Bilir misin, bilmez misin?

Sen hiç tattın mı, yokluğu! Yokluk neydi, bilir misin sen? Sence parasızlık kadar başka ne olabilirdi yokluk? Belki aşk mıdır, o. Sanmıyorum! Aşk yokluk olamaz, olmamalı! Sen, hiç tek kaldın mı, hayır yine aşkı koyma bak, aşkın yokluğu da tek kalmak değildir. Sen bilmezsin yokluğu belki ama kısaca anlatayım, küçük ellerinle masumluğu toplamaktır yokluk, milletin yüzüne bakmak, acaba torbada çikolata var mıdır demek. Yokluk, milletin seni görmemesidir. Değişiktir, ama sana en büyük dostur. Doğrudur çünkü, yalan değildir. Gerçekçidir, yoksa yoktur. Ama temizdir her zaman, unutma yokluk temizdir. Çünkü sana masumluk getirir, saflık getirir. Eğer sen yokluk çekiyorsan dön bak sana ne vermiş. Ne getirmiş. Sen doğru musun, yoksa sen bilmezsin, yokluğu. Yokluk, vazgeçmemektir, küçük eller ile ben büyüdüm, küçük ellerimi kirlettim evet ama çöplüklerde hurdalar içinde işte bak yokluk buydu, unutma masumsan eğer, o ellerin ancak yokluktan kirlendiyse, o masumluğun ancak o şekil kirlendiyse sen unutma temizsindir, var olsun yok olsun ama sen hala masumsundur.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• hayat acı ve zor. ince bir cizginin uzerindeyiz hepimiz kimi bir adım ileride kimi bir adım geride kimide tam o ipin üzerinde.
    iklim gibidir yoklukta olan umudu yıkılır kışa döner
    umut eker geleceğe tekrar bahar olur her yer
    ve yazı kucaklar kurtuluş naralarıyla
    fakat hep sondan gelir bahar tuzak gibidir ama ensende hissedersin soğuk nefesini..
    hayat zor belki elbette şu belli
    beterin beteri vardır elbet mutlu olmak gerekli
    asıl yokluk inancı tüketmektir
    ibadeti yönelememektir
    umudu kesmektir
    ve asıl en önemlisi ALLAH' kaybetmektir...
    her halimiz şükürler olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bilirim, parasizlik yüzünden ailem dağıldı. Geçti çok şükür ama olan oldu. Parasizlik kotu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Gel yarım ekmek tavuk döner ısmarlayım da böyle küçük emraha bağlama :))

1|0
    0|0
    • :) 1 tl liklerden ise küçüklüğümü yaşar kabul ederim yoksa gerisi yalan ;)

• bitter çikolatayı benmari usulü erit :))

• Tüm çilolataları yedim :) yapacak şey yok hatta geçenlerde yedim :) yarın kek yapacağım onu da yiyeceğim :)

• Küçükken çok zengin değildik her istediğimizi alamadık ama kimdeyede muhtac olmadık şükürler olsun ama böyle şeyler görünce hala içim yanıyor

1|0
    0|0
    • İstediğim kadar zengin olayım şu günlerden sonrabenim de çocuğum olursa, ona herşeyin olmasına izin vermicem hayalleri olacak, ama mutlu olacak.

• Tekrar teşekkürler, ben artık uyumalıyım. Epey geç oldu zaten. Kendinize iyi bakın

• Teşşekkür ederim sizde kendinize iyi bakın

• Gecekonduda büyümüş adamım bazen abuk subuk şeyleri bile israf etmem insanlar şaşırır çünkü bilmezler yokluğun ne olduğunu. Şimdi yüksek binalarda oturuyoruzda ne oluyo sanki gecekondu samimiyeti olmadıktan sonra.

1|0
    0|0
    • Millette kimseyi umursamam var, komşuluk bazı yerlede ölmüş.

• Bunları kime yazdın :)

1|0
    0|0
  • bilirim

1|0
    0|0
  • İyi yazsr olursun alkisliyorum :)

1|0
    0|0
  • biliriz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bilmem

1|0
    0|0
  • Yokluk yeri gelince para yeri gelince aşk veya kimsesizlik yalnizliktr bence yokluk bir yerde cagresizliktir bnce

0|0
    0|0
  • Saplantıyı bılıyorum o sayılır mı?

1|0
    0|0
  • Valla öğrenciyseniz fakirliğin dibini görmüşsünüzdür zaten
    Fakirlik çok kötü la

0|0
    0|0
    • Fakirlik nedr tam bilmiyorsun.

• Geçen sene vefat etti

• Toprağı bol olsun...😞