Hata iyi niyette mi iyi niyeti kötüye kullananda mı?

Çok buhran yaşadığınız bir dönemde sosyal medya üzerinden biriyle tanışıyor, bir süre görüştükten sonra çay karşılığı muhabbete davet ediliyorsunuz. Karşı taraf siz sormadan tüm hayat hikayesini anlatmaya başlıyor. Yaşadığı şehirden , insanların isimlerine , görünüşlerine kadar betimlemelerle size kendinden bahsediyor. Sık sık davet ediyorsunuz maksat zaman güzel geçsin , geçiyorda. Ve aradan 1 ay geçmeden yaşadığı sıkıntılara ortak olmaya başlıyorsunuz. O anlattıkça doğrudur diye düşünüyor güveniyorsunuz. şehirler değişse dahi uzaktan ona maddi manevi destek sağlıyorsunuz. Sizin için değerli olduğunu bildiğiniz eşyalarınızı dahi satıyorsunuz ki , zor durumda bir an önce düzlüğe çıkabilsin diye. Ne derse inanıyorsunuz , yürüdüğü yolları , soluduğu havayı , uykusuz gecelerini sizde uzak dahi olsanız yaşıyorsunuz. Gecelerce uykusuz kalıp onun için dua ediyorsunuz. Çünkü o büyük sıkıntıda ve düzlüğe sizin desteğinizle çıkacak , hayatı yaşanabilir hale gelecek ve o da bunu istiyor ve size söylüyor. Ve bir zaman sonra sağlık problemleri sebebiyle gideceği hastanede tel. başkasına teslim edeceği için kendi arayıp sormadığı müddetçe , aramamanız tembih ediliyor. Ve siz bunada inanıyorsunuz çünkü o ne derse doğrudur. Ve aradan geçen haftaların ardından bir ALO deniyor. Ve siz yıkılıyorsunuz. Çünkü değer verdiğiniz bu insanın gözündeki değersizliğinizi görüyorsunuz. Tüm bu olaylar dizisi içinde arkadaşlarınız onun iyi biri olmadığını söylese dahi siz bugün dahi kabul etmiyor, yalanlarını tek tek bulmuş , boşa emek harcamış olduğunuzu bilseniz dahi , ELBET BİR NEDENİ vardır düşüncesi güdüyorsunuz. Peki hata kimde? Bu hayatta her şey para mı? İyi niyetli olduğu bilinen birine böyle davranmak niye?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• İyi niyet ile aptallık arasında küçük bir çizgi vardır. o çizgiyi aşmamak gerekir.
    Kusura bakmayın bu incitici bir durum, ama zaman zaman bende bu çizgiyi aşar ve kendime kızarım.
    Bir yere kadar iyi niyet.
    İnsanları kendimiz gibi var sayma hastalığı biraz iyi niyetin dışına taşıyor.
    Üzülmeyin.
    İnsanların yedikleri kazıklar tecrübelerini oluşturur. Bir sonraki deneyim için bir şeyler öğrenmiş iseniz yine kazançlı sayılırsınız..
    Kaybeden her zaman iç dünyası kararan kötü niyetli varlıklardır...

0|0
    0|1
    • Benim tek merak ettiğim biraz olsun sözlerinde dürüst davranabildi mi? Sıkıntı şu ki ben insanın kendi ağzından doğruyu öğrenmedikçe , yargısız infaza başvuramıyorum. Elimdekiler kanaatimin doğru olduğunu söylesede o susmayı tercih ediyor ve ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

• Bir insan dürüst ya da değildir. Az dürüst çok dürüst diye bir kavram olamaz.
      Siz bir şekilde bir yalana tanık olmuş iseniz daha fazlasını aramanıza gerek yok.
      Antep yöresinde kaba ama güzel bir söz vardır. " Eşek bile aynı çamura iki defa çökmez " derler..
      Ne yapman gerektiğine gelince ; tanıman için yeterince yalan ile karşılaşmadığını düşünüyorsan devam et.. Senin bileceğin bir şey..

• Geçmiş Olsun.

0|0
    0|0
  • cevaplamak için girmiştim oysa ki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...