Arkadaslar tek basina cuma gunu oruc tutulurmu?

Arkadaslar ben bugun niyetlendim de annemlerden uzaktayim annemde. teli acmiyor unutmusum tek basina cuma. gunu oruc tutuluyormuydu?

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece 1 günlük tutulacak bir oruç ise bu Cuma günü tutulmaz. Ama 61 günlük oruç tutucaksan bu farketmez. Ama tek başına Cuma günü olmaz onu diyeyim.

0|0
    0|0
    • Ya ben bugun oylesine niyetlendim Allah rizasi icin simdi yarindami tutmam lazim

• Ebu Hureyre radıyallahu anh şöyle demiştir: Ben Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemi şöyle derken işittim:

“Sizden herhangi biriniz Cuma gününden bir gün evvel yahut bir gün sonra da oruç tutmadıkça sakın yalnız cuma günü oruç tutma­sın!”

Erkekler Ne Diyor 8

• Bildiğim kadarıyla perşembe cuma veya cuma cumartesi birlikte tutulması lazım. Sadece cuma günü tutulmuyor.

0|0
    0|0
  • Tutulur oruç ramazan ve kurban bayramında tutulmaz diğer tüm yılın ister gurup ister yalnız fark etmez tutabilirsiniz niyet getirdiysen oruca devam Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • tutarsan tutulur

0|0
    1|0
  • yine mahserde cehenneme ya da cennete gırerken ikişer ikişer mi alıyorlar herkesin imanı ibadeti kendine toplu olarak yapılan bsey degıl

0|0
    0|0
    • Ya ne sacmalion ya

• valla senınkınden sonra benım kı yanında hıc bsey degıl kusura bakma bıraz mantıklı seyler sorun bunları okudukca yazmıyım dıyorum ama nafile bır yere kadar kusura bakma

• hayır tutulmaz.

0|0
    0|0
  • Ne alaka? Oruç tutmak için baskasindami tutma si lazm?

0|0
    0|0
  • tek basına tutulmaz, bende geleyim ikimiz tutalım

0|0
    0|0
  • yok 20 kişi tutuur soruya bak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Aslinda cumalari oruc tutulmaz. Cuma muslumanij bayramidir.
    Ama niyetlenmissin Allah kabul buyursun. :)

0|0
    0|0
  • Tek cuma günü tutulması uygun görülmemis. Peşpeşe iki gün şeklinde tutabilirsin.

0|0
    0|0
  • Cuma günü bayram günüdür o günde nafile oruç tutulmaz ( farzlardan bahsetmiyorum )

0|0
    0|0
  • Hayır perşembe cuma ya da cuma cumartesi olmalı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • İki gün tutmak daha hayirli. Perşembe cuma veya cuma cumartesi

0|0
    0|0
  • Tutulmuyor ya cuma c. tesi ya da perşembe cuma olması gerek. Bildiğim kadarıyla tabi :)

0|0
    0|0
  • Tutulmaz tutarsanda cumartesi de tutman lazım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • yarında tutman lazım tek cuma olmuyor.1 gün önce ya da 1gün sonrayla birleştirmek gerekli.

0|0
    0|0
  • Yok canım bugun tutarsan yarin da tutucaksin tatlim cuma günu tek tutulmuyo persembe cuma ya da cuma cumartesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...