Sizce İnsanların affetme/affetmeme yetkisi var mıdır? Yoksa bu yalnızca Allah'a mı mahsusdur?

Bana göre insanların affetme/affetmeme gibi bir lüksü yoktur. Bu yalnızca Allah'a mahsusdur. Ben hayatımda ne kadar insan tanıdıysam ne kadar bana hata yapan insan olduysa hiç bir şekilde hatayla karşılık vermemeye özen gösterdim. Ve kin tutmadım. Aslında kin duygusu nedir bilmemde.. ve bence herkes kendi hatasından mesuldür. O hatayı banada yapmış olabilir ama bu beni ilgilendirmez onun hatası onun hesabı diye düşünürüm hep, oyüzden kimseyi affedip affetmeme gibi düşüncelere düşmedim ve kimseden nefret etmedim. Bunlar benim görüşlerim tabiki herkesin hayatı ve görüşleri farklıdır şimdiden saygılar..

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın insanı affetme yetkisi vardır. Kül hakkını allah affetmeyip Kula bırakmaktadır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hakkı geçtiyse helal edip etmeme durumu var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• "O hatayı banada yapmış olabilir ama bu beni ilgilendirmez" Sana tecavüz edeyim ve seni ilgilendirmesin. Diğer tarafta ceza mı çekerim nasıl olsa... Sen ne saçmalamışsın öyle ya? Ayrıca insana affetme yetkisi verilmiştir, örneğin bir insan senin kardeşini öldürdü diyelim, sen onun idam kararını şeri hükümlere göre engelleyebilirsin ya da engellemezsin. Madem bu dine mensupsunuz biraz araştırın. İslam kuralları ve hükümleri olmayan bir din olsaydı, kimse müslüman olmazdı, inanmazdı.

0|0
    0|0
    • Tamamda neden en iğrencini düşünüyoruz? Öyle beni ilgilendirmez değil. Hiç bişey yapmadan durmam diye degil ne anladıysan artık. Düşüncelerimede saçma demessen sevinirim. Ayrıca. Önemli olan affetme değil o güzel bişey ama ya affetmeme? Herkesten duyuyorum ondan nefret ediorum işte bana bunu bunu yaptı onu hiç affetmicem tarzında?

• belki de dünyayı cennet sandın ha

• Hayır kafa yapısıyla alakalı bişey acıkcası ben çeşit çeşitte insan görsem de tanısamda aklıma gelmiyor kötü bişey yapacagı zarar verecegi?

• Neden iblis ademe secde etmedi biliyomusun
    Cünkü tanrıdan korkmadı
    Tanrı verdi ona o rahatlıgı ben değil

0|0
    0|0
  • İnsanların affetme gibi yetkisi vardır. Kur'anı okusaydın eğer ALLAH cc ın bağışlar derdin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...