Regl olmak neden ayıp bir şeymiş gibi karşılanıyor?

Neden regl olduğumuzu bu kadar saklıyoruz? Pedleri gizlice çantadan çıkartmak falan bunları neden yapıyoruz? Bu Allah vergisi değil mi? Her kadının her ay bu duruma düştüğü zaten bilinmiyor mu? Tuvalete çıkmak kadar normal bir şey değil mi? En yakın arkadaşlarıma açıkca söylerim çekinmem hiç onlar sorar ya da ne bu sinir regl misin diye. Bayanların neden bu kadar kasıldığını merak ediyorum. Ortalığa çıkıp ben regl oldum diye bağırın diye bir şey söylemiyorum tabi ki. Ama neden böyleyiz? Merakımı giderirseniz çok sevinirim. Teşekkürler hepinize😊

Güncellemeler:
Arkadaşlar ! Gidin anlatın demiyorum tekrar altını çiziyorum. Anlatılacak bir şey yok zaten orta da. İkidebir "sıçar mısın sen herkesin içinde" gibi saçma sapan örnekler vermeyin. Ne alakaya şimdi ya dedirtiyorsunuz. Anlatılsın demiyorum kesinlikle lütfen dikkat edin.
Biraz daha saygı çerçevesinde yorumlar lütfen..

0|0
47|71

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu sorudaki bütün görüşleri okudum. Hiç yapmazdım ama görüş farklılıklarındaki uçurum dikkatimi çekti, biraz da öfkelendim sanırım..

Arkadaşlar! Bu olay bizim varoluşumuzun temelidir aslında.. Nesillerin devamı için olması gereken bir şey, genetik ölümsüzlüğümüz için olması gereken bir şey, var olmak ve bunu sürdürmek için olması gereken bir şey..
    Sağlıklı olduğumuzu gösteren bir şey..

Şimdi, gerek hemcinslerim, gerekse erkek arkadaşlarıma sormak isterim; bu hadisenin edepsizlikle nasıl bir bağlantısı var? Soran arkadaşımız ulu orta herkese yaymaktan bahsetmemiş ki! Sadece bunun çekinilecek ve ayıplanılacak bir şey olmadığını vurgulamak istemiş. Lütfen arada bir düşünelim. Hiç bu kadar tepki göstermezdim ama gerçekten bu kadar sığ olmayın. Erkekleri geçtim hele ki hemcinslerim... Yapmayın allasen...

Gerçi toplumun kalıpsallaşmış tutunun gözçnüne alınca biraz daha hafifliyor kızgınlığım.. Sonuçta bu olayla ilk karşılaştığımızda ansızın dayak atılması gibi bir gelenek de var bu toplumda.. Ne beklenirdi ki...

11|3
    0|0
    • Helal olsun valla okur okumaz "ohh bee" dedim. Teşekkür ederim görüşün için eline sağlık 👏🏻👏🏻👏🏻

• Şimdi olaya kızlar çok güzel yerden değiniyor erkek arkadaşlara da buradan sesleniyorum..

Biz sünnet oluyoruz bizim şeyimiz üzerinde şaka yapılınca hoş oluyor... Peki kadınlar neden yapamıyor bu ön yargıyı bu kapalı görüşlülüğünüzü kaldırın artık!!!

Biz ereksiyon geçirdiğimiz de ya da birşey olduğunda beredeyse herkese söylüyoruz ama yücelmiyoruz peki kızlar beden söyleyemiyor onu anlamıyorum bende...

Kızlar ben regl oldum demek ayıp değil... Biz ereksiyon olup dolaşırken ayıp değil de omu ayıp... Hatta gerekirse Facebook olsun Twitter hesabınız olsun ben bugün adetim diye yazın gerekirse çünkü sizlerde özgürsünüz...

BEN BU KONUDA KIZLARIN YANINDAYIM BANA KİM NE DERSE DESİN DELİKANLI DEĞİLSİN ERKEK DEĞİLSİN DİYİN İSTERSENİZ AMA BEN HER ZAMAN HAKLININ YANINDAYIM...

• Erkek arkadaşlarım madem çok ayıp... Bir defa olsun empati kurun... Bari bunu başarın... Tabi o yetenek varsa sizde

Erkekler Ne Diyor 71

• Regl olmak ayıp değil tabiki, ayıplanmıyor da, ama pedleri oturma odasına koyacak halin de yok. Sonuçta o pedi malum yerine giyiyorsun, yanlış birşey olmaması gözle görünür yerde olacağı anlamına da gelmez :) Don giymek te insanın doğasında olan gayet normal birşey, ama tutupta donlarımızı ortaya saçmıyoruz :D Tabiki gizlemelisin, sonuçta mahremiyetle ilgili bir konu yani.

7|3
    1|0
    • Lütfen detayı tekrar okuyun..

• Ben rahatım zaten, siz sadece rahatsız tiplere denk gelmişiniz demekki :)

• Çok sık..

• Doğru diyorsun. Utanılacak sıkılacak bir durum değil gerçekten. Erkeklerin ben hiç birinin bu konuda bir eleştiri bir dalga geçme konusuna giriştiklerini görmedim. Erkeklerin umrunda bile olmaz. En çok bu duruma üzülürler o kadar. Yani zahmetli bir süreç. Sinir bozucu. Yaşamasakda tahmin edebiliyoruz. Kısacası haklısın büyütülecek, saklanacak bişi yok.
    Birde çoğu kendisini kötü kokuyor gibi hisseder. Alakası yok. Kendilerine öyle geliyor. Bu yüzden de sıkıntı yapıyor olabilirler.
    Dediğim gibi en azından benim başıma bu yaşıma kadar hiç böyle bir durum gelmedi. Erkeklerin bu konudaki düşünceleri bakımından yani.
    İçleri rahat olabilir.., ^_^

1|0
    0|0
    • Kasılanlara iyi örnek olur bu dedikleriniz

• @nickimin_kenarı estafurullah. Gerçekten güzeldi ben güldüm en azından :) Kırıcı bir yanıda yok. Süper zeki bir espri işte daha ne olsun. Neyse biz kaçalım yoksa konu kapanmayacak. Kendine iyi bak...

• eyv dostum @CiddiOlalim tabiki kırıcı bir yanı yok... Sitenin amacına hizmet ediyoruz maksat muhabbet gülmek eğlenmek...

• Ben hiç ayıp karşılamıyorum.. Bu doğanın bir mucizesi.. Niye ayıplayayım ki? Sevgilimin durumunu her ay takip ederim. Ağrılarına ortak olmaya çalışırım. Nedenini bilmem ama elimi karnına koyduğumda acısının hafiflediğini söyler hep. Ayrıca o dönemde tribini kaprisini çekerim. Başta garipserdi, utanırdı ama şimdi o memnun ben memnun. Bunda utanılacak ne var ki?

4|0
    0|0
  • Kucuk yaslardan itibaren "hastalik" tabiriyle anildigi icin.. zten gerekli seks egitimide yok genclerimizin, bu gibi bir olayin olmasida gayet dogal..

4|0
    0|0
  • Evet yahu bu tamamen dogal bisi ki hem ben cok üzülüyorum cunku cok buyuk haksizlik her ay aci cekiyosunuz bide ayipmis gibi bakislarla karsilasiyosunuz

4|0
    0|0
  • Ata erkil toplum yapısından kaynaklanıyor bu
    Kadının ikinci plana atılması en büyük etken

3|0
    0|0
    • Tabi ki. Cinsiyet ayrımının ülkemizde hat safhada olduğu ve kadının şaşırtıcı bir şekilde küçük görüldüğü bir ülkede yaşadığımız aşikar zaten

• bir kere arkadaşlarımla hepimiz erkeğiz bu konuyu konuşmuştuk. Kızlar neden saklıyorlar utanıp kızıyorlar diye çünkü cinsellikle alakası yok bu olayın tamamen kadının doğası utanılacak sıkılacak mide bulandıracak birşey yok bunda , Allah vergisi ve doğurganlığın sembolüdür o olmazsa çocukta olmaz sonuçta ve bugüne kadar sevgililerim hasta olduğunda anlardım söylemeseler bile onlara belli etmeden mutlu etmeye çalışırdım şekerlemeler tatlı sepetleri yapar kapılarına bırakır kaçardım veya meyve ve meyve çayları koyardım içine , sıcak su torbası koyardım minilerden. Destek olmak en büyük görevimiz erkekler olarak ama çoğumuz bunu çok farklı yerlere çekiyoruz bu yüzden kızlar demek istediğim utanıp sıkılmayın asla bu kötü veya cinsel bir obje değildir bu kışın kar yağması yazın sıcak olması gibi doğal birşey bir tohumun çimlenmesi bir ağacın meyve vermesi kadar doğal birşey

1|0
    0|0
    • Gelde bunu anlat şimdi. Yazılan yorumları okuyun. İnsanların ısrarla "sen herkesin içinde ortaya sıçar mısın? " gibi salakça şeyler söylediğini görüp oha kime ne anlatıyoruz boşver uğraşmaya değmez diyeceksiniz 😊 Görüşünüz için çok çok teşekkürler. Size sonuna kadar katılıyorum ayrıca yaptığınız jestler gerçekten çok hoş tebrikler

• Çok haklısın genelde hep sıçma yönüne konuyu çekmişler fakat o wc ihtiyacı kişinin elinde istesen yaparsın istemezsen 2 gün tutarsın ama regl tamamen farklı bir durum kız istesede istemesede uykuda olsada uyanık olsada gelen bir akıntı , çoğu erkek çok kötü gözüyle bakıyor ama bence ne utanılacak ne sıkılabilecek bir durum doğal yani buna karşı çıkanı Allaha karşı çıkmış sayarım şikayeti olanlar Allaha başvursun daha ne diyeyim :)

• Cehalet sahibi olan insan, neyin ne olduğunu bilmeyen insan ancak öyle görür. ne ayıp ne yanlış birşey var ortada. Allah ın bir mucizesidir anlayana...

1|0
    0|0
  • en masumu

1|1
    0|0
  • ALLAH'ın verdiği büyük bir mucize bu olay ama ayıp olarak algılanması beni de çok rahatsız ediyor ve ısrarla gizleniyor utanılacak birşey gibi.

1|1
    0|1
  • Çünkü ayıp kavramı çoğu zaman dinlerle ilişkilidir. Ve dinler eski toplumların kültürel yığınlarının ürüleri olarak topyekün kadın varlığını ayıplamaya, yasaklamaya meyillidir.

1|0
    0|0
  • Bu kadınlar için çok önemli bir şey. Neden ayıp olsun ki?

2|0
    1|0
    • aynen öyle. Sağlıkla ilgili bir durum

• Ayiplandigi yok da...
    Nasil desem, erkeklerce merak edilen ve nasil bir döngü oldugu bilinmeyen bisey oldugu icin kadinlarca hep gizli sakli tutulmuş. Kendi adima soyliyim, 25 yasindayim ve hala regl konusunda bircok seyi bilmiyorum. Hamilelerin adet olmadigini da daha dun ogrendim, dusun artik...
    Sozun ozu; erkekler yuzunden, erkeklerin konuyu cinsellige baglamalarindan oturu bayanlarin kendilerince almis oldugu onlemdir, gizlemek saklamak...
    Ben de cok dogal karsiliyorum ve ayiplanmamasi gerektigini dusunuyorum. Anneligin o mukemmel varligin belkide semboludur adet olmak, bu donguyu yasamak.

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir yorumdu teşkkürler ☺️

• Keşke herkes sizin gibi düşünse.. Emin olun biz bayanlar için her şey çok daha kolay olurdu o zaman. Sağlıkca teşekkürler bu güzel düşünce için

• Insallah oyle olur.

• Bu sizin doganiz neden ayıp olsun

3|0
    0|0
  • Gecem alisveris merkezinde kadının biri ped almis ben kasaya dogru giderken arkamdan birisi iterek gecti anlamadim basta acelesi var heralde dedim kasada bir baktim ped almis poset bir hışım koydu cikti birde benle göz teması kuruyor bu kadar utanilacak harbi hic bir sey yok dogalı bu yani

1|1
    0|0
  • Şöyle söyliyeyim erkekleri o kadar çok rahatlatilarki erkeğin aldatmasi kari kiza bakmasi kalp kirmasi bu tür zevkler artik onlar hakinda bahsedilince normal görülmeye başlandi ve erkekleri iyice raharlati her konuda konuşulduğunda her yerinden bahsedildiğinde ya da güzel görüldünden beli oluyor

Ama bayanlarin regl olayi biraz daha tutumlu ve olgun bir şekilde karşilaniyor erkeğin yaptiklari veya yaşadiklari gibi rahat degil toplum da ha bu tam oturmadiği için gizlilik olarak görüluyor

Ama bunun olmasi daha güzel çünkü bir bayanin mahremiyeyi ona has olmali bir bayanin halini bir bayan anlar her erkek buna atlarsa ortada ne mahremiyet kalir nede çözülecek sorun daha fazla sorunlara yol açabilir

1|0
    0|0
    • Bayan ve erkeğin olması gerektiği kadar eşit olmalıdır benim görüşüme göre. Ve o yüzden erkeğin normalleştirilmiş hatalarını kabul etmediğim gibi erkeği yücelten örf ve adetlerimize de karşı çıkıyorum. Kadın bu kadar saklanacaksa bence erkekte saklanmalı..

• Işte adalet sağlanmadiği için eşit bir durum ortada kalmiyor demk istediğimde o zamanindan beri örf ve adet yanlişlardindan dolayi ya da eski kafalardan dolayi bu haldeyiz bir bayana ayip deniyorsa erkek içinde o ayip vardir ikiside eşit kilinmalidir

Kesinlile herkes senin gibi düsünebilseydi ama küçuk yaştaki etkek çocuklari bu tür konulari ögrenince ortaya konulan bir bayan meselesi artik küçümsenmeye başliyor nasilsa erkeğin ayibi olmaz zihniyeti var işe bizim arkamizdan gelen gençlere doğrulari öğretmemiz lazim yoksa bu toplum doğruyu bulamayacak

• ne ayıbı ya allah öyle yarattı ayıp değil sadece cinsel bişey sonuçta ulu orta yerde konuşmak iyi değil

2|0
    1|0
  • Normal doğal bir sey

2|0
    0|0
  • Mal toplum yüzünden. Iç çamaşırı görünce bile azanlar varsa bu memlekette...

2|0
    0|0
  • Benim manyak arkadaşım var çıkıp bağırmıştı ben reglim o. çocukları diye. adamın biri peki diye tepki vermişti o kadar :)

2|1
    0|0
    • Hahahaahahahah. Özgüven tavan 😄

• tabiki nefes almak kadar doğal bir şey. ama tabi insanlar neden iç çamaşırları kimseye göstermiyorsa neden prezervatif kullanan erkekler ellerinde sallaya sallaya gezmiyorsa kadınlarda bu yüzden saklıyor. Yani bazı şeyler uluorta bilinmemelidir diye düşünüyorum. tabiki bu doğal bir şey ama kimse ishal olduğunda ''ben ishal olmuşum sıçıp gelecem'' demez.

0|0
    0|0
    • Cinsellikle arasınsa ince bir çizgi var ama işte. Bunu göz önünde bulundurup yorum yapmak gerek. Ve uluorta söylensin demiyorum bu kadar strese girmesin bayanlar diyorum 😊

• İshal olduğunuzu hemcinsleriniz arasında özellikle yakın arkadaşlarınızın arasında söyleyebilirsiniz. Yapıyorsunuzdur da açık olalım. Ama zor da kaldığınızda bunu söyleyebilirsiniz çünkü rahatsızlıktır ve ayıplanacak ya da gülünecek bir durum değil. Ama ne gerek var der söylemezsiniz. Bende bundan bahsediyorum. Söylemeyin ya sa söyleyin bu sizin elinizde ama çekinmeyin. Anladınız mı? Geçipte ben reglim diyip duyuru yapın demiyorum. İshalliği ayıplamadığınız gibi, hamileliği , sünneti, veya herhangi bir sağlık probleminizi ayıplamadığınız gibi bunu da ayıplamayın diyorum..

• zaten kimsenin ayıpladığını zannetmiyorum. bilmiyorum ben bu konuda daha katıyım. ishal olsamda kimseye söylemem. benim şahsi fikrim tabi. söyleyenede karışamam

• aptallardan ne beklersin

2|0
    0|0
  • Çok değişik bir şey ya :D Ne demek yumurtalarım değişiyorda içimden kan akıyor ne demek ya na kadar da saçma :D Allahtan bizim yumurtalar standart :DSadasda

1|0
    0|0
  • Bence de anlamsiz bir telas, ne kadar saklanmaya calisilip sifreli mesajlarla anlasmaya calisilsada cok cabuk anlasiliyo

1|1
    0|0
  • çok normal bişe ya

2|0
    0|0
  • Ayıp değil

1|0
    0|0
  • yıllarca toplumun aptal dayatmaları işte ayıp günah gibi saçma sapan şeyler

1|1
    0|0
  • Regl bu ayıp falan değil.. Ayıp diyen kendi ayıp ediyo. Saçmalamasın...

1|1
    0|0
  • Kültürümüze oturmuş bir şey bu. Böyle de gidiyor. Yabancılar tanımadıkları insanlara bile I'm on my period so get away from me diyerek işin içinden kurtulabiliyor.

1|0
    0|0
  • Bence'de çok acayip normal olmayan bir şey gibi karşılanması saçma.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41

Kızlar Ne Diyor 46

• Cahil olan ayıpmış gibi düşünür. Allah kadınlara her yerde erkeklerin gözüne soka soka söyleyin gösterin diye vermedi ne kadar gizli o kadar iyi. Günümüzde tuvaletlerde ulu ortada açık brakılacak birşeyde değil mümkün oldukça erkekler görmemeli. Ben regl oldum sancısı var diye de konuşacak şeyde değil, madem öyle annene söyle ablana söyle kız kardeşine söyle olmadı yakın kadın akrabana sor ne biliyim biz öyle yetiştik ayıp yanlari da bunlar işte.

2|0
    0|0
  • Bizde söylüyoruz Rahatsız Değiliz

2|0
    0|0
  • Kadınlara ait olan hersey ayip hersey gunah. dogum, regl, emzirme vs. ama erkek sunnet olur dugun dernek yapılır ortalikta ciplak gezer, kiz regl olur aman kizim babana deme denir ayipmiscasina saklanir. tabi ki regl oldum falan diye ilan edilmemeli ama niye ayip oluyor anlamis degilim. zaten bunlar ayıp olmasa bile kadinlar bunu ifsa etmez

2|0
    0|0
  • Acikcasi kendimi hic de kasmiyorum gayet normal birsey.

1|2
    0|0
  • Ayip bir sey degil bir suru ayip sey var kimse garipsemiyor ama regl olmak sanki cok ayip bunlar hep he insanlarin uydurmasi eee tabi salaklar cogunlukta olunca sonuc bu

3|1
    0|0
    • Aslında bir de şu geldi aklıma. Önceden regl olan kızlarımız direkt evlendiriliyormuş. O yüzden kızlar saklarlarmış bu durumu. O zamanlardan gelen bir alışkanlık olabilir mi bu sence?

• Olabilir ama tek nedeninin o oldugunu da sanmam

• Millete ne benim kadinsal problemlerimden. Utanılacak bir durum değil fakat oyleyse agda yappppttiiiriyorum da diyebilirsin buda utanılacak bir durum degil fakat demezsin. Sonuc olarak bu ozel bir durum, utanılası ile alakasiz. Her seyi ortada yasiyorsunuz en azindan bir tarafi kapali olsun. Sonuçta kendin diyorsun bilindik bir sey her ay regl donemi oluyor. Bunu 7. sinifi okuyan herkes bilir, bu bilindik bir seyken ne icin soyleme geregi tasiyorsun? Simdi diyeceksin ki bir savunma mekanizman ile "ben anlatalim demiyorum" ee o zaman bu soru ne icin? Sen gosterelim diyorsun bende diyorum ki bu kadinlarin ozeli. Bir erkegi yolda mast yaparken izledin mi hic? Biliyorsun yaptigini fakat o onun ozeli. Anlatabildim mi simdi? Ama sen yine o kadar kabullenmişsin ki olayi algilarini kapayip bana karsi cevap vereceksin. Iyi günler

3|0
    0|0
    • Herhalde öyle yapıcam. Yahu kardeşim açıp göstermekle pedi elinde taşımak aynı şey mi? Ne sığ görüşlüsün ya. Ona buna reglim demekle aynı şey mi? Dediğimi okuyup yine aynı şeyleri söylüyorsun başka savunacak bir şeyin yok mu senin? Geçmiş karşıma anlatalım demediğim halde anlatmaktan bahsediyosun sonra senin algıların kapalı oluyo. Biraz farklı yoldan girde bende seni anlamaya çalışıyım karşılıklı "saygı çerçevesinde" tartışalım ama bu sende yok kusura bakma. Beynin tek yöne odaklı. İyi günler

• Ben diyecegimi dedim, bana kendini büyüterek anlatmana gerek yok. Ne oldugunu gormen icin gosterdim ve sende kendinin ne oldugunu fark ettin zaten. Bu kadar uzun yaziyi kendine guvenmeyen kisi yazar. Sende oylesin, görüşürüz tatlı kız

• Hahahahahahaha he he 😂😂

• Geçmişte kadın regline tanrıçanın iksiri deniyormuş. Bereket getirdiğine inanılıyormuş. Kadın egemen toplumlar varmış. Genç kızlar regl kanını alnına sürüp gururlanıyorlarmış. Sonrası erkek egemen toplum işte

1|0
    0|0
    • İlk defa duydum. İlginçmiş. Bilgi için çok teşekkür ederim 😊🙏🏻

• ama rüyalanmak boşalmak direkt cinsellikle alakalı regl cinsellikle değil doğurganlıkla alakalı.

• Regl dönemini cinsellikle karıştırmaları cehaletlerinin göstergesidir kesinlikle.. Bu tip insanların mesaj atmasını istemediğim için gizledim zaten kendimi bende 😑

• hiç öyle kasamam kendimi valla :D saklamam da haykırmam da :D

1|2
    0|0
  • Çünku toplumca yobaz bir topluma sahibiz.. kadinlar icin hem mucizevi hemde olagan bir durum ancak mahremiyet diye birsey varki bazi seylerin kapali yapilmasi gerekiyor hos olmaz neden bilsinki insanlar sana ozel kadinligina ozel bir durum ama hic bir toplumda konusulmasidan kacinmamak gerek

1|0
    0|0
  • Bende saçma buluyorum ozellikle okullarda kizlar kulaktan kulaga birbirine biseyler soruyo sanki öyle sorunca hic anlasilmiyo daha cok belli edip anormallestiriyolar bu durumu ben alirim cantamdan koyarim cebime abartilcak bisey degul saklayalim derken iyize rezil olmalari sadece komik

1|0
    0|0
    • Evet dışardan izleyince komik oluyor 😄

• Genişim genişsin genişiz kanka bosver cahillikten iyidir

• Aynen öyle 👍🏻👍🏻 genişliğimle daha mutluyum..

• Sorun saklamak ya da göstermek değil erkeklerin normal karşılayamaması. Mesela bak ped aldım bir yerden. Kasiyer erkek ve kendini zor tuttu gülmemek için. Komik geliyorsa satmayacaksın arkadaşım dedim kasadan geçmiş onca şeyi de almadım. (O marketi işletenlerden biri o adam) Ugraşsın malak. Kadınız diye bir pedden bile utanmamız gerekiyormuş gibi davranıyorlar. İnadına gidip toptancıdan alıp cama dizesim geliyor. Kabullenecekler ama. Eşşek gibi kabullenecekler.

1|0
    0|0
    • Terbiyesizlik mi desem geri kafalılık mı desem bilemedim valla

• Ne saklamasi ya kizlar elinden gelse hoparlörle haber vericek dünyaya...

1|0
    0|0
  • çok küçük yaştan beri ayıp ayıp diye bilinçaltına sokulduğu için herhalde.

1|0
    0|0
  • Haklısın aslında :/

1|0
    0|0
    • Bizim gibi düşünenlere desteğinden ve katılımından ötürü teşekkürler 😸

• Ben de senin gibi düşünüyorum ve ped alırken yolda yürürken asla saklama çabasına girmiyorum lütfen sabit fikirli olmayın insanlar

2|0
    2|0
  • yaptırım galiba 😏 tükaka bişey gibi bahsedilmesinden bende rahatsızım...

1|1
    0|0
  • Toplum yargıları işte , bir erkek sünnet olmasıyla övünürken bir kadının regli ayıp karşılanır. Erkek sünnet olur düğün yapılır , para takılır hediyeler alınır. Kadınlar marketten pet almaya utanır. Büyük ironi maalesef. .

1|0
    0|0
  • Cahillikten tabii ki. Üzücü bir durum

1|0
    0|0
  • Tuvalete çıkmak normaldir de herkesin ortasında sıçmazsın değil mi?

0|2
    3|0
    • Ortaya sıçmakla regl dönemi arasında kurduğun bağı açıklasana Allah aşkına. Hangi kafayla ikisini bağdaştırabiliyorsunuz

• ayıp degıl bızde

1|0
    0|0
  • Çünkü biz türk'üz :D bizim amcaoğulları mermiye kafa atıyo. bizde herşey utanç verici çekingen toplum gibiyiz ama damarımıza basılırsa aman diyorum :)

1|0
    0|0
  • hiç bir fikrim yok bizim evde tuvaletteki çöpe bile kirli ped atılmaz sanki erkekler bilmiyor bunu hatta çoğu bizden daha iyi biliyor bu kadar normal bir şeyin bu kadar saklanması çok traji komik

1|0
    0|0
  • Benim icorganlarimin nasil durumda oldugu kimseyi ilgilendirmez. Söylemem, benim özelim o :D ister sinirli olayim. Ister olmayim. Hayatta söylemem. Ayip oldugu icin degil. Bu durumu paylasma ihtiyaci duymadigim icin. Tabi agrim, sancim olursa durum baska. En yakin erkek/ kiz arkadaslarima anlatirim

0|0
    0|0
    • İnsanlara söyleyin demiyorum zaten ben. Anlatılacak bir şey yok ki ortada

• Erkekle bayan arasındaki çizgiyi aşmamak gerek. Ben erkeklerin ereksiyonundan haberdar olmuyorsam onlar da benim bayansal mevzularimdan haberdar olmamalı, babam dahil

0|0
    0|0
  • Ben ayıp karşılamıyorum ama utanırım yani

1|0
    0|0
  • Basur da allah vergisi bir hastalık. Ama basurlu insanlar herkesin yanında rahat rahat BEN BASURUM demez. çünkü avret yerlerinde dönen o tur olaylar edep sınırları içinde gerek kalmadıkça söylenmemeli..

1|0
    0|0
    • Hayır gayet diyorlar. Sen rastlamamışsın

• Herkesin bir edebi olmalı

0|0
    0|0
    • Anlatılsın demiyorum altını çiziyorum tekrardan

• Tugalete gitmwk kadar normal bisey demissin regl olmak normal degil demiyoruz tugalete gitmekte normal ama herkesin icinde olmaz degilmi

0|2
    0|0
    • Ortalıkta aç göster demiyorum ki. Sadece bu kadae büyütülmemeli diyorum 😊

• Bende söylerim

1|0
    0|0
  • edepten ötürü

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    16
Yükleniyor...