Ülkedeki çatışma ortamının sorumluları hdp ve pkk iken neden hükümete yıkmaya çalışıyorlar?

? Sizce neden..+1 herkese. Gerçekçi yorumlar yapalım

Güncellemeler:
Devlet çatışma ortamını durdurmalı deyip buradan devlete yüklenenler hdp ve pkk yı barış güvercini olarak göstermeye çalışanlardan bahsediyorum

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü onlarda bir vatan haini. Bu kadar NET!

1|3
    0|5
    • Suçu devlete yıkmaya çalışanlar vatan haini. Bunu kastetmiştim. Yanlış anlaşılmasın.

• boyle devam et sen :) guluyorum yazdıklarına ne yazdıgının farkında degılsın...

• @_NorthStar_ tabi tabi işime gelmiyo demiyorsun da daha ne yazdığını bilmiyorsun diyorsun :D ben böyle devam edeyim de sen etme. Yazık olur :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Mevcut hükümet azdırdı bunları o yüzden

0|3
    0|0
  • Hdpkk yla anlaştıkları için.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Sen pkk ıle gorus, cozum surecı dıye mılletı uyut. askeri kışladan çıkartma, operasyon isteğini geri çevirt. sonra da hukumete yıkmaya calısıyorlar de... uyumaya devam edin kardeşim. Ben yönetseydım bıseylerın hesabını benden sorardınız degıl mı? e sorun sımdı?

1|4
    0|1
    • Iyi uykular Turkiyem. Haklısın kardeşim

• 1999 Yılında Apo yakalandığında salya sümük ağlıyordu. Öldürülmemesi için yalvarıyordu. Dava sürecini hatırlıyorum. Türkiye şöyle aslan, böyle kaplan diye methiyeler düzüyordu. 2000'li yılların başında terör örgütü dağılma noktasına gelmişti. Gücünü kaybetmiş ve destekçisi kalmamıştı. İktidar partisi ilk döneminde doğuya yatırım yaparak normalleşme sürecine katkıda bulundu. Her şey yolundaydı. Ta ki terör örgütüyle masaya oturana kadar. Durduk yere terör örgütüyle pazarlık edilmeye başlandı. Önce yok öyle bir şey dediler. Sonra ayyuka çıkınca da milleti susturdular. Ne görüştüler bilmiyoruz. Neyin pazarlığını yaptılar belli değil. Sonu gelmiş terör örgütüne ne vaat ettiler hiç bir fikrimiz yok. Sonra sınırdan geçen 3-5 tane baldırı çıplağı çadır tiyatrosu bozması mahkemede aklayıp serbest bıraktılar. Terör örgütü bu dönemde tekrar yapılanırken kendi ifadeleriyle göz yumdular. Bu açıkça vatan hainliğidir.

• Yetmedi İsraille gereksiz bir ağız dalaşına girildi (Van münit kavgası). Bu dönemde İsrail hemen terör kartını oynadı ve başladı teröre tekrar destek vermeye. Bir yandan da Amerika Kürtlere Kuzey Irak ve Suriye'de görev verdi. Onlara dokunulmayacağı talimatını verdi. Hal böyle olunca pkk bir anda şaha kalktı. Üstüne de diğer komşularla olan kavgalar eklenince güneydoğu yangın yerine çevrildi. Bu arada Ergenekon ve Balyoz davalarıyla iktidarın doğal düşmanı askerlerin de üzerine gidilince terörle savaşacak ordu zayıflatıldı.
      Hatalı politikalar, kötü kararlar, günü kurtarma amacıyla atılan yanlış adımlar hep bir araya geldi ve bugünkü ortam oluştu.
      İktidar partisinin eli kolu bağlı. Amerika abisi talimat verdiği için pkk'ya bir şey yapamıyor. Kendi iç savaşını yönetecek akıl ve zeka da yok. Kendi eliyle oluşturduğu düşmana bir hdp ile politik kimlik kazandırdı. Bu kadar göz göre göre olması ve hala iktidarı destekleyenlerin varlığı inanılmaz bir şey.

• Kardesim Necip Fazilim bir sözu vardir. Bizdeki muhalefet Iktidar olmak için vatanin düsmesine razidir diye. Bugun Chp Rusçu olup, rus kanallarina çikiyorsa, ucak neden düşürüldü diyorsa Milli Egemenlik ve bagimsizlik ruhuna karsi cikiyorsa bunlari gectim doguda devlet katliam yaoiyor diyorsa bunun yani sira sözde aydinlari koruyorsa.. birde hendek kazan terorıstlere Arkadaşlar diye sesleniyorsa. BOYLE muhalefim oldugu yerde hersey hukumete yukletilmeye calisilir. Aklı olan biraz oturur dusunur. Mhp kardeslerimiz haric tabi onlarin ben sagduyu ile yaklasacagini dusunuyorum.

0|1
    0|2
  • Hdp'ye siyasi onayı veren Akp değil mi la. Devleti yönetenleri suçlamicaz da, hiçbir bakanlıkta yetkisi olmayan mhp yi mi chpyi mi suçlicaz.

1|2
    0|0
    • Her şehit olduğunda vicdanınız sızlamıcak mı? tabi ya 3 5 mehmet öldü diye? biri de diyemez bunları yazmadılar demediler, pkkyı apoyu övmediler... Allah o kadar büyük ki gerçekler asla değiştirilemiyor. siz istesenizde.

• Amaç belli türkiyenin gelişmemesi ilerlememesi akpli değilim sevmeyede bilirim yaptıkları politkayı tasvipte etmiyorum ama halkının çoğunluğunun seçimine saygı duymak zorundayız muhalif ve hain olmanın arasında ince bir çizgi var

0|1
    0|1
  • hdp ve pkk nasıl bu hale geldi kim müsade etti? herkes biliyo sorumluları yalnız devlet buna yıllarca göz yumduğu için devletede kızmakta haklılar..

0|2
    0|0
  • Sen hırsıza inanıp onu evin e al. Millet uyarincada siz susun kesin sesinizi deyin. Sonra hırsız eşyaları calincada hırsıZ suçlu. Iyi uykular Turkiyem

0|1
    0|0
  • kardeşim çocukları olduğu için

0|0
    0|2
  • Bu ülkeyi HDP ya da pkk yönetmiyor.

İktidar sahipleri sorumluluk almalı.
    Eğer terör varsa bu ülkede benim suçum değildir bu, yöneticilerin suçudur.

İcraatları, politikalarıdır bu sonuç.

0|1
    0|0
  • adi oldukları için

0|2
    0|1
  • hdp pkk ve taşeronları kendilerini nemalandırmaya çalışıyor.

0|1
    0|2
Yükleniyor...