Çocuk gelişimi okumak zorunlu olsa nasıl olur?

Bence çocuk gelişimi okumayan, çocuk sevmeyen kişilere dünyaya çocuk getirmesi yasaklanmalı. 3 kere ağır sınavdan geç sonra çocuk sahibi ol diye bir yasa uygulansa nasıl olur? Ben artık bu zulum gören çocukları duyunca dayanamıyorum 😡

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında çocuk gelişimi, beslenme dersleri ilk okuldan liseye kadar mecburi olmalı. Onca yıl aynı çoğrafyayı, tarihi okuyoruz elimize ne geçiyor. Bu dersler sayesinde Daha sağlıklı ve bilinci bireyler yetiştirebiliriz. Ayrıca her cocuğun ilkokuldan başlayarak bir spor dalında müzik veya resimde yeteneğine göre özel eğitimler verilmesi gerektiğini düşünüyorum...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 12

• En az 3 çocuğun tavsiye edildiği bir ülkede böyle bir uygulamanın getirileceğini sanmıyorum.

Ayrıca Türkiye sadece büyük şehirlerden ibaret değil. Kırsal yerlerde geçim sıkıntısı çeken milyonlarca aile var. Eli kalem tutmayan kadınlar cabası. Böyle bir eğitim alabilmeleri mümkün değil.

Bazı merkezlerde annelik-hamilelik eğitimi verildiğini biliyorum. Bu eğitim merkezleri yaygınlaştırılabilir, isteyenler bu eğitimi alabilir.

Burada önemli olan husus, insanımızın refah seviyesini yükseltmek ve bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmalarını sağlamak. Her şeyin başı eğitim deriz, ancak eğitimli hale gelebilmek için refah seviyesinin de yüksek olması gerek.

1|0
    0|0
    • Haklısıniz sizde ama kafalar sadece cinsellik ve ya aşka calismamamali ben napıyorum diye de düşünülmelidir hamile kalıyor doğuryor atıyor. İnsan kendini geliştirmek isterse hiç bir engel yoktur ilimizin altında hersey hersey var artık parası yoksa tvden dinler parası varsa kitap alır okur internet deseniz 2 yaşındaki çocuklar bile kullanıyor. Bunlar bahane değil kişiden kişiye aktarılmalı. Aşk acısı çekiyorum ne yapayım değil de çocuk sahibin olursam neleri bilmem ve öğrenmem lazım demeli değil mi? Adama çok aşık oldum ama adam evli ve ya kadın evli vs işte bunlar dünyaya yanlışlıkla kazayla gelen çocukların çektiği bir zulum. Bir anne baba oturup çocuklarıyla günde en az 1 saat kaliteli zaman geçirirse işte bu tür şeyler azalır die düşünüyorum.

• Haklısın abla doğru bişey söylemişsin millet nerede aşk sorusu var orada böyle sorular cevapsız kalıyor nedense

1|0
    0|0
  • Abla o senin dünyan, yaşını başını almışın...

Bir çok kadın, çocuk sokakta yatıyor.

Anca konuşuyorsunuz, şu olsa bu olsa.

Adriana lima yanımda olsa bu ney ya?

0|1
    1|0
    • Anca konuştuğumu nerden biliyorsun? Adriana napsin seni Güldürme. Konuyla ne alakası var

• Abla değil bir kere hanımefendi diyeceksin. Eleştiriye açığim ama eleştiriye bağlı anladın mi? Yaşimi başımı aldım evet ama sende çocuk değilsin. Konuyu anlamamışsın detalaydırmadim senin anlaman lazımdı.

• Teyze anladım herşeyi, lütfen bağırma...

• Cocuk gelisimi okutulmali, davranislar cocuklari etkiliyor. Cocuklar buyukleri rol model seciyorlar farkinda olmadan, iletisim cok onemli. Ne demisler ne ekersen onu bicersin.

1|0
    0|0
  • Yok artık çocuk yapmaya da mı diploma gereksin :D Etraf diplomalı kısır kaynıyo laflarını duyar gibiyim :D

0|1
    1|0
  • Çocuk gelişimci olmayan kızı dövüyolar galiba. Nolucak bu kadar mezun çok merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • atalarımızın dediği gibi
    ilim cehaleti alır eşeklik baki kalır
    insanın içinde yoksa istediğin kadar istediğin eğitimi ver nafile

0|0
    0|0
  • cocuk gelişimi okudugun içinmi bunu düşündün

0|0
    0|0
  • sadece bilinçli anne babalar çocuk sahibi olsa ülke nüfusu biter

0|0
    0|0
  • Zaten zorunlu degilmi :D her 5 kizdan 4 okuyor o bölümü :)))

0|1
    0|0
  • Tebrikler vallahada o sinavin hilesini buluruz biz ya da neslimiz tukenir :)

0|0
    0|0
  • haklisin Syn agatha

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Okuyabilirsin tutan yok.

0|1
    1|1
    • Bunu sana demiştim ben okudum sonra anne oldum. Sende oku öğren yoksa memleket gereksiz dolu.

Yükleniyor...