NE KADAR GÜNAHKARIZ?

Dünyada bu kadar pislik insan varken askerlerimizi öldüren masum ınsanların bebeklerin cocukların canına kıyan işkence eden hayvanlara zarar veren öldüren karısını cocugunu doven tecavuzcu aşağılık düşünceli çıkarcı yalancı uzatmıcam fazla hiç ölmeyekmiş gibi yaşayan şerefsizler varken size şu soruyu sorucam bu kadar aşağalık yaratıklar varken benim ve benim gibi hayatında sadece sevdiği ve adamında onu sevdiği tek erkekle evelenmesine 3 sene beklemek gerekirsen beklemeyip birlikte olup zina günahını işlemek ne kadar günah bizdemi günahkarız?

Güncellemeler:
Yanlış anlamayın arkadaşlar zina günah değil deyip dine aykırı konuşmuyorum sadece o kadar pislik insan varken ve ceza çekilecek bir cehennem varken ben bu gunahımı onlar gibimi çekicem oda yanacak bende ama benim kimseye zararım manevi açıdan bıle yokken aynı yerde yanıcam benım çeliştigim yer burası

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Günah işleme ruhsatımız var. Peygamber değiliz sonuçta. Neyin günah olduğuda zaten belirli. Hata yapabilirsiniz af dileyerek tövbe ederek günahlarınızdan arınma şansınız da var. Ama şöyle bir şey var ki insanı gerçekten zor durumda bırakır. Örnek veriyorum zinanın günah olduğu açıkca bellidir. Siz buna zina günah değil derseniz dinen çok zora girmiş olursunuz. Yani günahı kabul etmek gerekli. Çıkıp zina günah değil demeyin dinden imandan olmayın :) hatanızı bilin af dileyin tövbe edin

0|0
    0|0
    • olay birlikte olmak değil arkadaşım zaten sizin gibi zaten dusuncesız sorgulamayan ınsanlar yuzunden bu haldeyız dın dın dıye tutturuyonuz sizi yaratan sıze akılda vermiş demi oku demiş okuyarak bana ulaşın demiş ama siz hala her haltı yıyıp tovbe et gonulden olsun ama ee Allahla senın aranda affederse ben bılmem kafasındasınız hiç biride çıkıp şu dunyada adaleti sağlamayı haksızlıklara dur diyelim demez hepiniz öbür tarafı bekleyin

• Öncelikle benim bir halt yediğim yok çok şükür. Çok aşırı dini bilgiye sahipte değilim. En basitinden bir iş yerinde bile bir hata yaptıysanız patronunuzdan, müdürünüzden özür dilersiniz ve bir daha tekrar etmeyeceğinizi belirtirsiniz. Ama ısrarla aynı hatayı yapıp birde üstüne bu hata değil böyle olması gerekir derseniz işten atılırsınız.
      Benim yazımı yanlış anladınız galiba günah işledik ve aff diledik tövbe ettik. Ama nasılsa tövbe ederim af olur mantığı ile günah işlemeye devam etmek? Kimi kandırıyoruz dimi.

Kuranda en çok sevdiğim suredir Alak suresi. Hani sizin oku dediğiniz ayrıca ilk ayetlerdir.
      Eğitim seviyem Türkiye şartlarına ne durumda bilmiyorum ama ben elimden geldiğince okumaya gayret ettim. Selçuk üniversitesi Bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum ve Stuttgart Üniversitesinde masterımı tamamladım.

Demek istediğimi siz yanlış algıladınız.

• Ayrıca bahsettiğiniz konu bireysel bir durum. Bu yüzden sizin tabirinizle "öbür tarafı " beklemeniz gerekir. Sonuçta her koyun kendi bacağından. Ama bana derseniz ki dünyada ki haksızlığı neden durdurmaya çalışmıyoruz, neden hep kendimizi düşünüyor ya da birileri açken biz tok nasıl yaşıyoruz bir tarafta bombalar patlarken diğer tarafta neden eğlence programları oluyor cevabım insanlık ayıbından başka birşey değil olacaktır. Size tavsiyem ön yargılı davranmamanız eleştirebilirsiniz en doğal hakkınız ama düşüncelere fikirlere saygı göstermek gerekir.

En İyi Kız Görüşü

• Ya sevişmek kötü bir şey değil zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Zinanın neden haram olduğunu bilimsel bir şekilde araştırırsan bütün insanlığa zarar verdiğini göreceksin.

0|1
    0|0
    • bilimsel açısından bılıyorum bende genel evde çalışıyom demiyorum zaten

• sen evlendın tek bı adamla cınsel hayatın var pardon ama bılımsel acıdan ne gıbı bır zarar gorebilcen

• Bunun cevabını versem de siz bunu yasal görmeye devam edeceksiniz. Kendi hayatınız kendi kararlarınız size afiyet olsun.

• Herkesin kaderi kendi elindedir diyor kitabımızda ve herkes kendi günahının bedelini ödeyecektir. Başkaları seni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Müslüman zina yapar alkol içer cinayet işler eğer yürekten gelen bir tövbe var ve bir daha yapmazsa muaf değil o günahtan. Zaten kimseyi yargılama o adam öldürdü diye bilemez kimse gönülde ki tövbeyi

0|0
    0|0
    • arkadaşım sana katılmıyom adam kırsın doksun her pisliği yapsın sonra gonulden tovbe etsin ben o gonulu anlamam o zarar verdiği şeyler nolcak o gonulden yapmıcan dedı dıye tamam bıtıcekmı

• eşi aldattı diye öldürmesi de onun gonlunden tovbesını benım ıcın sacma bence senınle bızım gorusler ters arkadaşım

• Ya arkadaşım zaten sen iyi okusan orada kabulü Allah ile onun arasındadır dedim ben. Sen tersleyecek yer arıyorsan eğer şöle söyliyim ben 4 yıl sevdiğimin elini zor tutmuşum siz evliliğe dayanamadıysanız ne diyim iyi çakışlar size :D

• Allah yok din yalan, gidin yiyin için sevişin.

0|0
    0|1
  • Dostum sen zina yapanlarla beraber yanacaksın onlar adam öldürenlerle beraber yanacak. Anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • Sen kendini bole kandiramazsin o saydiklarin zaten insan degil onlar alt tabakada yanar sende bir ustunde yanarsin zina buyuk haramlardandir ve bircok gunahida beraberinde getirir

0|0
    0|0
  • her koyun kendı bacagından asıllır
    bu kısaslamn cok yanlıs bence
    onu tek allah bılr

0|0
    0|0
  • İnsan gunah isledigi icin gunahkar olmaz, gunahkar oldugu icin gunah isler.

0|0
    0|0
  • biri çıkıp dese "ben göz ucuyla dahi karşı cinse bakmazken zina yapanlar yansın benim bir tek içkim var kimseye zararım yok kendi halime içiyorum" veya arada kumar oynuyorum stres atmak için 3 kuruş kaybediyorum kimseye yok zararım" dese ne düşünürdün mesela?
    mesele günahların kıyaslanması değil mesele Allah razı olduğu işleri bilip razı olmadıklarından gücümüzün yettiğince kaçmak. ve tabi ki sadece kendi günahlarımıza odaklanıp onlardan kaçıp imanı muhafaza edebilmek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet günahkariz hepimiz öyleyiz

0|0
    0|0
  • Malesef o da günah. Allah yardimcin olsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...