Sonra ben mı hayırsız evlat olcam?

annem 1000 tl babam 1600 alıyor artı 500 kıra alıyoruz unıversıte okuyorum bı 150 lıra burs alıyorum onla 130 yurt ucretı gerı kalanla akbıl doldur yeme ıcmem yurttan en mınımum harcıyorum en fazla 50 lıra verıyorlar ayda bana kredıyı al dıyor sımdı bu zamana kadar benı ne dershaneye ne bır harclık veren ınsan ben okuyup kendıme bakar hale gelıncearkama bakarmıyım?

Güncellemeler:
heyyy

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• Muhtemelen bilmediğin şeyler vardır.. Kardeşin var mi bilmiyorum.. ama bu iki insan herseylerini sana ve kardeşlerine bırakacak.. bazı aileler cömert olmaz çocuklarına karşı doğru.. Ama seni bugünlere de onlar getirdiler.. Unutma.. borcumuzdur onlara... ama su var ki hepsoylerim.. kız çocuk parasız bırakılmaz , bırakılmamalıdır... Bu bir kuraldır , çoğu aile görmezden gelse de.. Parası olmayan bir kız da bunu asla belli etmemelidir.. erkeklerin dünyasında..

0|0
    0|0
    • erkek tanıdıgım bıle yok :)) neyse ya abı bırakcagı en fazla 150 bınlık ev benım gelecegım hayatım omrum ne olcak kazanmısım var vermıyor daha dogrusu galıba okutmak ıstemıyor yokusa suruyor

En İyi Kız Görüşü

• ne demek istediğini tam anlamış değilim esasen ama şunu söyleyebilirim. 2600 lirayla bir ev kolay kolay dönmez heleki bir birikim yoksa kendi eviniz değilse ya da kira geliriniz vs yoksa... hele hele İstanbul'da...

ben tek başıma geçinemedim 1500 lira ilede işi bıraktım devlet memurluğuna hazırlanıyorum. 3bin liraya niyet.

ailenin cimrilik yaptığını düşünüyosan birlikte oturup hesap kitap girdi çıktı bir hesaplayın hep beraber. bütçe seninde elinden geçsin.

ha hakkaten esirgiyolarsa bişe diyemicem. o ailenle senin aranda.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Anne ve babanın kabahati değil bu. Yaşadığın ülkeyi yönetenlerin kabahati. Hedefi şaşırma... Gelişmiş ve normal ülkelerde hiç kimse temel yaşamsal gereksinimler konusunda yokluk çekmez. ONlar çalışıyor, az kazanıyorlar. Çünkü sistem onlara bu kadar para vererek kendini zenginleştiriyor. Düşün biraz...

0|0
    0|0
    • kusurabakma ama tutmayı bılmıyorlarsa ne alıyorlar ya bı kahvaltılık evde yumurta var onuda gecen ben aldım dogru duzgun alısverıs yapmıyor odemem var dıye bı adam esnege 800 lira nıye borc yapar hadı onu gectım 2.000 cekmıs ortada o da yok ben sadece kredı var kredı oduyoruz dıye bılıyorum

• Ayrıntısını bilemem ama ailecek kazandığınız paralara sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmek zor zaten. Ama yanlız değilsiniz. Türkiye'nin en az yarısı bu durumda. Çüknü istenen bu. Sağlanan dengeler bu yönde.

• evee toplasan 3 bını geckın para gırıyorr dostumm bana burdan para dusmuyorsa

• Baban da annen de biliyorlar ki bu kızı okutuyoruz ama boşa. Hiç değilse elimizde ki parayı çöpe atmayalım diyorlar.

Haklılar.

0|0
    1|1
  • ne okuyosun İstanbul'da arkadaşım? şimdi dediğin maaşlarla eve 3100 tl maaş girmesiyle bir ev anca döndürülür zaten hele ki büyükşehirde yaşıyorlarsa. aileni suçlayacak bişe yok , tek başına veya arkadaşlarınla evde kalmadığın için veya ev masrafı nedir bilmediğin için sana öyle gelmiş

0|0
    0|0
    • ben mı bılmıyorum guldurme benı 6 sınıftan berı annem calsısıyor bu evın yemegını temızlıgını faturalarını ben oduyordum ne kadar gıttıgını benden daha ıyı kımse bılemez

• benı gotururler lazım mı :) gıbı ne lazımsa gene ben alırım onlar oder bırgun elınde ekmekle bırının geldıgını gormedım

• ne okuduğunu bilmiyorum ama ben diş hekimiyim. ve sana gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki iş yok :) alacağın parayla da kirada kalacaksın ve sonrasında öğrenciyken aldığın kredinin masraflarını da ödiceksin. Sana şu kadarını söyleyim bu ülkede 2015 yoksulluk sınırı boşuna 4512 lira değil.. yanlış duymadın. ailen olursa yaşayabileceğin para bu haberin olsun

• ayda değilde haftada 50 vereydiler iyiydi aslında :D bir sorun olmazdı o zaman :D

0|0
    0|0
    • ahahah manyakmısın bana mı calıscaklar aaaa

• "okul bittikten sonrası kolay iş bulur çalışırım" a beynim tekrar tekrar zum yaptı (T. T)
      (._.) ( l: ) ( .-. ) ( :l ) (._.) ( l: ) ( .-. ) ( :l ) (._.)

• @sonpazil ben de aynı yerde istemsizce kahkaha attım abla :D ama bilemeyiz biz (._.) belki işi hazırdır kızın (._.)

• Sade bununla bitmiyor akıllı bu yaşına kadar seni kim getirdi evde kimin parasıyla yemek yedin kimin rızkıyla yattın bunları bir düşün eğer ben bu yaşıma kadar ne masraf yapılşsa öderim dersen öde bakalım ödeyebiliyormusun. Vermiyorsa bir bildikleri vardır kızma onlara herşey göründüğü gibi değil biz evlatlar sadece istiyoruz ama iş vermeye geldi mi yokuz !

0|0
    0|0
  • Baban isterse seni üniversiteye bile gondermezdi. ama adam göndermiş. oluşum diye. tamam imkânları az belki ama onunda elinden okadar geliyor. bu ilerde senin ailene bakmayacagin anlamına mi geliyor. işte insan oğlu bu kadar nankör bir yaratık. beşle büyüt. parayı az verdin nankörlük et. heyy unutma ne edersen kendine edersin kendi kendine. bugün ailene bu nankörlügu yaparsan yarın çocuklarında sana aynısını yapacaktır. hiç suphen olmasın.

0|0
    0|1
    • zaten gondermıcekmıs :) cenemden dolayı gondermıstır ıstedıgı sehır tek bır sehıtr hakkım vardı ve ben burada tam burslu kazndım ve devlet yurdundayım onuda kendım oduyorum

• Tamam bildiğini yap ozaman ne diyim. fare zehri koy zehirle hepsini ozaman.:) ancak böyle rahat edecen herhalde:)

• ama cıddıyım maddı olarak gostermese de manevı yapar bunu ıslerı dusmedıkce aramazlar bılee

• tek çocuksan haklısın.. ama değilsen haksızsın

0|0
    0|0
    • bı kız kardesım var ortaokul o da aynı yanı bır farkı yok ama o evde yanı canı bısı ıstese alan var evde hersey var bılgısayar ne ararsan

• tabi aile yaşantını bilmediğim için bir şey diyemem ama bu şekilde sen haklı gibisin

• Bilmem bakar mısın?

0|0
    0|0
    • tabıkı bakmam babalıkmıs yapmıs olcak okuttum dıyemez neyı kımı okuttun

• Hırs yap o halde bugünleri unutma

• hırslıyım zaten yazları calıstım hep

• ihtiyacın olursa bakarsın. olmazsa zaten aklına gelmez korkma.

0|0
    0|0
    • ayaklarımın ustunde durarsam daha durmamam

• duramazsanda kafanı kullan (maddi durumu) iyi bir eş bul. öylede olur

• ya aileye bak ya
    Tövbe tövbe kufur edecektim.

0|0
    0|0
  • Bakarsın..

0|0
    0|0
  • Olmayacaksın, benim gibi anne babana hak vereceksin. kardesin varsa o para yetmez aileye zaten. Onlar ilerisini düşünüyo :) öğrenim kredisi al bence

0|0
    0|0
    • ılerısı ne yaa esnekten 800 cekıyor onu kapatmak ıcın 2000 lira kredı cekıyor ben bu kafayı...

• bılıyorum ben bosa harcıyorlar eve 3 bını geckın para gırıyor daha nelerı var

• Seni de anlıyorum o para sana yetmez ama yapacak bişeyde yok. Evdekiler değişmez :)

• Bence sen haksizsinn

0|0
    0|0
  • anneni babanı suçlayacağına birazda sistemi suçla

0|0
    0|0
  • bakacaksın kızım onlarında ona göre giderleri oluyo ya hıc okutmayanlar war sen nediyın yanı

0|0
    0|0
    • okutmus mu oluyor sımdı

• olmuyormu ben walla liseye giderken 2 tl oluyodu cebımde bazende hc olmuyodu

• benim babamda hemen hemen 3 mılyara yakın para alıyordu ozman lakın gör yanı şukret

• kendi ayağı üzerinde duran insan özgürdür daha ne istiyosun

0|0
    0|0
  • Seni başkası büyüttü bu yaşa getiedi demi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...