Hayvanlara karşı aşırı merhametliyim fakat insanlara karşı o merhamet hiç yok, sizce ben normal miyim?

Arkadaşlar ben Van'da sınır karakolunda askerlik yapmıştım. Sıcaklık gündüzleri rahat -15 lere düşüyordu, gece -30 ların üstüne çıktığı bile oluyordu. Yeni doğmuş 6-7 tane köpek yavrusunun o buz gibi havada dışarda annesiyle kalmasına dayanamamıştım bir tane ufak barınak vardı, oraya elektrik tesisatı çekip içine 1000Wattlık helogen lamba bulunan projektörle içerisini ısıtsın diye ufak barınak içine yerleştirmiştim. Hayvanların gözlerini de almasın diye ışık vuran tarafını ters çevirdim (ısınan hava moleköülleri etrafa kolayca yayılabiliyordu). barınağın etrafını hava alması için kenarlarından biraz açık bırakarak kalın bir örtü ve taşlar yardımıyla komple kapatmıştım. Ben hariç bu zavallı hayvancıklar orada kimsenin umrunda değildi. Hatta beni anneleri gibi görüyorlardı, her gün atılan yemek artıklarını kovalara doldurup bunlara götürüyordum beni başka yerde görseler tanıyıp üzerime koşuyorlardı :D 60-70 kişilik bir karakoldaydım. İnsanlıktan nasibini almamış çok adi karakterli insancıklar vardı. Hatta ben terhis olduktan sonra o karakolu korumaya çalışan, yabancı geldiğinde uyaran zavallı köpekleri kaleşnikovla tarayıp öldüren bir or-ospu çocuğu rütbeli bile olmuş, bunu ben sonra öğrendim ve acayip üzülmüştüm, daha fazla üzülmemek için aklıma getirmemeye çalıştım. Hayvanlara karşı olan bu merhameti insanlara karşı hiç gösteremiyorum ben nedense. Sizce normal miyim ben?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki normlsn vicdanlı bir insansn

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Normal sin hatta normalin üstünde tabi bu kadar yazmışsın emek vermişsin samimiyet le düşünüyorum. Anormal olan sen değilsin.

0|1
    0|0
    • dostum insanlara karşı inan bu merhameti gösteremiyom sanki anormalim gibi geliyo bana bu durum. ya da tanıdığım bazı insanların nankörlüklerini ve menfaatçi olduklarını gördüğüm için böyleyim, bilemiyorum.

• Egoist toplumun içerisindeyiz ve o şekilde büyüyoruz, kendini haksız bulan bir toplum olursak belki düzelir ama imkansız.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben de senin gibiyim. Bu arada güzel yüreğine sağlık içime bir huzur doldu yazını okuyunca

0|1
    0|0
    • Teşekkürler. İnan hayvanlara hiç dayanamıyorum. servet sahibi olsam onları bir yerde toplayıp bakıcı bile tutarım o derece hassasım.

• Senin gibilerin sayısı çoğalsa keşke. Ömrün uzun olsun inş

• Eyvallah karşim. Keşke ama keşkelerle olmuyor maalesef. Allah hepimize hayırlı ömürler versin.

• Normalll

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...