Böylelerine hep imrendim😔 Peki ya siz?

Çocukluğundan beri en yakın arkadaşı olan, ailecek gelip giden, araları bazen açılsa da hiç kopmayan ikililer vardır ya benim hiç öyle bir ruh ikizim olmadı. Hep dış kapının mandalı oldum😰 Beni sevdiler ama hep 2. planda oldum. Kimi 1. sıraya koyduysam beni daha sıradan gördü. Geçmişimi geri getiremem. Ama bence çocukluk arkadaşları bambaşka oluyor. Ondan sonra tandıklarınla bazı şeylere hep geç kalmış gibi oluyosun. Bu yaştan sonra kime en yakın arkadaşım diyebilirim ki. Herkesin bir en değerlisi var. Kimseye tam anlamıyla güvenemiyorum yani güvensem bile o kişi beni en yakını olarak görmüyor. Aslında bana en yakınımsın diyen biri var ama daha yeni tanıştık ve o çok uzakta. Görüşemedikten sonra ne kadar "en yakın" olunur ki. Arkadaşlık konusunda bu benim içimde bir yaradır. Benim gibi olan var mı? Yoksa siz aman boşver en yakın olmaya gerek yok anlaşıyosak, birlikte iyi vakit geçiriyosak kâfidir diyenlerden misiniz? Bu durumu ben mi abartıyorum😰? Bir teselli verin içimi size döktüm a dostlar😔

0|0
12|6

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben çok cıvık ilişkilere gelemiyorum malesef. O yüzden pek şeapmıyorum.

1|0
    0|0
    • En iyisi aslında kafa daha rahat

• Samimiyeti abartınca zaten tartışmalar, hesap sormalar daha çok olduğundan çabuk kopulabiliyor ama herkes yerini bilirse o arkadaşlık mesafeli ama hoş bir şekilde devam eder.

• En güzeli de o :)

En İyi Kız Görüşü

• Bende kısmen senin gibiyim, arkadaş falan bunlara çok takma daha iyi aslında her bir yaşadığın seni Rabbine yaklaştırıyor

1|0
    0|0
    • Çok haklısın, böyle konularda yüzümüz gülmüyor ama bu vesileyle Allahü tealaya daha çok sığınıyoruz sanki 😌

• Teşekkür ederim eig ve yorumun için 😊

• Rica ederim haketiin 🙈💕

Erkekler Ne Diyor 5

• En yakının olmak zorundadır her zaman. Ben çevremdeki çoğu çocukluk dostumu sildim yaptığı hatalardan dolayı sadece bir tanesini silmedim çünkü silmeme sebep yoktu çok iyi anlaşıyorduk onunla. Mesafelerinde hiç önemi yok arkadaşım. Dostum askere gitti hakkariye bende istanbuldayım. ama her nöbette arar konuşurduk vakitin geçmesini sağlardım onun için. mesafeler ne aşka ne dostluğa neden insanlığa engel değil. hiç dertleşmeyiz biz mesela. O kadar yakınız ki gözlerimizden anlarız birbirimizi. Ne sorun olduğunu çözeriz ona göre makara yapmaya çalışırız. Yani diyeceğim o ki abartmıyorsun. bu çok yerinde bir düşünce :)

1|0
    0|0
    • Maşâallah daim olsun dostluğunuz... Abartmıyorum ama olmayınca olmuyor napcannn

• ben oldum yapman gereken şey çok basit sanki hayatta bütün varını yoğunu kaybetmişsin gibi davranman yeterli. çünkü o zaman hayattan kopuyosun ve sadece tadını çıkarmak istediğin ortamlarda bulunuyosun. buda seni diğerlerinin gözünde çok değerli yapıyo inan bana :)

• Nasıl yani ya 😕

• yalnız değilsin ;) fakat bir süre sonra onlar birbirine yazıyolar beee hani arkadaştınız maden yazacaktınız birbirinize niye o kadar vakit kaybettiniz. kısacası zaman kaybı istisnalar dışında

1|0
    0|0
  • dostum çocukluk saflık ve temizliktir. inan bana bizler büyüdükçe o saflığı o temizliği koruyamıyoruz. koruyabilen yürekler çocukluğunun bu anlattığın manzaralarını yüreğinde taşıyanlardır ve yüreğindeki çocuğu ölene kadar yaşatırlar...

1|0
    0|0
  • imrenen kimse var mı bilmiyorum ama bu konuda çok şanslıyım. 1. sıraya koyduğum kişinin 1 numarasıyım. imrenilcek bir durummuş demek.:)

1|0
    0|0
    • Ok by

• çocukluğun yeri ayrı tabi. belli olmaz çok uzun sene görüşebilceğin ailecek gidip gelceğiniz bir kankin olabilir olamaz diyemem. iyi biri olduğunda emin değilim sadece öyle hissettim. çünkü böyle bir şeyi önemsiyosun kafana takıyosun. umursamaz kötü birisisi olsan bu durumu dert etmezdin.

• Peki teşekkürler :))

• Oyle sukurki biz mahalle arkadaslarimizla kopmadik mahalle arkadasi demek kardes demek haaa analar tanisir babalar tanisir oturmaya gidilir gelinir ah canim kardeslerim benim beeee :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• öyle bir Dostum var. Bazen yılda 1 kere yüzyüze görüşür, belki 2 3 ay sesimizi duymayız. ama oradadır ve hangimiz dara düşse gece gündüz saat farketmez koşarız. hayat şartlarından dolayı artık fazla yanyana görüşemesek de, ilk telefon konuşmasında veya yanyana gelişimizde sanki daha 2 gün önce görüşmüş gibiyizdir. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama 13 yıldır değişmedi.
    Okula giderken uyandırdığım, çorabını bazen ters giyen o kız şimdi kocaman bir kadın oldu bir de manevi yiğenim oldu :)
    kardeşim yok, kardeş acısını da 2 kere yaşadım. iyi ki seda var, içimdeki boşluğu dolduruyor.

1|0
    0|0
    • Maşâallah ne güzel.. Aranızda mesafe mi var neden görüşemiyorsunuz ve görüşemeseniz de mesajlaşmıyor musunuz?

• ben cok mesajlaşmayı sevmem. ya ararım ya da yüzyüze görüşürüm. farklı şehirlerdeyiz.

• En iyisi öyle zaten...

• Aynı ben :/
    Bende' ya zaten iyi anlasiyorsak bunun Onemi ne diyordum' ama kendimizi kandiriyoruz
    Napalım ya aslında herkes yalnızdir zaten falan. ss

1|0
    0|0
    • Bence de önemi var aslında insna özel olmak istiyorr neyse aynen herkes yalnızdır 😂 Bir gün hayırlı bir eş bulursak bu tür şeyleri kafaya takmaya gerek kalmaz diye düşünüyorum ben. Huzurlu bir yuvan olduktan sonra başkalarına pek gerrk kalmaz...

• Aynen hayatını birleştirdigin insan aynı zamanda dostundurda zaten <3 onlarim arkadasligida evlenene kadar :p :::))))

• Aynen be 😄 bir evlenelim de kimse umrumuzda olmaz o zaman, öyle ümid ediyorum en azındann

• tamda anlatmak istediklerimi anlatmışsın. Bu yaştan sonra kime en yakın arkadaş diyebilriz çok doğru. ben güvenemiyorum insanlara zaten

2|0
    0|0
    • Gel bir sarılalım

• zaman ve yaş ilerledikçe hersey değişiyor eskisi gibi dostluk yok aslında.

• Bunu ben de kabullendim ve yalnızlığımı kimseyle paylaşamam bundan sonra. Alıştım bu duruma. Yani demek istediğim kiminle arkadaş olursam olayım, özel bir alanım var sadece bana ait. Gereksiz samimiyeti çok gereksiz buluyorum :))

• Benimde öyle bir arkadaşım var babalarımız annelerimiz falan da tanır birbirlerini 💕 bize de çok imrenen var doğrusu 😊

0|0
    0|0
    • Çok şanslısınnn yarama tuz bastın eyvallahhh😂

• Benim var 11 senelik arkadasim. kardesim oldu artik :) :)

1|0
    0|0
  • Bende aynı durumdayım, sonradan arkadaşlıklar ne bilim bir eksik

1|0
    0|0
  • Merhaba kardeş :(

1|0
    0|0
  • 14 yıllık arkadaşım var, uzun zaman görüşmesek bile sanki dün görüşmüşüz gibi. Öyle bir şey. Onun için canımı veririm. O kadar çok seviyorum ki. Olmayacak diye bir şey yok. Belki olur daha senin de.

0|0
    0|0
  • önce kendini sev kardeşim mutluluk kendine olan sevginle doğru orantıılı

1|0
    0|0
    • Öyle de insan yalnız hissedince kendini sevse de eksik kalıyor

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kardeşim kafana bu gibi şeyler takılırsa çekinmeden mesaj atabilirsin

• Evet sözlerin bana çok iyi geldi. Peki o zaman ben seni takibe alayım🙊🌹

• En yakinim dediğin insanlardan uzak kalmak bazen üzebiliyor insanı. bu yönden şanslısın bence

1|0
    0|0
  • Benim 9 senelik kücüklük dostum var dosttan da öte aslında her gün görüsüyoruz aynı bina olunca tabi ama iyi ki var.☺️ inan herkesin en yakınım dediği vardır ama en yakını olduğu yoktur biraz abartıyorsun insanın en iyi dostu her zaman kendisidir aslında.

0|0
    0|0
    • Ne güzel fazla samimiyeti koruyamaz herkes. Hele ki siz aynı binadaymışsınız... Tebrik ediyorum dostluğunuzu 🙊

Yükleniyor...