Çocuğunuz bir cinayet işlese, onu korumaya çalışır mısınız, yoksa ihbar mı edersiniz?

Çocuğunuz bir cinayet işlese, onu korumaya çalışır mısınız, yoksa ihbar mı edersiniz?

0|1
13|32

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bunu birde soyle dusunelim. Allah korusun biri cocuguma ya da cok sevdigim birine zarar verse o kisinin gereken cezayi almasini istermiydim elbette ki evet. O zaman cocugumun isledigi suc buyukse ve sebepsiz yere ise yuksek ihtimal cezasini cekmesi gerektigini dusunurum. Disardan konusmak kolay. Gercekte olsa elbette bu derece kolay bir karar vermezdim ama aslolan bu..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• O cinayeti neden işlediğine bağlı. Haksızsa eğer polise vermem, kendim hapis hayatı yaşatırım.

Haklıysa ve anlık öfkeyle yaptıysa sahip çıkarım. Ama tabi bu sahip çıkmak koşulsuz şartsız asla olmaz bir daha yaparsa ne olacağını belli ederek sahip çıkarım.

Kısacası neden işlediğine bağlı. Allah zaten cezasını verecek, bu dünyada elin hanzolarıyla aynı yerde hapis yatmasına gerek yok.

1|0
    0|0
  • eğer gerçekten çok seversem korurum. Neden korumayayım. Ama gerçekten çok büyük fedakarlık isteyen bir durum.

1|0
    0|0
  • Eğer çocuğuma çekmesi gereken cezayı almasını engeller isem çocuğum yaptığının doğru birşey olduğunu zannedebilir ve ilerde babam beni Nasıl olsa koruyor birşey olmaz der ve yine yapabilir böylece topluma bir birey kazandıramam hatta kendi evladımı kaybetmiş olurum tabikide evlat can parçasıdır ama onu saklayarak aslında ona en büyük haksızlığı yaptığımı düşünürüm tabi bu benim fikrim

1|0
    0|0
  • çok zor bir soru.. bilemedm

1|0
    0|0
  • İşleyınce dusunuruz kanks

1|0
    0|0
  • Psikopat bir yaşam sürüyorsa, hiç yardımcı olmam... Mecburen, hata ile öldürmüşse elimden geleni yaparım.

1|0
    0|0
  • Korurum tabi ama duruma göre değişir. Yani gidipde kızın birine tecavüz edip parçalayıp yakmaya çalışırsa o çocuğu ben keserim. Yani haklılık durumuna bakarım.

1|0
    0|0
  • Öldüren benim evladımsa, ölende başkasının evladı.
    Başımıza bir iş gelince adalet arıyoruzda o işi biz yapınca mı adaletten kaçacağız.
    Zor bir durum fakat ellerimle teslim ederim.

1|0
    0|0
  • Hak eden birini öldürürse korurum da hak etmeyen suçu olmayan birini öldürürse şikayet ederim.

1|0
    0|0
  • İhbar etmeden önce döverim. Sonra katili yakaladım derim.

1|0
    0|0
  • Onu korumak için, adalete teslim ederim. Yapacağım diğer her şey hem ona hem de başkalarına zarar verecektir.

1|0
    0|0
  • Benim çocuğumsa yakalanmaz zaten. ;)
    Şaka bir yana kulağından tutar götürürüm karakola.

1|0
    0|0
  • korurum

1|0
    0|0
  • kim olursa olsun cezasını çekmeli

1|0
    0|0
  • Önce ağzını burnunu kırarım hastanelik olacak raddeye getiririm bacağını iki yerden kırar, sonra bütün maddi gücümü kullanarak bu diyarlardan yollamaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • ihbar ederim

1|0
    0|0
  • ne için işlediğine bağlı.
    ama haklı bir nedeni varsa korurum yani.

1|0
    0|0
  • Bilemedim simdi

1|0
    0|0
  • Her zaman arkasındayım.

1|0
    0|0
  • Adalet olsun

1|0
    0|0
  • Korurum

1|0
    0|0
  • @PrettySweetyWoman Bir Ordu Avukat tutardim.

1|0
    0|0
  • Gider ihbar ederim. Cocugumda olsa serefimiz var

1|0
    0|0
  • Sucun cezasini cekmeli kim olursa olsun.

1|0
    0|0
  • Duruma göre değişir.

1|0
    0|0
  • çok zor durum akıl ile kalp arasında yapılması gereken seçim.

1|0
    0|0
  • zenginlik durumuma göre değişir

1|0
    0|0
  • Öyle bir duruma düşürmesin Tanrı. Ama olursada tabiiki kendimi feda ederim

1|0
    0|0
  • Beklerim şaşkın olurum ama asla korumam sadece beklerim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 12

• Ihbar ederim

1|0
    0|0
  • Annelik duygusu özellikle koruma iç güdüsü işin içine girdiği zaman bambaşka bir olay oluyor.. Çok farklı duygular içinde olabilirim ama adalete teslim ederim diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Tabi ki ihbar etcem. Çünkü onu korursam ilerde daha daha kötü şeyler de yapabilir

1|0
    0|0
  • Cocugum olmadigi icin simdi mantikli dusunemem bunu. Ama ihbar etmezdim galiba.

1|0
    0|0
  • Gerçekten çok zor bir soru..

1|0
    0|0
  • ihbar ederim cunku oldurdugu kisi de bir annenin evladi

1|0
    0|0
  • Ihbar

1|0
    0|0
  • korurum

1|0
    0|0
  • Benim veletime kimse birşey yapamaz ölümüne korurum

1|0
    0|0
  • Neden yaptığına niye ve kimi öldürdüğüne bağlı.

1|0
    0|0
  • İhbar ederimde bir şey sorcam bu hangi filmin gifi veya dizinin acaba :D

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekten benim çocuğumsa zaten bana kalmadan o kendi gider teslim olur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...