Böyle bir şey var mı ya?

Bu diyanetin açıklamasıydı: “Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikahının ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikaha bir etkisi yoktur (bkz. İbn Rüşd, Bidayetü’l-Müctehid, Mısır 1975, II, 33; İbn Kudame, el-Muğni, VII, 486; İbn Cüzey, el-Kavaninü’l-Fıkhiyye, 138). Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda, kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması, ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbisesinden tutarak, ya da vücuduna bakıp düşünerek şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır (Merğinani, el-Hidaye, I, 192; Mevsıli, el-İhtiyar, III, 109).”

Ama burada mezhep falan demiş. Ne yani bide bu işin mezhebi mi var? Biri beni aydınlatsın?

Güncellemeler:
güncel

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Bununla ilgili diyanetin ayrıca bir açıklaması var. Diyanetten yapılan açıklamaya göre soru cevap sistemleri bilgisayar korsanları tarafından bloke edilerek sorulara olur olmadık yanıtlar verilmiş. diyanetin yaptığı açıklamaya dayanarak o zaman buna yeterince önlem alamayan bilgi işlem dairesi personelinin güvenlik sorumlularının istifası istenmeliydi. Fakat ne yazık ki ülkemizde istifa kültürü olmadığından bu suç direk diyanetin üzerine kaldı. Maalesef diyanetin şu an ki yetkilileri diyanete daha önce hiç olmadığı kadar zarar veriyorlar.

0|0
    1|0
  • Ülke zor günlerden geçiyor
    Diyanet bile mala bağladı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yani allah baba diyor ki "erkeksen sapla gitsin. sana kurban olsun çoluk çocuk. erkek adamsın sen. ben bu dünyayı senin ç*kün için yarattım olm lan!"

0|0
    0|0
Yükleniyor...