"Her erkek aldatır, kadın için erkekte en önemli şey paradır." Bu görüşteki insanları anlayabiliyor musunuz?

Ben gerçekten boyle insanları anlamıyorum. Her insanın kişiliği farklıdır bu kalıp yargılar son derece yanlıs ve komik geliyor. İnsanların kendi deneyimlerinden veya cevresinden gördüklerinden yola çıkarak boyle düşündüklerine inanıyorum. Fakat dünya bizim yaşadıklarımız ve bizim çevremizden ibaret değil. İnsanlari cinsiyetlerine göre bu şekilde yaftalamayı, genellemeyi yanlış ve çirkin buluyorum. Bir cok insan bu konular yüzünden haksızlıga ugruyor. Siz anlayabiliyor musunuz bu insanların ruh halini, düşünce yapısını?

0|0
313

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sabit düşüncelerin başlıca sebebi diziler ve filmler. İnsanların kafasına öyle bir yerleştirdiler ki millete artık dizlerdeki ve filmlerdeki olaylar normal gelmeye başladı. Normal hayatta da bunları bizzat kendileri gerçekleştiriyorlar. Cahil kısım dedikleri kısmı daha çok sevmeye başladım. Çünkü oldukları gibi yaşıyorlar. Özentilik daha az.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız. Bazen cahil diye nitelendirdiğimiz insanlar daha temiz, dürüst oluyor... Ben özellikle bu tarz insanların öfkeci ve problemli olduklarını düşünüyorum. İnsanlari bu sekilde yargılayarak kendilerini tatmin etme çabasındalar bence

• eig için teşekkürler. Olgun yaklaşımlarınız için ayrıca teşekkür ederim. İyi geceler.

• Rica ederim iyi geceler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• İnsanlar, insanları her zaman bir kalıba sokmaya mecbur hissediyor kendini sanırım

1|0
    0|0
  • Herkes aldatır kesinlikle. :):

galeri7.uludagsozluk.com/270/aldatmak_371587.jpg

0|0
    0|0
  • Zayıf ve aciz insanlar. Bir de onur denen şeyin icadından haberleri yok. Son olarak bunların doğurduğu çocuktan vatana millete hayır gelmez.

1|0
    0|1
  • Sorunlu tipler bunlar.

1|0
    0|0
  • Nasıl beş parmağın beşide bir değilse her insan aynı değildir genellemek insanları bir kalıba sokmaya çalışmak çok yanlış bencede.

1|0
    0|0
  • Yanlıs binevi

1|0
    0|0
  • Bu genellemeyi bende yanlış buluyorum ama anlamadığım şey herkes şikayetçi bundan aldatılmadan ee peki kimler aldatmıyor diyorum ben bile bazen diyorum böyle bir şeyi yapmadığım halde benim için biri söyledi mi diye? ama ne düşündüklerini neden yaptıklarını az çok tahmin edebiliyorum yanlış kararlar alıp bir hatanın sorumluluğunda yaşadıkları şeyler yüzünden ailesel sorunlarda bu gibi şeyleri tetikliyor doğru ilişkiler kuramama da artık bu durumu kabullenmeye gidiyor sanırım o insanlar için.

0|0
    0|0
  • Hı hı oyle

0|0
    1|0
  • Iki yargida kesinlikle dogrudur. Istisnalar kaodeyo bozmaz.

0|0
    1|0
  • Anlamak onemli değil hayat bu

1|0
    0|0
  • Allahtan korkusu olan erkek aldatmaz! Böyle genellemede bulunuyorlarsa, bende haklı olarak; "namuslu ve güzel kız yoktur ve güzel kızlar hep vericidir derim". Sahidende bu bir paradokstur. 100 kızdan ancak 1 tanesi güzel ve namusludur. Istisnalarda kaideyi bozmaz.

0|0
    0|0
  • evet türk erkeği genelde evlenirken bile kaçamak yapmaya meyillidir çünkü yetiştirilme tarzı budur ama her türk kadını paracıdır diyemem Allah için hakkınızı yiyemem ama türk kadını da aşk ve evlilik takıntılıdır.

0|0
    0|0
    • Bütün genellemeler yanlıştır. Aynı bunun gibi :)

• Teşekkür ederim

• ne demek melisa ne demek ama muhbabbet edemez olduk artık :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Her kadın da aldatır diyelim mi? Her kelimesini doğru kullanmak gerekir. Her erkek aldatmaz çünkü, bazı erkekler sahip çıkar, ne olursa olsun vazgeçmez, helal yolla para kazanır, yalan söylemez, korkar. Ama yalan değil erkekler aldatabilir evet , ama hepsi değil. Kadınlar erkekelri kullanır bu da bir gerçek.

1|0
    0|0
  • Katılmadığım görüşler. Her şeye olumsuz bakan insanların yaptığı saçma genellemeler işte..

1|0
    0|0
  • günümüzde malesef ki böyle bir ön yargılarla karşı karşıyayız. tek başına bir dışarı çık sabah erken uyan otobüse bin tak kulaklığını ve insanları izle tahmin et ne düşündüklerini. Canı sıkılan, arkadaşlarıyla konuşan, dikkat et ki bir çok insan malesef telefondan kafasını kaldırmıyor. Her erkek aldatmaz, her kadın paraya değer vermez. Bunları günümüzde değerlendirecek olursak Erkeğin günümüzde aldatma payı yüksek (%70) gibi kadının paraya bakma olasılığıda (%70) kadınların istediği herşeyi erkekte ki para gücünde bulabileceği yönünde. Erkek kadında ki para düşkülüğünü görür ve kadına farklı gözle bakar yani ciddi düşünmeyebilir buda yüksek bir olasılık :) malesef günümüz

0|0
    0|0
Yükleniyor...