İnançlara Veya Düşüncelere Neden Saygı Duyulamıyor?

Özellikle bu sitede çok görüyorum insanlar inançlarından, düşüncelerinden, seçimlerinden ve yaşam tarzları yüzünden yargılanıyor, aşağılanıyor. Neden saygı duymayı beceremiyoruz? Saygı duymak o kişinin doğrusunu kabul etmek değil ki. Doğru düzgün saygılı bir biçimde tartışılmıyor bile.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Direk savunmaya geçiyoruz. Belki ben de yapıyorumdur bilmiyorum. 'İnandığım şeye göre böyledir' demiyoruz.

0|1
    0|0
    • Ama savunmak farklı aşağılamak hakaret etmek dalga geçmek farklı. Saygı çerçevesinde de insan kendini savunabilir bence. Tamamıyla böyle davranabilsek çok güzel olur.

En İyi Erkek Görüşü

• Düşün ben Sadece Kur-an dediğim için kafir , müşrik , münafık vs gibi ithamlarla yargılanıyorum :D

0|1
    0|0
    • Ne yazık ki öyle. İnsanlar çok fazla ön yargılı.

• Yok okudukları bir kitap olsa eyvallah diyeceğim okuyan da yok bu arada. Ben ne olursa olsun hepsine saygı duyuyorum fakat bu bir hastalık olmuş eleştirmek , yargılamak , hakaret etmek.

Kızlar Ne Diyor 1

• Çünkü insanların ufku yeterince geniş değil. Dar bir açıdan bakıyolar olaylara bütünü görebilen çok az..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Başkasına saygı gösteremeyen inancınada pek saygı gösteremez diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Siz İslama Kurana Peygamberimize saygı duyuyormusunuzda biz size duyalım (siz derken seni kastetmiyorum her delikten çıkan andavallara diyorum)

0|1
    0|0
    • Bu sadece bizim dinimize değil her dine yapılıyor maalesef. Herkes çektiğini biliyor. Ama bence biz onlar ne kadar saygı duymayı reddetse de saygı duysak bu bizim yararımıza. İslam hoşgörü dinidir.

• İslam bize göre mükemmel onlara göre mükemmel olmayabilir. Hala olaya kendi bakış açından bakıp empati kurmaktan çekiniyorsun. Onlar seninle aynı kafa yapısında değil sonuçta. Ayrıca eminim ki çoğu da bu maddesini bilmiyordur. İzlediğim bir sosyal deneyde hıristiyanlara İncil'de ki senin dediğine benzer maddeleri okutuyorlardı ve Kur'an'dan olduğunu söylüyorlardı. Adamlar hemen bu yanlış deyip duruyordu tabii. Ama İncil'den olduğunu görünce ne kadar şaşırdıklarını bilemezsin hepsi daha yeni duymuştu.

• O deneyi ben de biliyorum o insanlar müstesna diyorum. İnat eden bile bile inkar edenlerden bahsediyorum ben.

Yükleniyor...