Anne ve babamın mesleğinden utanıyorum?

Arkadaslar soru acik ve net anne ve babamin mesleklerinden utaniyirum. Sogle anlatiyim annem ingilizce ogretmeni aylik 2800 tl maasi olmasindan ve devlet memuru olmasindan dolayi utaniyorum. Babam ise mimar O ne kadar kazaniyir hic sormadim bilmiyorumda herneyse benim hayallerim buyuk arkadaslar ve ne biliyim mimar muhendis doktor falan benim gozumde zengin degiller. Ben daha fazlasini istiyorum ve bunun icin ne gerekiyirsa yaparim. Bunun icin Kimseye acimam haram helal her turlu yolada bas vurmaya hazirim. Gerekirse calarimda baskasinida somururumde. para benim icin dunyadaki en onemli seylerden biri. Ayrica ben anaokulundan beri ozel okulda okuyorum hic devlet okukuna gitmedim. Yani cevremdekiler hep zengin. Cevremdeki tum arkadaslarim falan babalari fabrika sahibi, CEO falan benim ayarimda babasi doktor muhendis mimar olanda var ama cok az. Ben hep babasi CEO, fabrika sahibi olan arkadaslarima ozendim. Ewt yazdiklarim size sacma gelebilir ama benim kisligim boyle ve annem babamin mesleklerindende utaniyorum. Soruya gelecek olursak siz benim yerimde olsaniz birisi size annen ne is yapiyor dese ne derdiniz. Cunku birisi sordugunda hep utanarak sikilarak cebap veriyorum bu soruya.

Güncellemeler:
Arkadaslar biliyorum daha kotusude olabilirdi ama insan neden daha iyisi olmadi diyede sorguluyor bazen ne biliyim?

0|0
24|19

En İyi Kız Görüşü

• Bunlar hep çok dizi izlemekten oluyo. Tamamen insanları manipüle ediyosun şu an, hiç samimi de değilsin. bir kere anlattığın profildeki bir insan buraya gelip soru sormaz. Hadi azıcık ötede film çevir sen.

0|0
    0|0
    • Dizimi mi? Yillardir televizyon izledigim hatirlamiyorum. Dizide izlemiyirum. Tek izledigim sey anime dir. İnsanlari manipule ettigimi dusunmuyorum. Anlattigim profildeki insan nasil oluyir bir kere sen bana bir anlatsana?

• Hahah seninle tartıştığımımı sanıyosun? Sadece güdürdün. Herkes her şeyin farkında sen rahat ol zaten kasmana gerek yok. Ama ağına düştük şimdi hakkını yemeyelim bak taktiğin sana ilgiyi arttırdı. Neyse sen şimdi bu tarz hikayelere gizli kullanıcı olarak devam et. Ama soru hakkın falan da bitmiştir şimdi tühh ya keşke benim 1 soru hakkımı sana verebilsem. Genç oyunculara böyle üretken insanlara el tutmak lazım ama işte..

• Merak etme benim daha cok soru hakkim var ayrica gizli kullanicida degilim.+ Blok

En İyi Erkek Görüşü

• Canım arkadaşım diyerek seslenmek istiyorum,
    İçtenlikle konuşuyorum.
    Jim Carrey çok güzel bir söz söylemiş. İsterim ki herkes ünlü ve zengin olsun. Böylece asıl istediklerinin bu olmadığını anlayacaklar..
    Genel olarak hoş gör, dostça tavırla çok olumsuz konuşulmalı
    Züppe, kendini beğenmiş, insan nasıl para için anne ve babasından utanır vs sözümona haklı yollardan taş yağmuruna boğar. Lakin ben bambaşka yoldan ulaşmak isterim sana. Muhabbet edebilmek isterim. İşin özü iksi de değil.

İnşallah Allah sana hayırlısını göstermek için zenginlik versin.

Kardeşim benim için önemli olan şey güzellik. Sonsuz güzellik. Dostlukta, hayatımda, toplumda, doğada güzelliği görmek. Hayatın gerçek gğzelliklerini yaşamak. Binlerce dönüm çiçek bahçesi alsan, etrafında hatunlar olsa, dost dediklerin dolsa sana huzur, sevgi ancak gönlünü açtığın kadar işler. Ancak hakikatiyle değerleri olur. Allah korusun hayatında bir yapyalnız kalsan için kararır para gücüne sığınırsın. Daha da yalnızlaşmaya başlar sevgi ararsın.

İnsanlar ne sevgi biliyor ne dostluk. Hepsi bencil maddeci insanların sahte srvgisi. Birgün çok yalnızlık çekersin. Para ara, güç ara, ama kendinü kaybetmemek için gerçek güzellik ve sevgiyi de ara. İçindeki şefkat ve merhameti ara.

Haram helal kavramını bilmeden kullanmak zaten gereksiz. Allah huzurunda söylerim ki sevginin de hakikatini ararsan gerçek aradığın para 💵 ise sana onu verir. Fikrini değiştirir ve gönlün, sevgi ( saf kusursuz ve hakikisiyle) yi istersen onu verir. Lakin bu seçimi yapmak için gönlünü de aramalısın. Hayatta nasıl mucizeler oluyor göreceksin. Sana hayırlı yolculuklar diler Allah'a emanet ederim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• kerhane işletiyorlar desen? bir nevi ceo sayılırlar. :P

1|2
    0|0
  • babam ben ilkokuldayken zengindi. özel okulları da gördüm devlet okullarını da. demek istediğim bir zaman tatillerinde akdenizde egede koy koy gezerek geçerken, bir zaman sonra sürekli çalışma zorunlulukları yaşayabilirsin. İflas denen bir şey de var bu hayatta.
    Elbette ki elinden geleni yap, herkes istediği hayatı yaşasın isterim ancak sitemkar olma.

0|0
    0|0
  • Yazık çok yazık

0|0
    0|0
  • Cok zengin oldugunda kendine bir karakter al olur mu?
    Annenin babanin senden utanmasi gerekiyor.

0|0
    0|0
  • zengınlık kalbını kör etmiş kardeşim sen kendınden utan

2|1
    0|0
  • Annenin ve babanin senden utanmasi gerekiyo ve o nasil ogretmen muhendis ki cocuklarini boyle yetistirmis..

1|0
    0|0
  • Ben doğruyu söylerim gururla söylerim ailemin ne iş yaptığını ve söylüyorum da babam inşaat mühendisi annem de psikiyatri doktoru babam belediye de çöp toplayan bir işçi bile olsaydı söylerdim. Sen çok yanlış hareket ediyorsun inşallah tez zaman da doğru yola gelirsin ne diyeyim.

0|0
    0|0
  • Söylediklerine saygı duyardım, utanıyorum demeseydin.. Yazık. Yazacak çok şey var ama, değmez.

2|1
    0|0
  • Yok artık. Şaka yapıyor olmalısın. Ne güzel meslekler ve sen utanç mı duyuyorsun. Enteresan.

0|0
    0|0
  • sahip olduklarına şükret, daha iyisini de kendin yap.

0|0
    0|0
  • Yazık

0|0
    0|0
  • Sen ilerde anandan babandan daha kötü durumda olacan veya çocukların da senden utanacak. Bunlardan bir tanesi kesin olacak. Demedi deme

0|0
    0|0
    • Ben annem babamdan daha kotu durumda olsam cocuk yapmam zaten. Cocuga yazik.

• Büyük konuşmayın bence. Bunu diyorum çünkü başıma geldi

• Sen kimsin necisin ne kadar kazanıyorsun?

0|0
    0|0
  • biri nankörün anlamını sorarsa bu linki açacağım

1|0
    0|0
  • İşte bu yüzden ileride çocuğum olursa süründürücem onu

0|1
    0|0
  • söyleyecek söz bulamadım sana

1|0
    0|0
    • Niye bulamadin bence gayet halkliyim. Ornek benim kiz arkadasim 1 trilyonlik arabaya binerken ben 70.000 tl lik arabaya biniyorum bu adaletmi bence degil.

• senin o 70 binlik araban, birilerinin yıllarca kazanmak istediği para!!!

• @ KaraAşkBursa
      Olabilir hocam herkesin zenginlik anlayisi farklidir.1000 tl kazanana 5000 tl zengindir 5000 tl kazanana 10.000 tl zengindir 10.000 tl kazanana 100.000tl zenginliktir bu boyle gider. zenginlik herkese gore degisir.70.000 tl lik arac bana gore zengin degil. Benim gozum yukseklerde şu an 70.000 tl lik minicoopera biniyorum ama benim gozum sahsen ferraride, lamboda tarzi arabalarda.

• Tatlım sen ne kişiliğinden bahsediyon yok ki

0|0
    0|0
  • trol soru herhalde

0|0
    0|0
    • Keske trol olsa ama gercek utaniyorum

• ben de senin gibi cocuga sahip olma korkusundan cocuk yapmak istemiyorum. Anne babanin eline bakip da Ceo olsun diye tutturacagina kendin ol Ceo bakalim.. inan sen de rahatlarsin ailen de rahatlar

• Sen sahip olduklarının farkında değilsin. Yazık, senin yerinde olmak isteyen o kadar fakir çocuk vardır ki. Ama şaşmamalı, insanoğlu nankördür diye boşuna dememişler.

0|0
    0|0
    • Nankor degilim sadece daha zengin olmak varken bu halde olmak zoruma gidiyor.

• Bence halin gayet iyi ama senin burnun büyük. Birde senin kadar şanslı olmayanları düşünsen böyle davranacağına haline şükretmeyi bilirdin.

• Bence dalga geçiyor olmalısın ya da öyle ümit ediyorum...

0|0
    0|0
  • Beyaz ticareti ve kaçakcılık yapıyor demelisin bence. aasdf

0|0
    0|0
  • whay ınsan olmayı beceremeyen troll way..

0|0
    0|0
    • Troll degilim ben bunlari gayet ciddi yazdim ama troll oldugumu dusunuyorsan o senin sorunun. Bu beni ilgilendirmez.

• 1. Kesinlikle 24 yaşında değilsin. Çünkü o yaşta olan insanın düşünceleri biraz mantık çerçevesinde olur. 2. İstediğin kadar para kazan isminin önüne unvanlar koy. Bu düşünce ve fikirde olduğun sürece berbat bir karakterle sahte ilişkiler yaşayacaksın. Para kazanmanın zorluğundan haberi olmayan veled diyeceğim de benim 8 yaşındaki küçük kardeşim bile bu şekilde duşunmediğinden veled de diyemiyorum mahluk diyeyim

0|0
    0|0
    • Ewt 24 yasinda degilim orada neden oyle yaziyor bilmiyorum.19 yasindayim. Para kazanmanin zorlugunuda biliyorum. Ama zenginler bu kadar kazanmayi becerebiliyor biz niye beceremiyelim diye dusunuyorum.8 yasinda bende oyle dusunmuyirdum zaten

• Bir insan isterse her şeyi yapabilir. Bu düşüncede sağlıksız olan bir şey yok. Başkaları çalışıp zengin olabiliyorsa sen de olursun. Ama zenginlik için her şeyi yapabilecek karakterde olmak her türlü pisliği yapabileceğini söylemek bu kesinlikle sağlıksız anormal ve insanlık dışı bir durumdur. İnsan büyüdükçe mantığını kullanmaya başlar. 8 yaşındayken böyle duşunmeyip 19unda böyle düşünmen de ayrı ilginç

Erkekler Ne Diyor 18

• Her ikisi de onur duyulacak mesleklere sahipler. Keşke herkesin anne babası böyle olabilseydi.

0|1
    0|0
  • 'Şüphesiz insan pek zalimdir, pek nankördür'

İbrahim Suresi 34.'üncü Ayet.

3|3
    0|0
  • Uyuşturucu baronu de en çok parayı onlar kazanıyor. ya da silah kaçakçısı falan de. nasıl olsa her şeyi yapmaya hazırsın bunları da meslekten sayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Sen ilerde para için k. çını bile verirsin agacım

2|0
    0|0
  • Kardes manyaksin herhalde :)) daha ne durumda olanlar gerçi zihniyet ve büyüdüğün ortam zengin diyosun :) en iyisi annem babam calismiyor de neden diye sorarlar sa o kadar çok zenginiz ki calismaya gerek yok diye calismiyorlar dersin ;)

0|0
    0|0
  • "Kahrolası insan. Ne nankördür o"

0|0
    0|0
  • Evladım olsan eldivenle sevmem seni

0|0
    0|0
  • bence cok yanlıs dusuncedesın kendıne guvenıyorsan sen bırseyler yapmaya calıs calmaktan cırpmadan helal lokma yanı anlata bıldm mı

ve annen ve babann meselegı hayat ııyı sukretmesını bıl

0|0
    0|0
  • daha kötüsünü yaşa o zaman gel

0|0
    0|0
  • ergen vakası bitmediniz biiii ya

0|0
    0|0
  • para icin g... si... tiplerdensin

1|0
    0|0
  • Bursada kac ceo var

0|0
    0|0
    • Pek yok ama zaten hepsi ceo demedim zaten ama hpaimin ailesi benimkilerden daha fazla kazandiklari kesin

• Annen ve babandan bende utandım. seni cami avlusuna bırakmadıkları için uranılacak insanlar

0|0
    0|0
  • bu ne saçma soru ya..

0|0
    0|0
  • Siz bir psikolog ile görüşün

0|0
    0|0
  • Fiheng güzel açıklamış. Ama ben genede doyumsuz güzel kardeşim demek istiyorum. Bir vesileyle zenginlerin arasındayım. biz onların sahip olduklarını hayal bile edemezken kendilerine zenginsin dediğimizde "görende özel jetim var sanır" diye cevap aldığımda alıyorum ki bizim için zenginlik olna 300 metrekarelik ev iken onlar için jet sahibi olmak zenginlik. Olmasını temenni etmiyorum ama bir gün dünya kadar paran olur ama pankreas kanseri olursun. o zaman zenginliğin sana hiç fayda vermeyeceğini anlarsın. ya da dünyadaki tüm gıdalar tükendiği zaman torup paracıklarını yiyebilirsin. Her gün senin gibi züppe zengin piçlerini görüyorum. Doyumsuzca alışveriş yapıp. En güzel yemekleri yiyorlar. Lakin içlerinde ne bir samimiyet ne bir sıcaklık ne bir dostluk böyle donuk bir şey anlatamıyorum. Birbirini çekiştirmekten başka bir şey yok. Sonunda anladım. Evet zengin olmak istiyorum ama fakirin gönülü gibi gönül istiyorum.

0|0
    0|0
    • güzel kardeşime çevirmiş bot. Pez*even*k yazıyordu

• Sifatina ettiğimin malı

0|0
    0|0
    • Simdi bana neden hakaret ettin anlamadim?

• Sorun degil dostum. Hakarette etsen o seni gorusun sahsen şu an seni yorumunu sikayet etsem veya seni engellesem veya sana hakaret davasi falan acsam seni en fazla susturmus olurum. Dusuncelerini zorla degistiremem. O yuzden benim hakkimda kotu dusunup bunu acikca bana soglemen benim hakkimda kotu dusunup bunu bana soglememenden daha iyidir. O yuzden icinde hakarette icerse benim hakkimda iyi kotu herturlu gorusunuze acigim. O yuzden kufur etmen benim icin sorun degil.

• Yorumsuz...

• Kendine çekin düzen ver

0|0
    0|0
Yükleniyor...