Eşim 6 yaşındaki oğlumuza estetik yaptırmama izin vermiyor? onu nasıl ikna edebilirim?

ben keyfimden mi istiyorum?

sosyeteye el aleme oğlumun yakışıklılığıyla hava atayım diye mi istiyorum Allah aşkına?

sürekli okulda kepçe kulaklarıyla dalga geçip kulaklarıyla oynuyorlar.
bir kaç kez okuluna gittiğimde, bahçeden içeri girdiğimde bahçede öyle yaptıklarını gördüm sınıflarına girdiğimde de bir keresinde oynuyorlardı köşeye sıkıştırıp birkaç kişi.

sürekli de kepçe diyorlarmış adı yok sanki çocuğumun. hem anlatıyor hem de dediğim gibi yakaladım birilerini öyle yaparken.

ağlıyor kaç kere okuldan ağlayarak kaçıp geldiği bile oldu çantasını bırakıp.. çocuklar özür diliyip diliyip devam ediyorlarmış çocuk ne de olsa...

ders başlayacağı sırada. kalın kalın berelerden alıp harçlığıyla, ondan takıyor ama onu da öğretmeni derste öyle durulmaz diye çıkarttırıyormuş. onu çıkarttığı sırada da kahkaha atıyorlarmış.

diyor ki 6 yaşındaki çocuğa estetik mi yaptıracaksın? dudaklarını da şişirt istersen. yahu ne alakası var? bu yaşlar karakterin oturması için çok önemli yaşadıklarının etkisi olacak ilerideki karakterinde ve sorarım size bu çocuk bu yaşlarını böyle geçirirse ileride özgüvensiz olmayacak mı? sürekli alaylarla dolu çocukluğunu hatırlayıp "tekrar çocuk olsam" diyebilen yetişkinlerden olabilecek mi?
uzmanlar bile küçük yaşta hatta okula başlamadan yapılmasını öneriyor. bir de normal kepçeden falan biraz daha fazla aralık...

Güncellemeler:
uzman bir sorun olmayacağını söyledi. saçlarını uzatırız diyor bu geçici çözüm hem okulda kaç kişinin saçını kesmiş hocalardan teki uzun diye böyle gıcık bir iki hoca var
oyun oynarken o neşeli anında bile neşesini bozuyorlar keyfini kaçırıyorlar kepçe sen at topu diye seslendiklerini duyuyorum arkadaşlarının

0|0
8|18

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle çok haklısınız çocuğun karakteri bu yaşlarda oluşur ve yaşları ilerlese bile bu dönemin yaralarını taşımaya devam ederler. Çocuğun bu yaşta alay konusu olması ileriki hayatında onun özgüvensiz ve kompleksi bir karaktere bürünmesine sebep olacaktır ne kadar erken yaptırırsanız o kadar iyi olur bence psikolojik açıdan. Sağlık açısından da bir problemi yok demişsiniz hemen yaptırın derim sizin gibi düşünceli annelerin olması çok mutluluk verici gerçekten

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• benim kızımdada kepçe kulak var. estedik olmada ip yöntemi ile düzeltiliyor. ben yaz tatilini bekliyorum psikolojik gelişim için yapılmalı bence

1|0
    1|0
  • cocuga sağlığını etkilemiyorsa estetik yaptırma dalga geçmek için bu sefer baska bişey bulacaklar gerek yok bence ama yınede siz bilirsiniz

1|0
    0|0
  • işte ey dış görünüşüne göre insan yargılayan cahiller gün gelecek çürüyüp gidecekler herşey karşılıklı !

1|0
    0|0
  • hiç bir şey orjinali gibi olmaz. olaya modifiye katmış olursun hepsi bu. kaş yaparken göz çıkarmakta cabası...

1|0
    0|0
  • Yaptır ablam. İmkan varsa

1|0
    0|0
  • Yaptır. Çocuk ömür boyu boUk paikolojiyle gezmesin

1|0
    0|0
  • Çocuğa her laf edildiğinde bir şeylerini mi değiştriceksiniz sayın annecim. Çocuk bu olur tabi bizle de dalga geçtiler hep ama çocuk diyorsunuz adı üstünde çocukluk döneminde oluyor bunlar. Önemli olan dalge geçtikler halde çocuğun onları hazmetmesi. Hazmetmek neden öz güveni yıpratsın ki

0|0
    0|0
    • her laf edildiğinde bir şeylerini değiştirtmeyeceğim fakat bu çok psikolojisini bozuyor çok üstüne gidiyorlar... ufacık çocuk bütün çocukluğunu böyle geçirince ileride özgüveni yıpranır diye düşünmüştüm. ben ailem beni çok sessiz büyüttü ve kolay kolay iletişim kuramayan biri oldum ve çok zor atlattım.

• o zaman yaptırın ameliyatı yazık çocuğa. Çocuğun öğretmeniyle konuşun öğretmeni abartsın biraz çocuk kötü derslere konsantre olamıyor falan desin çağırsın babanızı konuşsun. Öğretmeni önceden kullanın ama konuşun babasını da anlatın. Öğretmen damardan girsin notlar düştü falan diye babası o zaman kabul eder diye düşünüyrom

• teşekkürler

• Yaptir benlede dalga geciyorlardi 14 yasinda ailem yaptirdi

1|0
    0|0
  • Cocukluk bu bısı olmaz kanks

0|0
    0|0
  • Hocalarla görüşürsün ne saçına karışabilir nede tipine. Ameliyat olursa çocuğun özgüvenini zedelersin. bence

0|0
    0|0
    • asıl böyle zedeleniyor gibi geliyor bana... ama saç uzatmak geçici değil mi teşekkürler cevap için bu arada

• sorun bu kadar ileriyse profesyonel bir yardım alın ailecek. hem eşiniz ikna olur hemde siz mutlu olursunuz. inşallah

• teşekkür ederim

• Cok saygideger elleri opulesi anne hanim guzel dusunuyorsunuz cocugunuzun hakknda oncelikle cocugunuz istiyormu bu ameliyati ve ameliysttan daha cok onun ozguvenini asilasaniz bilinc dunyasina cesaret ekleseniz ve onunla anne gibi degilde arkadas gibi olsaniz oncelikle bunlari uygulayin ve sonra sinifta cocugunuz yokken ogretmenle birlikte arkadaslari ile konussaniz ve cocugunuza cesaretli olmayi ogretin olmazsa esinizle ikna yolunu arayin derim hanfendi

0|0
    0|0
    • teşekkürler beyfendi. o kadar üzülüyor ağlıyor ki... olur tabii okulda bir kız arkadaşınkini düzelttirmiş ailesi ondan bahsediyor sürekli. kelimeler incitir. demirden yapılmadı ya bu çocuk. bir de daha o bir çocuk nasıl engel olabilirim üzülmesine o dediğinizi de yapmak için çok çabalar sarf ettim konuştum, örnekler verdim çok şey yaptım olmuyor nasıl ikna edecem eşimi tatsızlık çıkar çok o kabul etmeden yaptırırsam bence

• çok teşekkür ederim...

• buradan daha aydınlatıcı konuşmak isterdim ama malum sosyal paylaşım sayfası sizi anlayamıyacak insanlar çıkabilir benim görüşlerimide

• Estetik yaptırana kadar çocuğa kendisi ile dalga geçen ezmeye çalışan itlerin ağzına yapıştırmayı öğret. Emin ol 2 yumruktan sonra hiç kimse onun kulaklarını görmeyecek...

1|0
    0|0
    • yumruk mu :( çocuk daha yaptıkları yanlış olsa da. aileleri iyi yetiştirememiş demek ki ya da çevreleri onları olumsuz etkiliyor. çocuğuma kavga dövüş mü öğreteyim :( hem bu üzülmesini engellemez ki. niye dövecek? üzdükleri için. hem onu dövse yarın başka yerde karşılaştığı biri yapabilir? :(

• Hayat artık malesef efendi kibar insanlar için uygun değil. Evet kaba kuvvet kötü gelebilir kulağa ama bir erkek çocuğa bunu öğretmek zorundasınız. Yeri geldiğinde kendini korumalı. Tercih sizin. Unutmayın ama bazen şiddet herşeyi çözer...

• teşekkürler cevap için

• su an sana hak veriyorum, anne-babasından destek istesen?

0|0
    0|0
    • annesi de bana hak verdi. oğlum dedi anlattı o da ama yok diyor. teşekkür ederim.

• kesinlikle kepce kulak olmak istemezdim, bu normal olan bir organı güzellestrmek icin yapılan ESTETİK değil, aksine normal olmayanı normal yapmak için

• vücut gelişimi devam eden çocuğa hiç bir doktor estetik ameliyat yapmaz boşa uğraşma

0|0
    0|0
    • Yanlis. Bu kulak estetigi icin gecerli degil. Birkac istisna disinda her dr yapar cocuklara kulak estetigi hatta ozellikle okula bile baslamadan yapilmasini oneriyorlad

• yaptır malısın o zaman yazık çocuğa ilerde karakterinde sorun çıkmasın :(

• Yetişme çağında estetik uygun değil

0|0
    0|0
    • doktorlar kepçe kulak ameliyatında yaş sınırının olmadığını söylüyorlar hatta özellikle küçük yaşta yapılmasını öneriyorlar

• Çok mu kepçe benimde çocukken kepceydi düzeldi, geçmiş olsun dileği ile

• bence haklısıjn yapılması iyi olur. eşinde geri kafalı biri belli

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim. duvara anlatsam burada anlattıklarımı empati kurardı yani bir bu adama kurduramadım :(

• valla benim çocuğum yok evlide değilm ben bile sinirlendim. yazık

• böyle bir dünya yk :D

1|0
    0|0
  • Benim en buyuk oglum 5 yasinda ve cok ozel bir koleje gidiyor. bana birgun dedi baba okulda bir cocuk bana vuruyor dedi oda 1 sinif uste tenefuste okula vardim verandadan izledim.. cocugu gordum ogluma vurdu mudurde orda tabi. Dedim ya bu cocugu okuldan atarsiniz ya da seni bu okuldan atarim dedim. ve inanin o cocuk okuldan atildi daha 6 yasindaydi. Omrunde goremiyecegi okuldan atildi burslu oldugu halde.
    Benim evladima kim dokanirsa o eli keserim. Babamda olsa! ;)

1|0
    0|0
    • :)))) ben ufakken abime dalaşan biri vardı okulda babası zengin diye müdür bir halt yapmıyordu... bu olayda siz zengin olan taraf mıydınız acaba bir velinin zöyüyle tehdidiyle öğrenci attığına göre (çünkü tamam vurması kötü bir şey ama sadece bir vurmayla öğrenci okuldan atılmaz normalde benim bildiğim en azından önce bir uyarı bir disiplin bir uzaklaştırma cezası) siz sanırım eli kolu uzun kuvvetli bir insansınız. çocuğunuza yapılan çok kötü elbette tamam fakat 6 yaşında çocuk diğeri de sonuçta bu şekilde attırmanız hoşuma gitmedi. çocuk burslu diye mi yaptılar bunu. kızmayın.

• böyle 6 yaşındaki bir çocuğa kinlenip gücünüzü onun üstünde kullanmanız hoşuma gitmedi açıkçası yaptığınız bence çok kötü. zengin baskısı. sorunu başka yolla çözmeye deneyebilirdiniz. ben baskı yapıyor muyum atın diye onlar da bir çocuk ne de olsa büyük olsalar neyse. aşk olsun size. :((( üzüldüm... :( kızdım :( :(

• OLabilir ama o cocuktan butun okul sikayetciydi.. Baya azgin bir cocuktu.. Aile terbiyesi onemlidir..

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle çok haklısınız. Çocuğun psikolojisi bu yaşta bu şekilde zedelenirsin, kim bilir ileri yaşlarda daha kötü olabilir. Babasınada buraya yazdığınız gibi aynı şekilde söyleyin. Bakın çocuğum okuldan kaçıyor diyorsunuz, gerçekten bu kötü bir davranış, ama bununda bir sebebi var. Bunlar ne halsiyetsiz kişiler, her kişide rastlanıp olabilecek sıkıntılar/durumlar. İnsanların fiziki görünüşleriyle dalga geçmeyi seven bir halkımız var ne yazık ki. Siz kendi düşüncenize önem vermelisiniz! Benimde küçük yaşta bu şekilde sıkıntılarım oldu, ama fiziki olarak değil, hastalık olarak diyelim. Ve insanlar bunu kendine alay konusu yaptılar. Sonra Allah onlarında başına aynı şekilde verdi. Yüce Allah nelere kadir, gördüğünüz gibi. Sizin asıl yapmanız gereken şeylerden biriside ''Sabır''dır efendim. Öğretmenleriyle de bu şekilde konuşmalısınız. Hiçbir şekilde müdahalede bulunamazlar. Çocuğunuzun psikolojsinin bozulduğunu ve böyle olursa da okula devam etmeme isteği gelebilir diye öğretmeniyle konuşmalısınız. Sınıfa girin ve bütün çocukların izi dinlemesini sağlayın. Arkadaşlarına bir kez daha söyleyin. Çocuğunuzun üzüldüğünü ve aynı şekilde çocuklar biri sizle böyle dalga geöse ne yapardınız diye onlarla empati kurdurunuz, emin olun sizi anlayacaklardır. İYİ GÜNLER..

1|0
    0|0
  • Çocuğa laf edildiği her zaman bir şeyini mi değiştirmeye çalışacaksınız? İlerde onun boyuyla da sesiyle de gözüyle de alay edebilirler, hepimizle etmişlerdir eminim bir iki kere. Ee? Önemli olan sizin çocuğunuza bunu önemsememeyi öğretmeniz. Her insanın bir eksiği olabileceğini, bunun dalga geçilecek bir yanı olmadığını dalga gecilse de bunun o çocukların yanlısı olduğunu anlatabilmeniz gerekir, bence.

0|0
    0|0
    • bu yaşlarda bu yaşadıkları onun ileride özgüvensiz biri olmasını sağlamaz mı? uzmanlar bile bunu öneriyorlar ben uzman görüşleri de aldım. tabii ki oğlum çocuk manken de tek kusuru bu değil fakat ufacık çocuk sürekli ulaklarıyla oynanıp alay edildiğinde bununla o yaşta nasıl başa çıksın. her laf edildiğinde bir yerini yaptırtmayacam tabii fakat çok üstüne gidiliyor psikolojisi bozuluyor

• psikoloji mezunu musun arada mesaj atabilir miyim

• Çok çok taze mezunum bazı konularda yardımcı olamam muhtemelen ama atabilirsiniz tabi ki.

• Sende haklisin tabi ki kotu birsey ama daha cok kucum gelisim surecinde boyle birsey yapilmasi pek uygun olmaz okuldaki hocalarla konusarak durumu anlatirsaniz kimse sacina karisamaz

1|0
    0|0
    • Drlar ozellikle okula baslamadan yaptirin diyor saglik acisindan sirun degil. Kepce kulak estetigi her yasta yapilan bir sey.

• O zaman once bir psikologtan yardim alin esinizin ikna olmasi icin ve cocugun bu durum hakkinda hissettikleri icin daha sonra ona gore bir karar verirsiniz

• Kızım saçmalama 6 yaşındaki çocuğu bıçak altına mı yatıracaksın küçücük daha , dalga geçenlerin çek kulaklarını otursunlar ya da okulunu falan değiştir çocuğun

0|0
    0|0
  • Yalniz sen kac yasinda doğum yaptin bacim

0|0
    0|0
  • Eşini gerçekten ikna etmelisinn durum böyleyse. Ben de aynı durumu burnmdan dolayı yaşardım çocuk işte karşısındakini bilemiyor böyle davranıyorlar. 23 yaşındaym 2 sene oldu ameliyat olalı ve 21 yaşına kadar büyük bir özgüven eksikliği yaşıyordum. Ve bu gerçekten çok zor bir durum. Bir ameliyat ne kadar etki eder demeyin oldğum andan itibaren özgüvenim yerine geldi çok büyük bir psikolojik sorun. Tavsiyemm ameliyattan snra da okulunun da değişmesi ve aynı çocuklar tarafndan ameliyattan sonrki halinin de görünmemesi. Hayırlısı inşallah.

1|0
    1|0
    • teşekkürler.

• ben de okulunu değiştiririz diye düşünmüştüm

• Sen eşine bakma yaptır. Kısa bir ameliyat zaten. Ruh halini etkiliyor belliki

1|0
    1|0
    • teşekkürler evet etkiliyor...
      hazmetmesni öğret diyorlar çocukluğunu böyle geçirince ileride özgüvensiz olacağını düşünüyorum çünkü ailem beni çok sessiz büyütmüştü ve sonuç: yıllarca süren bir tedavinin ardından ancak arkadaş edinebilme, ancak kendini tam olarak ifade edebilme. çocuk yaşta yaşananlar insanın karakterini etkiliyor

• Yaz tatilinde yaptır ama

• Haklısın. Zaten bu ameliyat küçükken yapılıyor. Çok göze batıyor demekki. çocuklar acımasız oluyor kolaylıkla dalga gecebiliyorlar

Yükleniyor...