Yahu bu adam size ne yaptı?

Ul. an insanların keyfine göre oynamayınca hemen engeli basıyor. Kukla mıyım a. yav. ben. Yakın arkadaşlarımdan kimin yardıma dertlesmeye ihtiyacı varsa koştum. Her hıyarım var diyene tuzlukla koştum. Kimseye kötülüğüm yok. Başıma bir iş gelince erinip telefon bile açmayan o kadar kişi var ki. Ben nerde hata yapıyorum yeter artık iyi niyetin sonuna geldim. Çok doldum kusura bakmayın

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Herkese güvenme. Herkesin derdine koşma. Başka adam mı yok. Otur oturduğun yerde

0|1
    0|0
    • Çoğu kardeşim abim dediğim insanlar

Erkekler Ne Diyor 2

• Bak ama bu yaptığın yanlış ilişki kurma şekli, bir şey yapıyorsun ama karşılık bekliyorsun, böyle olmamalı, insanlara yardım ettiğinde haa benim de ihtiyacım olur o yardım eder düşüncesini çıkar aklından. De ki ben yardım ettim çünkü yardım etmeyi istedim, bunu kendi istediğim için yaptım, bir sorunum olduğunda o da yardım ederse sevinirim ama bana ona yardım ettiğim için yardım etmek zorunda değil. Zaten sen beklenti içine girerek bir hata yapıyorsun, hata şöyle devam ediyor beklenti içine girerek aslında bir belirsizlik de yaşıyorsun acaba bana yardım edecek mi diye ve belirsizlik anksiyetenin temel kaynağıdır, 2. sorun ise sorumluluk almıyorsun, bütün bu yaşananların sorumluluğunu karşında kim varsa ona atıyorsun, bu değindiğim noktadaki sorunları halledebilirsen ilişkilerin daha sağlam ve sorunsuz sen de daha mutlu olursun.

0|1
    0|0
    • Karşılık bekleyerek yapmadım yaptığım şeyleri. Konu o değil en basitinden bir geçmiş olsun diye telefon açmayan adamlar için değer miydi onu düşünüyorum

• Ben anlatamadım galiba. Ona iyilik yaptığım icin değil yakın olduğumuz için araması gerekir diye düşünüyorum benim yaptığım seyle ne alakası var

• Farz edelim sen bu adama en ufak bir şey yapmadın, aranızda en ufak maddi anlamda bir etkileşim asla olmadı ama iletişiminiz var ve çok yakınsınız, çok yakın olduğunuz için seni aramasını bekliyorsun, bak bekliyorsun diyorum beklenti var yani. Burada da karşılık beklediğin bir ilişki kuruyorsun (daha derine bak) siz yakın olduğunuz için seni arada arayıp sormasını istiyorsun. Yine aynı yere geldik, zamanla farkındalık kazanman lazım zaten beklenti içinde olduğuna, yoksa sürekli aynı tepkiyi verirsin buna. Benim yaptığım gibi sorgula davranışlarını.

• Acımasız ol yık geç herkesi o zaman değerli olursun

0|1
    0|0
    • Öyle biri değilim ki malesef

Yükleniyor...