Kapat

TOPLUM POSTMODERNLİGİ NORMAL Mİ?

Toplumdaki asırı popularite ve populariteyle beraber olusan postmodernlik sizce surdurulmesi gerekli olan bir olgu mudur? İnsanların tarafsızlık ve dıs seslerden arınması zor olur mu? Turkiye de dussel spekulasyonlara inanan kesim, neden tarafsızlıgı ve gercekcikigi es geciyor sizce? Bunun sebebi, nesnelerin aractan ziyade amac olarak gorulmesi olabilir mi?

0|0
10

En İyi Kız Görüşü

• Post modern'e oluştuğu dönem de hem bir çok tez hem de anti tezler getirilmiş. Bunun savunucuları da karşıtçıları da çok. Bir yandan pos modernliğin savunduğu birden çok anlam ve ya 'şöyle de olabilir böyle de olabilir' durumu insanı düşünmeye itiyor (birden çok bakış açısı meydana geliyor haliyle) ama buna karşında sana 'gerçeği bilmek pek mümkün değildir. o gerçek kendi gerçekliğinde bir gerçeklik ifade eder' gibi bir şey diyor bize. Şimdi bunun günlük hayatta iyi bir yanı da var fakat kuşkucu yanı da var. Günümüzde de o dönemde de post modernizimden ortaya çıkan bir MARKALAŞMA durumu da var. Bu günün kapitalizmini destekleyen bir gerçeklik söz konusu. Ama artık sadece popüler olanın anlamını, derinini bilmeden onu savunan ya da talep eden insanlar var. Bu biraz modernleşmeyi tam algılamayan kesimin post modern adı altında marjinal olana katılma durumu.

0|1
    0|0
    • katılıyorum. kendimize verebileceğimiz en büyük hediye kişisel erdemlerimizdir. sorgu ve dogmatikliği bırakmak en büyük başarıdır günümüzde. populerlik le kapitalizim aslında müthiş derecede uyum gösterir. kapital, nesnedir ve nesneyi amaçlaştırır. popularitede de amaç olan populer olan gözde olgulardır, nesnelerde dahil olmak üzre. ben bu popularite ve gelişmiş/gelişmekte olan bir ülkenin, aristokrat kesimine hala nesneleri amaç olarak göstermesine karşıyım. ülkenin iyi ve üretken kesimine amaç değil araç verilmesi gerek. bu beyinlerin kendi amaçları zaten mevcut (bkz: Ben.)

• teşekkürler

• ben teşekkür ederim, gayet önemli bir konuyu boyle bir setede paylaştım. amacım benim gibi düşünen birileri var mı diye bulmaktan ibaretti, altınsın sen -.- iyi forumlar

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...