Hukumet istifa etmeli mi?

Torpili olmayan bir kpss ogrencisiyim. Az once anayasa calistim. Demokrasi ve Turkiye kavramlarini bir arada duyunca beni bir gulme aliyor zaten.

Neyse. Soyle bir sey takildi gozume ;

''Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk Devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.''

Simdiki hukumet bunlari yapamiyor. Demokrasiyi korumak adina bir sey yapmiyor. Toplumun refah ve huzurunu saglayamiyor. Sosyal hukuk devleti olamiyor. Kisacasi hicbirini beceremiyor.

Peki o zaman neden istifa etmiyorlar? Koltuk sevdasi mi acaba.

Ha bu arada vatandaslik gorevleri arasinda, hukumeti sevmek diye bir sey yok. Demokratik toplumlarda, eger memnun degilsen hukumetin istifasini istemen en dogal hakkin. Demokratik ulkelerde ama. Yersen.

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Anayasaya baktıysan bütün üst düzey yöneticiler istifa etmeli değil, hepsi direkt yargılanmalı. Haklısın yani. Halk anayasa mı biliyor da laf anlatacaksın mk*

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• bunun gibi hainler pkk saldırı yaptığı zaman katil diyenlerle aynı kişilerdir...

Bknz: ''Katil Dövlet''

Allah sizi bildiği gibi yapsın

0|0
    0|3
    • Sie canım arkadaşım

• ''Hükümet istifa etmelı cumlesı herşeyi acıklıyor vatan haini

• Sansur oldugu icin merak etme. Senin gibi bir ma. li adam yerine koydugumdan degil yani ;)

• Bırak istifayı bu ülkeyi, dünyayı terketmeliler.
    Kendileri gitse de yıllar boyu izlerini taşıyacak ve toparlanamayacak bu ülke.

0|0
    0|0
  • Dostum torpil sistemi dünya kurulduğundan beridir var. . ben kamu kurumunda görevli olabilmek için bile torpil kunlandim.. Artık torpiolsiz çöpçü bile olunmuyor.. Yanı anlayacan 1 değil 100 hükümet gelsede torpil olmadan yinede kamu kurumuna girmen deveye hendek atlatmak kadar zor

0|0
    0|0
    • Torpile odaklanma la lafin gelisi dedim

• @Ümit66 ümit sakin ol kanka takma

• Su an ulke isgal altinda mi? Mandacilik ve himayecilik mi var? Osmanlica mi konusuyoruz? Elmayla armutu birbirine karistirmayin mnkym. Sanirsin kuzey koreyiz

Yükleniyor...