Neden kız/erkek, bayan/bay gibi cinsiyet ayrımlarına giriyorsunuz?

İki cinsiyet vardır: Kadın ve erkek. belli imalar mı yatıyor söyleyişinizin altında, alışılmış sözler mi?

Güncellemeler:
Çok süper bir soru sormuşum, her zaman böyle süper sorular sorarım. :) ama tatmin edici cevap yok..

0|0
7|23

En İyi Erkek Görüşü

• bayan kadar nahoş bir ifade şekli yok zaten,
    kibarlık diyorlar ama asla karşı cinse bayan demem.

Kadın-Erkek'tir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Memeli pipili diyelim bu savaş bir son bulsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Bu konu hakkinda biraz dusunmuslugum var. Biyolojik cinsiyeti er ve disi kelimelerinin yansittigini ama er kelimesinin yerini zamanla erkek kelimesinin aldigini dusunuyorum.
    Kadin, kiz, adam gibi kelimelerin sosyal cinsiyetle alakali olduklarini dusunuyorum.
    Mesela bir travesti biyolojik olarak erdir ama sosyal cinsiyet olarak kadindir veya kizdir.
    Kiz kelimesi sanirim bakirelik evlenmemislikle alakali bir durummus bir zamanlar ama su anda daha ziyade genc gorunume atfedilen bir durum.

0|0
    0|0
  • biz girmiyoz

0|0
    0|0
  • bana göre , erkek dişi ayrıca bay bayan tuvalet kapısında yazar ve çok kaba terimlerdir.

1|0
    0|0
  • Evlenirken bile karı koca diye söyleniyor

0|0
    0|0
  • Ayrıma girmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bekareti alınmamış 'kıza kadın diyemezsin , bir toplantıda bir bayana kadın diyemezsin. Bir erkek cüzdanını düşürdüğünde şişt erkek dermisin demezsin hey bayım ya da beyefendi..

0|0
    1|1
    • hitaplardan bahaetmiyordum da ilk cümlede yeterince anlattın zaten fikrini..

• Kimlik bilgisinde kadın erkek doğrudur ama yeni doğan bir bebeğe cinsiyeti kadın ya da erkek olduğu için köpek kız çocuğu denir yavru denir evlat denir erkeksi Mahdum denir yaş alınca çocuk denir biraz daha büyüyünce genç denir Ergen olduğu zaman kız bayan hanım denir evlendiği zaman hanımefendi Hatun denir bunlar değişken olduğu için sadece kimlik bilgilerinde değişmeyen cümledir kadın ve erkek Onun dışında her zaman dereceli ve göreceli kanatlı bunda da takılacak bir konu yoktur bence sevgiler

0|0
    0|0
  • Oyle cünkü

0|0
    0|0
  • Kimse söylerken belirli imalarla söylemiyor. Bence şu feminen edebiyatınızdan kurtulsanız daha mutlu olursunuz.

0|0
    1|1
  • Kavun kavundur ama olmamisina kelek olmusuna kavun derler ayrim değil net tespit yapmak icin

0|0
    0|0
  • Erkek kadın var benim için.

0|0
    0|0
  • biz girmiyozzz

0|0
    0|0
  • bayan ı kullanmayalım da sapıklar kullansın onu
    pipili ve memeli iyi bence :) bazen karışabilir ama :D

0|0
    0|0
  • 12 yaşındaki kız kardeşin veya kuzenine, bakkal para üstünü unuttugunda

'' - hey kadın paranı unuttun '' demesi normal mi?

0|0
    0|0
  • Alısılmıs aynen

0|0
    0|0
  • Sen hiç kızın gidip erkekler tuvaletine girdiğini gördün mü siz kızlar yok musunuz ya herşeyi kafaya takarsınız 😄

0|0
    1|0
  • kiz ve kadın arasinda fark var çünkü ;)

0|0
    1|0
  • Yarası olan gocunur herşey bitti bir bu mu kaldı

0|0
    0|0
  • cunku ayni değiller :)

0|0
    1|0
  • Kız bayan kadın avrat hatun karı istediğimi söylerim sana ne

0|0
    0|0
  • Nefes alsin yeter yani hitabin onemi yok fazla :))

0|0
    0|0
  • "bayan ve bay" hitap şeklidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• XX ve XY diye ayiracak zekaya sahip pek insan olmadigi icin ortalikta herkese uygun birer isim bulunmus vakti zamaninda. Hücre yapisi, konusma tarzi, vucut uzuvlari, kromozom sayisi daha binlerce sey var bizi birbirimizden ayiran. Dunya yasantisi olarak tamam esit olmamiz lazim fakat bireysel olarak esit degiliz farkliyiz.

0|0
    0|0
  • Hahaahah evet kadin ve erkek

0|0
    0|0
  • Gene kabardi bakiyorum feminist damariniz

0|0
    0|0
  • İma sadece kadın ve kız da yatıyor. Kadın erkek de ima olamaz ki iki cinsiyet vardır normal olan bu

0|0
    0|0
  • Günümüzde erkeğin karşılığı bayan olmuş, kadın kelimesini çok nadir duyuyorum

1|0
    0|0
    • bayan ne :(

• abla deme lazım olur assfg benim kastettigimin o durum olmadığını anladın bence. 'kız' diye bir cinsiyet yoktur. hamile kadın tabii ki kadın demez. algılardan dolayı tamamen. küçükluk büyüklük değil çünkü kastettigim.. genel imasi yapilan durum.

• Çok kılı kırk yardım be canımın içi, adamlar daha kadın diyemiyo hepsinin diline pelesenk olmuş bayan lafı. Sen bence bayan lafına irite olur

• çünkü ayrıyız

0|0
    0|0
Yükleniyor...