Dünyadan silinmek ister miydiniz?

İstermiydiniz hiç yaşamamak? Silinmek bu dünyadan veya hiç doğmamış olmak ben doğmamak isterdim. Peki siz

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Başta sorulsa "Doğmak istiyor musun?" diye, kesinlikle "Hayır." derdim çünkü bu dünya boş ve anlamsız. Tanrı'ya inanıyorum ancak dünyadaki uğraşlar öyle saçma ki... Yani bir şey için çalışıp didiniyorsun ancak anlamsız bir biçimde ölebiliyorsun ya da bunun gibi birçok şey. Bir de ölümlü, yalan dünya. Bu dünyada olmanın getirileri nedir? Yani buraya gelmesek gelmemiş olacaktık. Gelince başımız göğe mi erdi? Bir de sorumluluk sahibi olduk. Evren de öyle büyük ki neden bu denli büyük yaratıldığına anlam veremiyorum. 5-6 yaşlarındayken "Dünya, yaşam; çok saçma." sözünü işittiğimi anımsıyorum. Şimdi ben de o yollardan geçiyorum, haklılarmış. Mutluluklar da mutsuzluklar da bir düş gibi, uyanınca tümü yok oluyor. Öbür dünyayı da sorguluyorum arada. Sanırım bu yolun sonu ateizm. :(

0|0
    0|0
    • Benim inancima gore bir imtihandayız bence eğer gelmissem ben bu dunyaya Allah icin ibadet etmek yerine cok farkli seylerle ugrasmak zoruma gidiyo bazen tek isteğim kimsenin olmadigi yere gidip ful ibadet etmek orda tek basima yasamak istiyorum

• Işte bence imtihan dünyası senin ne yasadiklarini bilmiyorum ama senden benden cok daha kötü halde olanlar var buna sükretmek gerek sana diyecegim cok sey var aslinda ama yanlis sey soylerim diye korkuyorum insallah kafandaki soru isaretlerini bitirir ve guzel yola girersin

• Başkası kötü durumda diye durumumuza şükretmek, önceden mantıklı gelirdi ancak şu an mantıksız. Evet, elimizdekiyle yetinmesini bileceğiz ancak başkasının kötü görünümünü görüp kendimizi avutmak ne denli doğru? Benim vicdanım, bunu onaylamıyor. Bu, maddî konularda olduğu gibi manevî konularda da geçerli. İşte bir karikatür vardı "Keşke daha iyi bir ayakkabım olsa..." diye. Sonra oradan ayaksız birisi geçiyor, ayakkabı isteyen de ayakları olduğu için şükrediyor. Şükür gerekli ancak başkasının eksikliğini, kötü durumunu kendimizinkiyle karşılaştırıp şükretmenin anlamı nedir? O kulun ne suçu vardı örneğin? Keşke şöyle bilgisiz, saatlerce çalışıp asgari ücret alan birisi olsaydım ancak mutlu bir yaşam sürseydim... Daha bu yaşta bunları düşünüyorum. Sonum pek iç açıcı değil ancak bakacağız...

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Dünya güzel bir yer, yaşamayı öğrenmeyi başarana..

0|0
    0|0
  • Valla, isterdim.

0|0
    0|0
  • Ben 100 yil sonra dogmak isterdim

0|0
    0|0
  • Çıkmaza düştüğüm zamanlar istiyorum. Sorunlar geçince vazgeçiyorum :D

0|0
    0|0
  • silinecegiz zaten. adımızı bilen son kişi öldüğünde hiç yaşamamış gibi olacagız

0|0
    0|0
  • Evet hiç doğmamış isterdim yoksun yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Istemem. Bir EkonometristKız kolay yetişmiyorrr

0|0
    0|0
  • hic doğmak istemezdim desen guzel gunlere guzel insanlara haksizlik ederim. ama şu an silinip gitmek isterdim

0|0
    0|0
  • Cok isterdim

0|0
    0|0
  • İki kuşak sonra siliniceksin zaten kimse bilmicek tanımıcak seni

0|0
    0|0
Yükleniyor...