Sizce kötülük genetik midir?

Suç geni diye bir şey var mıdır kötülük merhametsizlik sizce bu bir hastalık mıdır?

0|0
14|16

En İyi Kız Görüşü

• genetik olduğunu düşünmüyorum ama bazılarının içinde bir ağaç misali çok köklü.

0|1
    0|0
    • bu tohumu nasıl ekiyoruz ve bu ağaç bu kadar büyüyor hiç anlamıyorum

• o büyümeye meyilli. insanın içinden geliyo sadece bizler tetikliyorz.

• inan bilmiyorum her şeye bu kadar merhamet dolu bakmak varken niye kötülük nefret yorum için teşekkür ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Bence evet mesela adam birini öldürüyor diyorlar pişman olmadınmı yok hiçmi için sızlamadı yok bu dediğim azılı katil bakıyorlar beyinlerinde korku duygu merkezi küçük amigdalası küçük yani adam korkmuyorku veya merhamet edemiyorkii dostum

0|1
    0|0
    • evet bazı araştırmalar var bunun hakkında bende okumuştum o yüzden merak ettim

• önerini dikkate alıcam yorum için çok teşekkürler

• İlim paylaştıkça güzeldir sanada teşekürler

Kızlar Ne Diyor 13

• Suç geni var evet. Fakat olay sadece genetik olmuyor, bir de çevre şartları kötü yetiştirilme vs. ekleniyor. Bu tarz insanlara sosyopat diyoruz. Özellikleri kısaca şöyle
    Toplumsal kurallara uymama: Toplum tarafından konulan kuralları ve yasaları hiçe sayarak asla tanımazlar.
    Utanma ve pişmanlık duymama: Hiçbir zaman yaptıklarından utanma veya pişmanlık duymazlar
    Tehlikeli durumlara karşı soğukkanlı davranma: Herhangi bir kaza veya felaket karşısında asla paniklemezler ve acıya karşı dayanıklıdırlar.
    Başkasının yerine kendilerini koyarak empati kuramazlar: herkese karşı acımasızdırlar. Duygu yoksunudurlar ve hiçbir zaman gerçek sevgiye inanmazlar.
    İnsanlara hükmetme isteği: Bulundukları ortamda emir altında olmaktan nefret ederler ve riayet etmezlerde zaten. Her zaman lider kendileri olmak isterler.
    Yalan konuşmakta sınır tanımazlar: Oldukça abartılı yalan konuşurlar. İyi niyetli ve temiz insanları çok kolay kandırırlar.
    Arkadaşları yoktur: Sosyal ilişkileri çok zayıftır. Arkadaşları yoktur ve hiçbir plana sadık kalmazlar.

0|1
    0|0
  • Hayır değildir.

0|1
    0|0
  • bence salt kötü karakter yok dünyada. salt iyi karakter olmadığı gibi. ancak halk arasında süper erkek (XYY) diye bilinen bireylerin daha çok suç işlemeye yatkınlıkları olduğu gözlenmiş, ama bilimsel olarak bununla alakası ispatlanamadı henüz :D

0|1
    0|0
  • Hayır sanmıyorum herkesin elinde olan bir şey

0|1
    0|0
  • Genetik degildir bence

0|1
    0|0
  • Değildir.

0|1
    0|0
  • Değildir bence. Yaşadığını ortamla alakalıdır. Eğer ailen arkadaşların sana sevgi vermişse ve ihanete uğramadığı sürece kötü olmazsın. Sonradan kötüye dönüşür insan, yara aldıktan sonra

0|1
    0|0
  • bilmiyorum... ama sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Hayır, hep ego

0|1
    0|0
  • Olabilir. Kişilik özellikleri kalıtsal olarak aktarılabiliyor diye biliyorum. Ayrıca çer çöp içinden de gül yeşermez ki zaten.

0|1
    0|0
  • Değildir

0|1
    0|0
  • Bence yoktur

0|1
    0|0
  • Yok öyle bişey

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Psikopatlık geni var bazı insanlarda bulunur toplumun %1 ine tekavül eder. Psikopatlar adam öldürmez suç işlemezler daha çok birini intihar ettirirler. Suç işlemezler birini birşey çalmaları için ikna ederler. Aktif faliyet yok anlıcanız çıkıpta burada adamlar suç işler demeyin zeki insanlardır.
    Psikopatların özel eğitimleri var cerrah olurken torpil gibi birşey yapıyorlar bunlara. Doğuştan cerrah gibi doğuyorlar elleri titremez, organ keserken zorlanmazlar, duyguları yoktur sosyal hayatın etkisinde kalmazlar.
    Psikopatlar ayrıca politikada yer alırlar başımızdaki tayyip psikopattır. Değerleri yoktur vicdanıda aynı şekilde sadece yönetim ve güç ister.
    Psikopatlarda normal cezalardan yargılanırlar suç geni olsa bile. Bu yüzden genelde aktif suç işlemezler arada işleyenleri görünür.
    Sonradan psikopatlaşanlara sosyopat denir bunlar hapishanede olurlar.
    Bir deney vardı yanlış hatırlamıyorsam müebbet hapse çarptırılan birisi yalan söyleyerek psikiyatri hastanesine yatıyor. Orada sürekli rol yapıyor garip olan bu kişi rol yapmayı asla bırakmıyor. Doktorlar bu durumun ilk günden farkındaymışlar yani deneyi onlar planlamış. Sonrasında bu hapisten çıkınca normal insanları öldürme dürtüsü oluşuyor içinde, tekrar suç işleyip geri dönmek istiyor.
    Hapishanedeki suçluların büyük bölümü sosyopattır psikopatlar pek hapishaneye girmez. Bazı uzmanlar hapishanelerin yasaklanmasını isterler çünkü çıkanlar daha beter çıkar. Terapi hapishaneleri vardır bunlarda hobi edinirler psikolog verirler yanlarına ve hapishanenin gideri olmaz, mahkümlar paralarını kendileri çıkarır topluma yük binmez.

0|1
    0|0
  • Bence genetik değil iyi anne babası olan insanlarda kalkıp çok kötülük yapabiliyorlar Allah akıl fikir vermiş ki doğruyu yanlışı bulun diye kötü birilerinden doğan her kişi kötü olsa aklı fikri kullanıpta doğruyu yanlışı niye bulalım ki

0|1
    0|0
  • Genle alakasi yok beyin yapisi ve yetisme tarziyla var.

0|1
    0|0
  • kötülük bence kişilik bozukluğudur genetik değil bide dayatılmış öğretimi diyolar ona gördüğünü uygulama biçimide olabilir 5 maymun deneyi gibi bişey olsa gerek ama kişilik bozukluğunda kararlıyım

0|1
    0|0
  • Cam gibiydik kırıldık keskinleştik
    İyi niyetini suistimal yaparsalar en kötüsü sen olursun

0|1
    0|0
  • Genetik değil pikachu

0|1
    0|0
  • Genetik değildir ama üzüm, üzüme baka-baka kararmış.
    İyi bir ebevyn olup, iyi bir evlat yetiştirmek lazım.

0|1
    0|0
  • Hayır kötülük nefs de bulunur ve şeytanın vesvesesi nefsi kandırır ve sana bunu yapmanı emreder tabi iradene hakim olmak senin elinde ya da yapıpta pişmanlık duyup terk etmek yoksa kalbinde kararır ve gerçek bir kötü kişilik sahibi olursun..

0|1
    0|0
  • Hayır. Doğuştan masum olan Ölünce nasıl kötü olur?

Karakter ve haysiyet meselesidir ve şahsidir.

Genetik falan değil

0|1
    0|0
  • Alimden zalim, zalimden de alim doğabilir.

0|1
    0|0
  • genetik , taklit veya özenme de etkili. suç işleyen aile büyüklerinin , cocukları da suç işlemeye yatkın oluyor

0|1
    0|0
  • Hastalık değil bir kişilik bozukluğudur.

0|1
    0|0
  • Hayır seçimdir

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • evet bence genetik

mesela benim babamda kötü.

0|1
    0|0