Türkiye de demokrasi yok diyenlerden misiniz siz de? eğer öyle düşünüyorsanız demokrasi yok ise emin olun?

Türkiye de demokrasi yok diyenlerden misiniz siz de? eğer öyle düşünüyorsanız demokrasi yok ise emin olun?
eskiden olsa 2002'den önce mesela, Ne Hdp ne onu savunanlar nede akademisyenlerin yaptığı pkk bildirisi savunucuları 1 dakika bile özgür kalmadan içeri atılır gerekli infazlar çok yapılırdı, ergençler bilmezler tabiki eskileri o yüzden onlara diyecek lafım yok malum 1995-96-97-98-99-2000 doğumluluarın eskiyi bilmeden konuşmalarına hdp şakşakçıları olmlarına alıştık artık,
ancak Türkiye de şimdiye kadar hiç bu kadar demokratik bir ortam olmamıştır. eskiden cumhurbaşkanına hakaret ediceksin he hemen içeri alırlardı, şimdi kimsenin sesi bile çıkmıyor
eskiler bilir... eskiyi faili meçhulleri,
anadilde eğitim verildi, köylere kürtçe isim veriliyor devlet kürt kanalları kurdu daha ne istiyorsanız kardeşimmm...

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• başımıza ne geldiyse hep bu demokrasiden :/:/:/:://:/

0|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Terörist olmayan kürtler olarak gayet mutluyum. Birkaç ırkçı dışında devletten yana sıkıntımız yok 😊

0|0
    0|1
    • ne mutlu, Allah razı olsun kardeşim

• aynen öyle ALLAH'IN izni ile yarınlar daha güzel olacak kardeşim az kaldı sabır...

• İnşallah

Kızlar Ne Diyor 1

• Hala gazetecilerin tutuklu yargılandigi bir Türkiye var ama? Hani fikir özgürlugu diye adama sorarlar.

0|1
    0|1
    • gazetecilik suçundan hapiste değiller, bunu anlamıyormusunuz? o zaman polisleride içeri atmayalım, görevde iken birini öldürdüklerinde, suç gazetecelik ile alakaı değil, devleti bölme devlet sırrını ortaya çıkarma istihbarat bilgilerini yayınlama anlamıyormusunuz bunu hala ama ideolojik bakış açınız objektif bakmanızı engellemekte yanılıyorumyum sanırım

• Demokrasilerde hata diye bişey olmaz. Ayrıca geçmiş iktidarlara da iyi diyen yok zaten.

• demokrasilerde hata olmaz demek nasıl bir fikirdir anlam veremiyorum, insan olan her yerde hata olur olmak zorunda dır kimse mükemmel değildir :D

Erkekler Ne Diyor 3

• Türk tarihinde demokrasi hiç bir zaman olmadı.
    Anladığım kadarıyla iktidar savunulucuğuna soyunmuşsunuz. Mevcut iktidar partisi döneminde ne yazık ki oluşturulmaya çalışılan demokrasi anlayışı geriye gitmiştir.
    Demokrasiyi yanlış tanımlıyorsunuz. "Al sana televizyon, al sana anadilde eğitim. Oldu işte sana demokrasi" demek doğru bir anlayış değil. Demokrasi böyle olmaz. Kaldı ki terör örgütlerine yardım eden, onlara destek veren kişilerin varlığı da demokrasiyle bağdaşmaz. Demokrasi demek terör örgütlerine göz yummak demek değildir. "Daha ne istiyorsunuz" diye sorma pazarlığı ise demokrasi ile örtüşmez.

Yaş gruplarına laf atarak da demokratik olunmaz. Kaldı ki eğer böyle bir kriter varsa siz susun ben konuşayım. Demokrasi anlayışı karşıt fikirlere saygı duyarak, onların tepkisinden güç alarak ortaya konan ortak iradenin yeşermesidir. Ne yazık ki iktidar partisi ve fiilen başındaki cumhurbaşkanı ile demokrasi hiç örtüşmemektedir.
    Ya bendesin ya da bertaraf olursun anlayışının demokraside yeri yoktur. Demokrasi işinize geldiği zaman sarıldığınız, işinize gelmediğinde kenara ittiğiniz bir araç olursa laçkalaşır. Her bireyin özgürlüğü yasalarla pekiştirilmelidir. Bunun yerine benim türbanlı bacım diye naralar atarak demokrasiyi kendi taraftarlarının lehine kullandığınız zaman demokratik olunmuyor. Nasıl ki baş örtülü insanlar demokrasi ihtiyacı içindeyseler karşıt görüştekilerin de aynı temel haklara sahip olmaları gerekir.
    Ne yazık ki Cumhurbaşkanını eleştirenlerin başına neler geldiğini de görüyoruz. En basitinden askerlere karşı yürütülen yargı kampanyasında (ergenekon ve balyoz davaları) çok büyük bir hata yapıldığını bas bas bağırdığımızda susturulmuştuk. Maalesef haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bire bir örneklerden devam etmek istemiyorum ama bunun gibi demokratik olmayan ve çağ dışı o kadar çok örnek var ki ülkemizde demokrasi var demek ya kendini kandırmaktır ya da karşınızdakini aptal yerine koymaktır.

2|5
    0|0
    • Ben yazmayim hoca yazmis, eline saglik.. demokrasi azinligin haklarinida korumak ve saygi duymak dersek cogunluk beni secti ben ne dersem o diyenlerciler ne anlarki

• Süslü cümleler kurmuyorum. Bu tatsız yorumunuzu size iade ediyorum. Eğitimim gereği çok okudum. Elimden geldiğince de Türkçeyi etkin olarak kullanmaya çalışıyorum. İnsan kendini iyi ve doğru ifade etmek istiyorsa Türkçeye hakim olmalıdır. Bu size göre süslü konuşmaksa o sizin görüşünüz derim ama ben anlattığımın mantıklı olduğunu herkes görebilir.

İnsanlara bir şey ispatlamak derken neyi kast ediyorsunuz anlamadım. Zira üstüme de alınmıyorum.

Açıkyüreklilik internette tanıştığınız bir insanla yüzyüze görüşmekse kelimelerin anlamları size farklı çağrışımlar yapıyor. Benim hangi şehirde yaşadığımı bile bilmiyorsunuz. Kaldı ki sizinle görüşmek istemem. Siz öğrenmeye açık değilsiniz. Size bu kadar yazışmada bir çok şey anlattım ama işinize gelmeyen konu olduğunda 3 maymunu oynuyorsunuz. Duyuyorsunuz ama özümseyemeyecek kadar rijitsiniz.

Sizi bilmem ama ben asla boşa konuşmam. Ben anlatıyorum ama bilgiler sizden yansıyor. Etrafınıza ördüğünüz duvarı aşmak belki de imkansız.

• hayırlısı olsun, sizin için de benim için de...

• Demokrasi fazla bile var şuanda

0|1
    0|1
  • Demokrasi ne kardeş_?

0|0
    0|1
    • 4 yılda 1 kere sandıkta demokrasi yaşanan bir ortamda neden bahsediyorsun anlamadım. yukarıdaki yazdıklarına gelince ona demokrasi denmez. bizler onların gözünde sadece oy veren müşterileriz. sen çok zeki ve bir ülkeyi en iyi kalkındaracak seviyede bir insansın. milletvekili olabilirmisin paran yoksa.
      demokrasi bunun neresinde kardeş.
      ben %5 oy alan bir partiye oy verdiğimi düşünelim. neden meclisteki 550 vekilin %5 i beni temsil etmiyor.
      bizler siyasilerin gözünde sadece müşteriyiz.
      capitalizm bunu gerektirir.

• kanunlar böyle seçim barajından haberin yok mu senin bu hükümetmi çıkardı bu seçim barajını

Yükleniyor...