Çocuğunuzu nasıl yetiştirmeyi düşünüyorsunuz?

Çocuğunuzu nasıl yetiştirmeyi düşünüyorsunuz? Gördüğünüz gibi devir çok değişti her türlü pisliğe anında bulaşabilir, bunun olmaması için neler yaparsınız?

0|0
2516

En İyi Kız Görüşü

• Evimiz internetsiz olacak bir kere. Eşim ve benim telefonlarda 1 gb olsun yeter. Bitmesin diye az gireriz hem ;) Zeka fışkırıyor yahu benden :D Neyse telefonmuş, tabletmiş, laptopmuş falan anca üniversite yi kazanınca onlara sahip olabilecek. Telefon yine belki alırız da diğerlerinde kararlıyım. Tabi bir de çocuğa göre de değişir yani. Bizim okulda bir kız var önüne her türlü teknolojik aleti koy onlara ayıracağı vakit bellidir. Cezbetmez o tablet falan onu. Öyle bir çocuğum olursa inşaAllah her şeyi alırız tabi dersleri için :) Çünkü gerçekten lazım oluyor tablet mesela okulda. Sonra dini bilgisini bayağı iyi bir şekilde alacak benim çocuğum. Tesbihatı bilecek, cumaları kaçırmayacak :D Bak Allah söyletti erkek olacak ilk çocuğum herhal :D Neyse işte sohbetlere katılacak falan :) Kız olursa daha fena zor günler bekliyor bizi :/ Kızların dini eğitimi daha zor bence :/ Hele de bu kadar cezbedici kıyafetler varken açık saçık ona doğru yolu anlatmak bir hayli zor olacak ama inşaAllah :) Başka bir şey gelmedi aklıma :) Zaten dinine bütün olursa hakkı hukuğu da bilir ki dürüst olur yalan söylemez :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Vatana millete hayırlı olacak sekilde

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• Cocugumu kesinlikle saygi cercevesinde buyuturdum hicbir kotu soz kotu davranis gormeksizin aile ortaminda buyuturdum ergenlik cagina ulastiginda oturup konusurdum onu ozgur birakirdim cunku darlayip sıkarsam daha cok yapmak isteyecek asla kotu bir yola girmesini istemem bunun icin herzaman kontrolumde olacak ona bir anne olmanin yaninda arkadasta olarak yaklasirdim zaten dogrusunun bu olmasi gereklidir

1|1
    0|0
  • tamamiyle kendim yetiştirmek isterim tecrübelerime göre anne odaklı cocugun lafıyla degılde annenin lafının gectği dorunun yanlısın bilindigi herseyın zamanında yapılması gerektiği bir yetistirme olur kesinlıkle disiplin degil herseyi anlatarak olmalı

0|1
    0|0
  • En çok korktuğum şey çocuğumu iyi yetiştirememek ya da kötü alışkanlıklara yönelmesini engelleyememek. İlk olarak onunla aramda samimi, arkadaşça bir ilişki kurmayı hedeflerim. Hemen hemen 5-6 yaşında itibaren onun düzeyine uygun animasyonlar, hikayeler ve aile sohbetiyle doğruyu yanlışı öğretmeye çalışırım. Belli ve sıkıcı olmayan kurallar çerçevesinde eğitmeye çalışırım. Azarlayıcı, suçlayıcı konuşmamaya dikkat ederim. Ve en önemlisi dinimizi esas alarak ahlakını, kişiliğini geliştirmeye çalışırım. Çok zor ve ince bir iş çocuk yetiştirmek. Umarım başarılı oluruz bu konuda :)

1|1
    0|0
  • kadına değer veren elinden her iş gelen kibar duyarlı cömert tevazu gösteren yağız bir delkanlı umarım başarırım

0|1
    0|0
  • Ona ileri boyutta olmayan hataları görmesine izin veririm yanlışsız bir hayat sunmam ki oda her hatanın elbet bir bedeli olacağını bilsin

0|1
    0|0
  • Cocuk yetistirmeyecegim

0|1
    0|0
  • Bunun olmaması için öncelikle çocuğun anne baba sevgisini iyi görmesi lazım, şımartılmaması lazım. Ahlaklı biri olarak yetiştirmeye çalışırım çalışırız

0|1
    0|0
  • Herşeyini bana anlatmasını öğretirim önce , o güveni sağlarım önemseyerek konuşrum çocukmş umursamazmş gbi değil , zaman ayırırdım ona

1|1
    0|0
  • Çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimi için bir çok kitap var piyasada onları okumayı düşünüyorum ayrıca katı bir anne olmaktansa arkadaş olup güvenini kazanmak ilk tercihim. Çocuk gelişimine ilgim var araştırıyorum bayadır ama tek eksiğim bekar olmam 😁

1|1
    0|0
  • Bunun için çocuğumu bu ülke dışında daha güvenli ve düzgün bir eğitim sistemi olan gelişmiş bir ülkede dünyaya getirmeyi düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Her şeyden önce bir birey olarak yetiştiririm. X kişinin kızı veya oğlu olarak değil. Kendi tercihleri, düşünceleri olmalı. Bir şey zararlıysa anlatırım, merak ediyorsa onunla birlikte yaparım. Bir birey olduğunu aşılar, doğru yöne iterim.

1|1
    0|0
  • Paylasmayi bilen vicdanli ve güçlü
    Bunlar olsun yeter

0|1
    0|0
  • Ikk önce dinimizi öğretirim

0|1
    0|0
  • Cocugum olsa koruyabilecek miyim bilmiyorum bunlardan belkide bu dunyaya cocuk getirmemek en doğrusu

0|1
    0|0
  • Asla ona zarar vermeden doğruyu ogretirim tabiki

0|1
    0|0
  • Küçük temiz kasaba köy gibi yerlerde internetsiz bilgisayarsiz hatta televizyonsuz büyütmek isterim her pislik ordan çıkıyor çünkü.

1|1
    1|0
  • Kendim gibi yetiştirirdim.

0|1
    0|0
  • Yaptığı her ne olursa olsun bana anlatabileceği kadar açık olucam ona karşı. bunun yanında doğruyu yanlısı gostericem ve ne yaparsa yapsın hep yanında olduğumu hissettiricem inşallah 😊

0|1
    0|0
  • Şımarık ukala kimseyi küçük görmeyen biri olcak ülkesine faydalı birisi olcak

0|1
    0|0
  • Her şeyi konusarak

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 15

• Çocuklarimi en azindan anne baba sevgisinden mahrum etmeyeceğim bir kesin iş sevdası kariyer sevdası diye başkasına emanet etmeyeceğim çocuk ile diyalog geçirilen zaman çok önemli ilgi alaka olmadıktan sonra paranin ona verecegi mutluluk zaten anlamı olmaz o evlattan hayir gelmez en güzel eğitim ana baba ile başlar en güzel klavuz zaten yaratan ve kurani kerim

0|1
    0|0
  • Özellikle oğlum olursa, Milliyetçi, kafasını vatan milletle bozmuş ve ülkesine faydalı olma gayretiyle bozmuş, sporcu, kendine güvenen ve lafını esirgemeyen, atasını tarihini iyi bilen, kültürlü, hayırlı ve düzgün bir evlat olmasını istiyorum. Eğer oğlum olursa 5-6 yaşından sonra özellikle güreş sporuna göndermeyi ve daha sonra eğer isterse diğer dövüş sporlarına göndermeyi istiyorum.

Kızım olursa gene Milliyetçi, vatansefer, ahlaklı düzgün, kültürlü olmasını isterim.

0|1
    0|0
  • Dinini bilen vatanına ihanet etmeyecek iyiliği seven kalp kirmaktan korkan fedakar anlayışlı yardımsever bir birey olarak yetişmesini arzu ediyorum. En önemlisi de sevgiyi harcamasin

0|1
    0|0
  • Oğlum olursa ona ağlamamayı değil
    bir kadını ağlatmamayı öğretecem

0|1
    0|0
    • En çok ona ihtiyacı var zaten 😄 bı kız için ağlamaması gerekir

• Adaletli bir birey olacak şekilde yetiştirirdim. Zaten temeli adalet olunca sonrasını tecrübelerine dayalı bir şekilde halledecektir.

0|1
    0|0
  • diyalog sanırım, herşeyi anlatabilmeli

0|1
    0|0
  • sevmeyi sevilmeyi öğretirdim insanlığı öğretirdim öyle körü körüne büyütmezdim insan olmayı bencil olmamayı duyarlı olmayı öğretirdim

0|1
    0|0
  • Aborjin gibi yetiştireceğim...

0|1
    0|0
  • Vatansever inançlı çalışan araştıran ve pes etmeyen bir kişi olarak yetiştireceğim

0|1
    0|0
  • Solcu olacak benim oğlum

0|1
    0|0
  • temel eğitim verilerek

0|1
    0|0
  • Sporcu

0|1
    0|0
  • bir olsun da ozaman bakarız :)

0|1
    0|0
  • Rahat bırakırdım ki rahat bırakınca nasıl biri olduğunu görür ona göre hareket ederdim

0|1
    0|0
  • Ben kick boks tekvando fittnes 5 yaşında başlatmayı düşünüyorum :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...