Alevileri müslüman saymamak ne kadar vicdani bunu yaparken kaç kaynak okudunuz araştırdınız?

Nedir bu Alevilere yaptığınız zulüm yok aleviler ateist olur şöyle olur böyle olur onlar müslüman değil dersiniz kıldığınızı sandığınız namazınızdaki arapça duaların anlamını dahi bilmezken peki bunu söylüyebilmek için kaç kitap okudunuz kaç kaynak araştırdınız tek suçu Hz. Aliyi sevmek olan insanları kötülemek ne kadar vicdani sizin mantığınıza göre Hz. Muhammed sav da müslüman değil çünkü hz Ali hakkında söylediklerine bakın ne diyor hz Muhammed

1. Ali, benim ilmimin haznedarıdır.

2. Ali bendendir, ben de Ali’denim, kendi yerime ancak ben veya Ali eda edebilir.
3. Ali benden, ben de Ali’denim, kendisi de tüm müminlerin Veli’sidir.
4. Ali, benim ilmimin kapısıdır.
5. Ali benim bilgimin kapısıdır. Tebliğe memur olarak gönderdiğim şeyleri benden sonra ümmetime bildiren, açıklayan kişidir. O’nu dinleyin. O’na baş kaldırmak nifaktır.
6. Ali, benden sonra hak uğruna insanlara kılıç sallayacaktır.
7. Ali, dinin direğidir.
8. Ali hakladır, hak da Ali’yledir, ikisi Kıyamet Günü’nde havuz başına varana dek birbirinden asla ayrılmazlar.
9. Ali, ihtilaflar hakkında hüküm vermede insanların en bilgilisidir.
10. Ali, insanların ilim açısından en bilgili olanıdır.
11. Ali her hususta KuraniIle Beraberdir. O Kuran dışı bir söz söylemez. Ve bir iş işlemez. Kuran da Ali’den asla ayrılmaz.
12. Ali, Kur’an’ladır, Kur’an da Ali iledir.
13. Ali, müminlerin dilediği ve uyduğu kişidir. Mal ise münafıkların dilediği şey.
14. Ali, Peygamber ashabının en çok ilim sahibi olanıdır.

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Helal olsun. Onların yaptığı iftira atmak ve bir insanın hakkına girmenin ne kadar günah olduğunu eminim bilmiyorlardır.
    Diyecek söz yok...
    Aleviyim, Elhamdülillah Müslümanım.

0|1
    0|0
    • İnternette okuyoruz din alimi dediğimiz adamların ne iğrençlikleri çıkıyor ama biz diyebilirmiyiz ki müslümanlar çok kötü insanlardır Allaha nasıl hesap veririz?

En İyi Erkek Görüşü

• Sünnilik ve Alevilik iki farklı mezheptir. Müslüman arapça teslim olan demek, yani Allah'a teslim olan. Allah'a inanan bundan ötürü müslüman olur, mezhepler ise birbirleriyle hangimiz gerçek müslüman diye kavga ederler, bunun sebebi de dinlerin yapılarının dandik oluşu. Ne kadar bir tane din getirirsen getir, farklı kültürler mutlaka birbirlerinden farklı ibadet şekilleri geliştirecektirler.

0|1
    0|0
    • Ayrıca, Şii Sünni ayrımı dini değil siyasi bir ayrımdır. Yavuz sultan selim dönemine kadar iki taraf da birbirlerini müslüman kabul eder fakat sevmezlerdi. Yavuz Sultan Selim şiilerin müslüman olmadığı fetvasını verdirten ilk kişidir, amacı da Safevi devletine saldırmak için sebep oluşturmak. Biz hala o siyasi kavganın içindeyiz.

Kızlar Ne Diyor 6

• hadi az daha ıkının Hz. Ali peygamberdir lafı da çıkacak ağınızdan..

Tövbe ya, bizim Hz. Aliye sevgimiz sonsuz, saygımız sonsuz.

Ama onu Ashabı Kiramdan ayırmayız. Hepsini sever sayarız.

Hz. Ali de peygamberin izinden gitmişti, biliyorum kızacaksınız ama o da on numara şeriatçıydı. Namazını kılardı, orucunu tutardı vs vs.. Sizi görseydi kafasını taşlara vurur, kellenizi alırdı

1|3
    0|0
  • Eğer bir Müslüman İslamın ve imanın şartlarını yerine getiriyor izle o kişiyi Müslüman saymamak sadece Saçmalık olur ayrıca her Alevi de aynı değil

0|1
    0|0
  • Alevi mealen ' Ali'ye bağlı ' anlamına gelir. Hz. Ali'yi bizde çok severiz. sonradan Alevilik sözcüğü farklı bir düşünceyi ifade etmeye başladı. Alevilerin hepsi kafir demek doğru değil ama bir çoğunda bozukluklar var maalesef

0|1
    0|0
  • Ali mi dinin direğidir?

0|1
    0|0
  • Bana Alevileri anlatırmısın? Mesela Hz Muhammed sv Hz Ali'ye verdlkleri degeri önemi veriyorlarmı? İmanın şartı olan 1ay tutulan orucu kabul edip tutuyorlarmı? En çnemlisi imanın şartlarını kabul edip yerine getirmeye çalışıyorlarmı?

0|0
    0|0
    • Siz önce osuruğun cinsel ilişkinin orucu senelerdir bozup bozmadığına karar veremediniz bir onu netleştirin bizde tutarız orucumuzu...

• Siz biz nedir? Konuşma uslubunun karakterini yansıtıyor. islamiyette kurallar vellidir Hz Peygamber uygılamıştır. Bilmiyorsan gaz çıkarmak orucu bozmaz cinsel ilişki bozar.

• O ayrımı yapan sizsiniz...

• Aleviler abdest almaz oruc tutmaz vs. Abdest almayan bizden degildir

1|1
    0|1
    • Zaten sizden olmak isteyen kim çok şükür müslümanız ve aleviyiz Rabbime çok şükür...

• Hani bir Atasözü vardır tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye diyosunuz ya aleviler camiye gitmiyo namaz kılmıyo peki bunda sizin sizin gibi düşünenlerin suçu yüzde kaç yaşam biçiminizle Ahlakınızla hal davranış ve hareketlerinizle ne kadar örnek olabiliyorsunuz Alevi insanı geç gayri müslim birisi ya ben bunlardan çok etkilendim müslüman olcam diyebilirmi...

• Bak ben burada sana laf soylemiorum. Bizim insanimizdada var boyleler. Bunun alevilikle ilgisi yok aslinda ama ben dus konusunda hassasim insan temiz olmali abdest almali bastigin toprak hesap sorcak ote dunyada abdest olmazsa olmaz benm icin. Insanin yuzunden nur gider.

Erkekler Ne Diyor 11

• Eh iste hz. muhammede muslumaa demddiginiz kalmisti nerenin malisisiniz siz nerden okuyorsunux anlamiyorum

ben bir turk ve hanefi mezhebinden olarak 6 ay alevilerle ayni evde kaldin hayatimda gormedigim igrenc davranislari onlardan gordum ben cuma namazina gidip gelirdim ya da namaz kilarken bana haci olacak hacihocaa diye arkamdan bagirrilar dalga gecerlerdi zorla cumaua goturneye calisirdim yikanin abdest alin oyle gidelim derdim bizim mezhebimizde boyle gideriz yikanmak ne sanki hhacihoca diye tabirleri vardi yani o yuzden aleviler bana uzak allaha yakin olsun gerci allahada ne kadar yakinlar bilnmwz

0|1
    0|0
  • Alevilerin başkanı , ne deniyorsa işte ona , televizyonlara çıkıp biz müslüman değiliz aleviyiz dedi.. Kendi kulaklarımla duydum. Önce bu tip zibidileri aranızdan ayiklayin , sonra bunun hesabını sorun. Artı aleviliğin bile 50 kolu var.. bu kollarda İslami bazı şartlarını reddedip dinden çıkmış olan fırkalar da var.. artı pek çok alevi , camiyi reddeder ve cem evine gider. Bu küfürdür.. Amve yine pek çok alevi, sünneti terkeder.. Mezhepler çok ciddi farklar içeriyor.. Şiiler sünniler aleviler.. Aleviler bir şafi ve hanefi gibi değil.. Kendileri müslüman kız vermeyiz diyor herşeyden önce.. Aleviler kendilerini soyutlamış ve otekilestirmis durumda.. Bu yüzden alevi deyince orada bir durmak lazım. Ne tur bir alevi demek lazım. Alevilikle derdim yok , ama çok çeşitli aleviler tanıdım.

0|0
    0|0
    • Kardeşim sen karşındaki insana neden camiye gelmiyo neden kurban kesmiyo oruç tutmuyo diye kızmaya hakkın var mı siz örnek oluyormusunuz misal cuma günü camiye gittim cuma namazını kılmak için adamın devamlı cep telefonu çalıyor ilk sünnet bitti kıldık farzı geçtik adamın hala telefonu çalıyo hoca diyo kapatın duvarda ne güzel diyo yaradanla irtibatı koparmamak için yaradılanla irtibatı kes kurban meselesine gelirsek evimizde buzdolabını ağzına kadar doldurmak için kurban kesmeye gerek var mı yaşadığım yer dinci insanlarla dolu kurban bayramında dağ taş et dolu çöpler et dolu kurban derisi dolu kurban derisini bile bağışlamıyorlar çöpe atıyorlar tabi fakire gitmesi gereken ama gitmeyen etten bahsetmiyorum bile oruca gelince osurun tükürüğün cinsel ilişkinin orucu bozup bozmadığına karar verin bende tutayım orucu sevgiler saygılar ha bu arada kendi öz kızına fetva verenleri 9 yaşında kızlarla evlenebilmek için çabalayan şerefsizleri tacizcileri tecavüzcüleri katmıyorum

• Çünkü müslümanlığa islama ben en kral müslümanım diyen adamdan daha değer veriyorum seviyorum...

• Valla dinde alevilik sunnilik yoktur. Asiri dinci olup hataya dusenlerde var. Bugunlerde muslumanlarin durumu belli. Kim kimi vuruyor bellisiz. Siz iyi dogrudan sasmayin yeter. Eline beline diline hakim ol demis

0|1
    0|0
  • Alevi Hac Umre yapiyor Halifelere kufur etmiyor Allah i ve Resulunu seviyor Hz Aliyi peygamber yerine koymuyor gusulsuz gezmiyor camiye gidiyirsa zaten Muslumandir. Bunu en buyuk sünni alimler diyor. Hicbir farkimiz yoktur. Diye.

0|1
    0|0
  • Kuranda diyordu zaten Hz Ali size şefaat edecek diye Kuran Hz Aliye indi diye mal herif. Hangi versiyonunu okuyorsunuz siz neye iman ediyorsunuz siz gelmiş buraya Hz Muhammed müslüman değil diyor. Benim kimseye saygısızlığım yok Peygamberim Hz Muhammed sahabem Hz Alidir.

0|0
    0|0
  • Her insani bir sanmak zaten buyuk gunqhtir her alevi bir degil her insan bir degildir

0|1
    0|0
  • kurban niye kesmiyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Peki kurban kesen sünnilerin yüzde kaçı kurbanın gerçek amacına uygun olarak kesiyor gerçekten kurban bayramında ülkemizde fakirlerin boğazından et giriyormu en acısı kurban bayramında çöpe atılan etlere bak iğrenmezsen kaç afrikalı doyar...

• Musluman degiller cunku namazi inkar ederek dinden ciktilar ve kafir oldular. Soru hz aliyi sevmeleri degil Hz aliyi bende severim, sorun namaz kilmamalari.

0|1
    0|0
    • Arkadaşım benim yazımı okudunmu eleştiri haricinde bir küfür hakaret var mı bide bana yapılan eleştirilere bak küfürlere hakaretlere bak sana hakaret eden birisi gel dese benim dinime gir dese girermisin çok şükür ben müslümanım aleviyim peygamberim hz Muhammed sav

• Dostum ben sana kufretmedimki.

• Kardeşim bak yine iyi okumuyorsun ben sen bana küfür ettin mi diyorum? Bana edilen hakaretlere bak diyorum...

• Bir şey merak ediyorum. Bilmediğimden soruyorum emin olabilirsin.

Hz. ali ye bu kadar inanıp savunmak gerçekten çok güzel.
    Ama Hz. Muhammed (s. a. v) efendimizi aynı şekilde anmak ve ona inanmak gerekmez mi? O'nu neden yok sayıyorsunuz?

0|1
    0|0
    • Çünkü bu kazmaya göre onların peygamberi Hz Ali tıpkı hristiyanların Hz İsayı yücelttiği gibi bunlarda sapıtmış insanlar.

• Yok saydığımızı kim saydı her kesimde bozuk insanlar var bir araştır bakalım internetten tacizci tecavüzcüler ne iş yapıyor kaçı din adamı peki buna rağmen sen ben bu şerefsizlere rağmen sünnilerin veya alevilerin hepsi tacizcidir tecavüzcüdür diyebilirmiyiz Allaha nasıl hesap veririz en önemlisi böyle fitne çıkarttığımız insanları dinden müslümanlıktan soğutursak...

• @RossGeller hadi göster nerede söylemişim peygamberimiz hz Ali dir diye hemen özür dileyip düzelteyim...

• cevabım başlığına binaen.
    adam müslüman olmadıklarını aleviliğin farklı bir şey olduğunu söyledi. ben mezhep dediğimde hayır ayrı bir din dedi.

0|0
    0|0
  • Aleviler ayrılık çıkartıyo onu sevmeyiz bunu sevmeyiz bu nedir ya hz ali'yi sevmeyen bir tane sünni göremezsin buna rağmen

0|0
    0|0
Yükleniyor...