Kızlar neden askere gitmiyor? Objektif olarak bakarsak?

Kızların ne özelliği var kı askere gitmiyorlar? Güçsüz falan demeyin o zaman ypj de neden kadınlar savaşıyor saçma değil mi sizce de sadece erkeklerin gitmesi

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Abicim yorumlarını okudum ama sen bu düşüncelere haiz istisnai bir bayansın, önemli olan çoğunluğun bu düşünceyi benimlemesi. Asıl nedene gelirsek bir ülkenin ordu kapasitesinin belirlenmesinde çok fazla faktörlerin çarpımı sonucu ordu kapasitesi belirleniyor, şu anda türkiyede askerlik çağına gelmiş erkek sayısı türk ordusunun bu kapasitesini karşıladığı için bayanlar askere alınmıyor. illaki bayanlarda asker olsun dersek mali ekstra yük getiriyor ve buna karşılık atıl kapasite oluşuyor orduda. Bilmem açıklamam anlaşılır oldumu?

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İşte kadınlar şöyle böyle zorluk çekiyor diyenlere bunu anlatmaya çalışıyoruz. Askerlik denen bir şey hayatının ortasına oturuyor. Evliliklerden tutun mesleklere kadar etkiliyor bu askerlik. Askerken uzak kaldığı için sevgilisini kaybedenlerin psikolojisi mi dersin, doğuda görev yapmanın heyecan ve stresi mi?

Kadınlar da asker olmalı bence.

1|0
    0|0
  • Erkeklerin askerlikten kaçtığı bir dönemde böyle düşünen hanımkız önünüzde eğiliyorum. Lakin;
    Kadından keskin nişancı yaparlar, ajan yaparlar, özel harekatçı yaparlar ama niye asker yapmazlar?
    Bir fiziksel koşullarınız yeterli değil, termal kameralar görmesin diye kara bulanıp kiloyla depar atabilmeli bir asker. Kadın gibi naif bir canlı için bu yük fazla. Evet kadınlar erkeklerden daha iyi nişancılardır ama makinalı tabancanın fazlası kadında fazla titremeye ve isabetsizliğe yol açar.

1|0
    0|0
  • Fiziksel olarak zayıflıktan

0|0
    1|0
  • Erkekler olarak fiziken sizden daha güçlüyüz. Bu yüzden ihtiyaç duyulmuyor. Sonuçta askerlik çok kolay bir meslek değildir. Ancak ileride ihtiyaç duyulsa, mesela bir savaş durumda Türk kızlarının, kadınlarının en az erkekler kadar bu vatana sahip çıkacağına eminim. Sonuçta Kurtuluş Savaşında kadın-erkek demeden herkes canını feda etti.
    Yani yapamayacağınızdan değil, sadece ihtiyaç duyulmuyor. Bunu bir eksiklik olarak düşünmeyin.

1|0
    0|0
  • Komutanlar alışmış her sabah erkeklerin tıraşını kontrol etmeye, kızlarda da öyle bir şey olmadığı içinde dilediğince kızamayacaktır o yüzden (bıyıklı kadınlar istisnadır derhal askere alınmalarını talep ediyorum, erkeklerin gidip onların gitmemesi haksızlıktır)

0|0
    0|0
  • sen eline hiç silah aldınmı kadınların neredeyse hepsi gözünü kapayarak atış yapar ve çabuk panikler soğuk kanlı değilsiniz

0|1
    0|0
  • Cunku kizlar ve erkekler hak bakimindan eist olsada fizik biyolojik vs bakimindan farklidir.
    Kadinlar askere gitmez. Erkekler gider. Boks macini erkekler yapar kadinla erkek yaomaz. Butun olimpiyatlarda kadinlar birlikte erkekler birlikte yarisir. Bunun nedeni biyolojik farkliliktir. Askerlikte de erkekler biyolojik olarak daha yatkin oldugu icin erkekler askere gider.

0|0
    0|0
    • Peki neden bazı ülkelerde kadınlar gidiyor ya da belirttiğim gibi ypj de kadınlar var illa savaşmak için erkek mi olmak lazım

• Tibben bilimsel olarak dedigim gbi o dedigin ulkelerde sanirsam kultur farkindan dolayi bizde de egitim alip asker olanlar var ama mesela benim kuzenim Turk Hava Kuvvetlerinde.

• Sizin için zaten çok yük var gerek yok ki hem bu kadar erkek çokluğunda ;-)

0|0
    0|0
  • Ayol kız ordan bana bir g3 getir
    diyen kızlar olacak o zamanda :)

0|0
    0|0
  • Sabah kalkıp herife yemek hazırlamıyonuz işe giderken gece 3-5 nöbetinemi kalkıcaksınız güldürme beni :)

ypj filanda kıyaslama şanlı ordumuzu bizde erkekler namusu için savaşır onun bunun çıkarına taşeronluk yapmak için değil yapmaz

0|0
    0|0
  • Bence alinmalilar o zaman bizi daha iyi anlarlar nasıl erkek adam askere gitmeden adam yerine konmuyorsa kızda aynı şekilde olmalı ;) şafak saysalarda görsek;)

0|0
    0|0
  • Askerde kızların tribini kimse çekmez

0|1
    0|0
  • Gönüllü olarak yapamıyor muydunuz?

0|0
    0|0
  • Geçmişten gelen alışkanlik aslinda. Çünkü geriye 1 erkek kalsa bile tüm kadinlari dölleyebilir ve ırk devam eder ama geriye bir tek kadin kalirsa ırk yok olur. Bu savaşlarla azalan erkek nufusu yuzunden 1 erkek zamaninda 3 4 5 6 eş almistir.

0|0
    0|0
  • sana bir seçenek verseler sen kadınlardan mı toplardın askerleri erkeklerden mi

0|0
    0|0
  • ayy komutanım tırnağım kırılmış eyeliner düzgün çekemedim bu sabah özür idlerim

0|0
    0|0
  • günlük ihtiyaçları karşılamaları makyaj, maşa, kombin dertleri gibi

0|0
    0|0
    • Askerde bunu düşünen kızlar olabilir mi ya orada eğitim için gidiyorsun sonucta ya da savaşmak için

• türk kızları istediği zaman en iyisini yapabilirken istemediğin halde de böyle numune davranışlar sergileyebiliyor

• Çoluğa çocuğa kim bakacak 😀😀

0|0
    0|0
  • aslında çok ortada aklına gelmedi mi? iki cinsiyetin önünde duran problemler yüzünden...

0|0
    0|0
  • her poka illa gireceksiniz yani

0|0
    0|0
  • Ay komutanımmmm bugün seni hiç çekemem hallerim var benim. Onbaşım deme bana :D Pembe kurdelalı tank falan :D

0|0
    0|0
  • Kızlara askerlik çıksa o zamanda niye gidiyoruz dersiniz bazılarınız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kızların bir sürü teferruatı var :D bunun hamilesi var adeti var
    -yürüyüş yapın
    +benim karnım ağrıyor yapmasam
    -hadi ama bahane üretme yürüyeceksin
    +ama gerçekten ağrıyor
    -ne oldu üşüttün mü
    +he uşütmüşüm komutanım
    -ağrı kesici al o yürüyüş yapılacak

2|0
    0|0
  • Bende çok gitmek istiyorum keske normal sartlarda alinsa çagrilsa bir an bile düsünmem cidden bir de ben böyleyken bazi erkekler askere gitmek istemiyo ya deli oluyorum bedelliden yararlanmak için türlü türlü seyler yapiyolar yas tutsun para azalsin bilmem ne bedelli olmamali bile herkes esit sartlarda olmali vatani görev gönülden gelinerek yapilmali bazi erkekler bu konudaki sanslarindan habersiz maalesef hayatta en çok istedigim seylerder biri askerlik yapmak ama şu an bunun mümkün olmasi için kötü sartlar gerekiyo maalesef ve umarim Allah o sartlari milletimize yasatmaz.

0|0
    0|0
  • Giderim sorun yok bence ama kadinlar daha fonksiyonel beyinlere sahip daha çok şeyi basarabilir geri planda kalarak plan yapma vb. gibi ama onlarda yok piyasada 😒

0|0
    0|0
  • Eşitliği savunmadığım için sorun yok.
    Ki zaten şu sistemde askerlik saçma.

0|0
    1|0
  • evet saçma ama bence genel olarak askerlik saçma

0|0
    0|0
  • adeti var ağdası var. kim çekecek bu derdi

0|0
    0|0