksel (33/AHZÂB-51: Onlardan dilediğini erteler, dilediğini de yanına alabilirsin. Sırasını geri bırakmış olduğun birisini tekrar istemende bir sakınca yoktur. Böylece onlar hoşnut olurlar, üzülmezler ve senin herbirisine verdiğine razı olurlar. Kalbinizde olanı ALLAH iyi bilir. ALLAH Bilendir, ? efkatlidir.) / Elmalılı Hamdi Yazır (33/AHZÂB-51: Onlardan dilediğini giri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın, azleylediğinden de arzu ettiğinde sana günah yoktur, Onların gözleri aydınlanıb mahzun kalmamalarına ve kendilerine verdiğinle hepsinin hoşnud olmalarına en elverişli olan budur, Allah kalblerinizdekini bilir, Allah hem alîm hem halîm bulunuyor)


0|0
03

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

 • Muhammed Savaşta Ortada kalmış v. s Kadınları da Bakmak amaçlı nikahına geçirirdi. İslam'a göre ise Her Erkek Eşine Aynı derecede bağlanmalıdır gerek Manevi gerek cinsel konuda. Fakat Muhammedin Sadece Bakmak için Savaşta ortada kalan kadınlar Muhammedle Cinsel ilişkiye girmek zorunda değildir Muhammed de Onlar ile ilişkiye girmek zorunda değildir. Peygamber Olduğunu Düşün Seviyorsun evleniyorsun ve aynı zamanda Dinini yaymak için de belli kadınlarla evleniyorsun ve bazı kadınları İse savaşta ortada kaldıkları için nüfusuna geçiriyorsun. Bu kadınlar ile İlişkiye girmek istemezdin değil mi çünkü sevdiğin bir kadın var. Ayet Aynen bunu diyor işte.''Muhammedin 9 eşi olduğu hepsinin farklı odalarda kaldığı ve hepsi ile cinsel ilişkiye girdiği Hadis uydurmalarından ibarettir''

  0|0
  0|0
 • Yazmışsın işte

  0|0
  0|0
 • Peygamber efendimiz hususunda Allah c. c. hükmü açıklayici olarak anlatilmıştır burada aciklanmasi gereke konu? Hangi soru isareti onu istihram edersen yardimci olabilirim lakin bu konuda edip yuksel gecmenizi tavsiye ederim ki o zati muhterem kisiligi bakiminda dir..

  0|0
  0|0
  • AHZAB-51 için 39 meâl bulundu. Edip Yüksel (33/AHZÂB-51: Onlardan dilediğini erteler, dilediğini de yanına alabilirsin.
   Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık.

   Bunları anlayamadım özellikle ilkini anlayamadım dilediğini ertele dilediğini yanına al falan kadının duygusu yokmuş gibi olmuş anlamadm

  • Allah her kalbi her seyi bilendir. o bakima, dilediginide bilir dilemedigine bunda suphe duyma... manasinda algilayabilirsin lakin bu peygamber efendimize ithaf olundugu icin onunda kalp gozu rabbi tarafindan aciktir duygu ile alakali degildir.. ;;)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...