Yanlış karşısında sessiz kalabiliyor musunuz? Ya da ne tepki alıyor sunuz?

Ben sessiz kalamıyorum ve suçlu oluyorum
siz ne yapıyorsunuz
ve ne yapmak gerekir?

Güncellemeler:
Sadece size değil herkese

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• haksızlığa hıc gelemiyorum bana yapılmasada susamıyorum ıste o yüzden burnum boktan kurtulmuyor

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bana yapılan yanlışlara karşı muhakkak tepkii veririm. Bu tepki karşımdakine göre değişir. Olaylara çok takılan bir insan değilim, genelde durumlar benim için önemlidir. Geçilmemesi gereken sınırlarım vardır. Bazen sessiz kalarak, bazen bakışlarımla mimiklerimle, bazen bir kafa hareketiyle belki ama karşımdakinin yanlışından pişman olacağı şekilde. Başkasına bir yanlış yapılmışsa da bu duruma göre değişir. İki kişinin meselesine dahil olmaktan hoşlanmam. Bazen sadece içimden ssyar söverim, ama asla kınamam. Eğer yardıma ihtiyacı olan biri varsa asla susamam. Susarsam kendimle çelişirim ve bundan nefret ederim. Böyle çok sazanlığım olmuştur. Şimdi şöyle bir düşününce çoğunda kötü ben oldum, azı bana minnettar oldu. Ama pişman mıyım asla. Kendime ters düşmedim bunun düşüncesi bile yeterli. Ve son olarak kitlesel yanlışlar var. Onlar en tahammül edemediklerim. Hele olayda çocuklar ne biliyim yaşlılar ya da doğa varsa. Her türlü sesim çıkar, yürüyüşse yürüyüş, direnişse direniş. Elimde olanı düşünmeden veririm, ve cezalandırılması gerekenlerin bedekini ödemesi için çabalarım. Çünkü bilirim ki, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen insan müsvetteleri olduğu sürece benim sesim daha gür çıkmalı. Yoksa dünya yaşanılası bir yer olmaz..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Zulme rıza zulümdür.. taraftar olsa zalim olur.. zaten dünya kötü bir yer değil insanalr kötülüklere sessiz kaldığı için kötü bir yer

2|0
    0|0
  • Bana yapilan yalnis karsisinda sessiz kaliyorum... başkasına yapilan yanlisa sessiz kaldigimdan dolayida kendimden utaniyorum. Utandikcada sessizligimi bozuyorum.

1|0
    0|0
  • Kalmam genelde öyleyim, yanlış olan şeylere sessiz kalmak bir nevi o yanlışa ortak olmak demektir benim için. Ha karşı çıktığın zaman sana bir 3. dünya savaşı açıyor karşı taraf ama olsun işin keyfi orada zaten :)

1|0
    0|0
  • kalmıyorum genelde başkalarının haklarını savunuyorum ve hiçbir işe yaramıyor bazen ben zarar görüyorum

1|0
    0|0
  • Hemen tepki gösteririm

1|0
    0|0
  • kalman gereken yerde de kalcan konuşman gereken yerde konuşcan her şeyin yeri ve zamanı var yoksa sen uğraşırsın

1|0
    0|0
  • Bazen susarım, bazen kendimi tutamam açarım ağzımı... Tek çekindiğim husus haksızlık edip tepkimin aşırıya kaçması. Ne yapılmalının cevabı kişiye göre değişir. herkez farklı bir yol izler karakteri, yapısı gereği

1|0
    0|0
  • sessiz kalmam

1|0
    0|0
  • Sansin yok sessizlik asalettir

1|0
    0|0
  • Hepimiz sessiz kalıyoruz malesef Erdoğan ve saraylılrın yaptığı yanlışlara.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dogrusunu göstermeye çalışırım ama anlamayan insan zaten anlamaz o yüzden çok şey yapmamak lazım.

1|0
    0|0
  • ortalığın mına koyabilirim

1|0
    0|0
  • Bana karşı yapılana karşı hayır hayatını karartırım karşımdakinin.

1|0
    0|0
  • Kendime yapılan bir yanlışta sesimi çıkarırım
    Ama başkalarının meselelerine karışmam

1|0
    0|0
Yükleniyor...