Psikoloğa gitmek işe yarar mı?

kimseye hiçbir şeyimi anlatamıyorum. aşırı içe kapanmaya başladım. annemle bile hiçbirşey konuşamıyorum. konuşursakta genelde tartışarak zaten. utangaç ve içe kapanık olduğum için doğru düzgün hiç arkadaşım da yok:(sırf bu yüzden psikoloğa gitmek istiyorum ama çekiniyorum oraya gittiğimde nasıl anlatıcam. sizcce pskolaga gitmek işe yara mı daha dıia dönük bir insan olabilir miyim?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• sen imanına dört elle sarıl kurtulursun

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende dışarda, insanların arasında yapamıyorum olmuyor ve doktorda bana yardım edemiyor. İnsanları sevmiyorum ama kendi başıma veya ailemle yaptığım, gittiğim herşey hoşuma gidiyor. Sosyal olmak zor değil, bunu başarırsın eğer ki istiyorsan ama ya ben ne yapmalıyım? Şüphe ve endişe ile yaşıyorum hep biri beni takip ediyor sanıyorum, içimde bir ses hep bana çelme takıyor ve işlerimi aksatıyor vs..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Aynı sorun bendede vardı tabiki yarar ama iyi bir pskolog olacak tabi o zaman ise yarar ama ilerde tekrarlıyor bu sefer kendin çözmeyi ogreniyorsun aslinda cok basit mantık işi gidince bunlar mıydı diosun ama gitmeden çözemiyorsun farklı yöntemlerde var daha basit doktorun tavsiyeleri gibi tavsiyem git gitmezsende yardımcı olabilirim

1|0
    0|0
    • nasıl yöntemler mesela

• Tanımadığın birine anlatmaya baslayabilirsin hic karsilasmayacagin sonra yavas yavas acilirsin en etkili ve basit yontem budur vede birilerinin senin fikrini dusunce tarzini degistirmeli bu pskolog ya da bir başkası ama anlayabilen olmali

• aynen biran önce uzaman tavsiyesi almalısın... aksi halde hem mutsuz hem kırılgan olacaksın bence kırıcıda olursun aynı zamanda

1|0
    0|0
    • evet hiçbirşeyden mutlu olamıyorum. annemle de sürekli tartışıyoruz hem onu üzüyorum hem kendimi :(

• anlayabiliyorum... bir dönem bende yaşadım bunları herkesle kavga ederdim mutlu olmazdım... bir tartışma konusunda hemen sivri hareketler ederdim. uzman yardımı önemli

• Git tabiki emin ol yarar.

1|0
    0|0
  • Ben birşey yaramayacağnı düşünüyorum annene anlatamadığını dostuna arkadaşına anlatamadığını psikoloğa mı anlatacaksın ve birde rahatlayacaksın öyle mi güldürme beni ne varsa içinde sorunlarını kendin çözmelisin negatif bir insansın belli bunun yerine pozitif olmalısın dua et allaha herşeyin dermanı odur

0|0
    1|0
  • çekınmenın sebebi ne

0|0
    0|0
  • Yaramaz

0|0
    0|0
  • Yaramıyo sen kendi kafanda bitirmesen eyer

0|0
    0|0
  • bana yakın konular takip et fikirlerimi sana ben sunarım burada yazamam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• çekinmene gerek yok. psikologlar insan davranışı ve insan düşünceleri üzerine uzun ve derin eğitimler almış kişiler. mutlaka sana yararı, yardımı olacaktır. düşüncelerini, yaşadıklarını, hissettiklerini daha iyi anlayıp, sana daha doğru cümleler kuracaktır.

1|0
    0|0
  • bence gitmelisin faydalı olacaktır senin için

1|0
    0|0
  • Psikoloğa gitmende utanacak bir şey yok. Bir arkadaşınla konuşuyormuş gibi düşün rahatça git derdini anlat zaten herşey ikinizin arasında kalacak.

1|0
    0|0
  • Psikoterapistlik egitimi alıyorum istersen yardimci olabilirim

1|0
    0|0
Yükleniyor...