Akrabalarımın hepsini sildim sizce kim haklı?

20 yaşındayım ve akrabalarım bana 1 kere bile sahip çıkmadı babam işçi kıt kanaat geçinen bir aileyiz belki de bu yüzden şimdi liseyi kendi çalıştığım parayla bitirdim okuldan sonra çalıştım 2 yıllık ünivesite bitirdim... bittiği gün işe girdim 1300 TL alıyorum 4 aydır... işe girdiğimden beri akrabalarım aramaya başladı bende hiç açmadığım gibi engelledim numaralarını sildim heryerden şimdi hiçbiri arayamıyorlar... sizce yaptığım doğru mu? ben para için ya da baba parası için değil insan olarak değer görmek isterdim açıkcası siz olsanız yerimde ne yapardınız?

• Doğru yapmışsın!
    100% (8)100% (8)100% (16)Oy Ver
  • Yanlış yapmışsın!
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle çok doğru yapmışsın bu devirde akrabalara da güven olmaz aynı durum bende de var. Kullanmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Onun için hep bize ailemizden başka kimseden fayda yok derim.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eveeeet 20 yaşında ki kardeşim hayatın gerçekleri ile erken tanışmışsın işte hayata malesef böyledir insanlar en yakınların bile menfaatçidir. Bak benim babamın geçmişse çok inişli çıkoşlı bir ticari hayati oldu 97 de trilyonlar batırdı falan filan yokluk gördük ettik halk ekmekten okula giderken ekmek alırıdmm ve arkadaşlarım dalga geçerdi bir müddet sonra dalga geçmesinler diye ekmeği sabah kimse görmeden alır çantama saklar öğlende de eve götürüdüm. O dönemler annamle babamı terk etti maddi imkansızlıklardan dolayı o yüzden annemden nefret ediyorum 15 yıldırda konuşmam. Biz ablam ve ben 2 çocuk evde tek başına fırtınalı hayatlardan geçtik büyürken çok acı çektik kimseden de bir yardım göremedik. Daha sonra babam iyi bir iş aldı ve şehir dışına çıkması gerekti bizi bırakabileceği kimse yok öz halama memlekete telefon etti bak çocuklarımı 1 hafta sana para da vereceğim dedi. Halam ne dedi biliyor musunuz? Ben uğraşamam onlarla.! Daha sonra Allah yine yürü ya kulum dedi şimdi iyiyiz hepsi ooovvv gothumuzde pervaneler bende hiç birini adam yerine koymuyorum. Madem menfaat için bizimlesiniz işim düştükçe kullanıyorum bu enayileri o gariplerde belki bize de bir şey düşer diye yardım etmeye can atıyorlar aayy canım kıyamam 3- ün 1 i alırsın.

0|1
    0|0
    • abi şimdi ki yaşadığın varlık için sevindim keşke tüm garipler varlıklı olsa... Senin durum daha iyiymiş irtibatı kesmeden onları kullanman :)

• Keşke yaşanmasaydı böyle şeyler abi ama sevindim ablanın hesabına göndermene bazıları ablasına sahip bile çıkmıyor umarım abla kardeş bir ömür birbirinizi tutarsınız.

• tutuyoruz tabii o benim canımdır. aramızda 3 yaş var ben 10 o 13 yaşındaydı annem bzi terk ettiğinde öyle bir yüce gönüllü ki bütün bohlu donlarımı yıkadı, o çocuk aklıyla makarna yapıp önüme koyardı. Bana hem analık hem ablalık yaptı. Ben de hakkı büyük. Bende o çelimsiz kollarımla 20 ,25 kiloluk kömür çuvallarını 5. kata taşırdım. Bir keresinde az daha çamaşır asarken düşüyordum o tuttu beni. Her zaman yanımda oldu , ailemizi ayakta tuttu asla bizi utandıracak bir şey yapmadı. Babam da çok fedakardır sakat beliyle kriz dönemleri her sabah işe diye evden çıkardı insan çocuk olsa da anlıyor işte çetin hayatlar yaşamayan anlayamaz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Doğru olanı yapmışsın.. Akrabalar insanın iyi günlerinde yanında oluyorlar.. Kötü günlerinde tanımıyorlar bile.

0|1
    0|0
  • En doğrusunu yapmışsın kardeşim.
    Unut onları
    En iyi ben bilirim amuhagoduklarimi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...