Madımak olayına bakış açınız?

Evet arkadaşlar madımak olayına bakıl açınız nedir elbetteki cinsellik sorusu kadar dikkat çeken ve cevap alan bir soru olmayacak ama orda ölen insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ben insanların kendi inandıkları dini dahi yanlış anlayıp katliam yaptıklarını düşünüyorum söz sizde

0|0
2|18

En İyi Kız Görüşü

• Nüfus cüzdanımın kütük kısmında il der, Sivas yazar. Hiç Sivaslı olmadım, 3 kere gördüğüm bir şehir işte. O günlerde otelin olduğu yeri de bir kaç sene önce gittiğimde ziyaret etmiştim. Çoğu iş görüşmem de ve hatta arkadaş ortamımda "senin kütük neresi" sorusundan sonra ne sorunlar yaşadım ben bilirim. İnsanın alnına kapkara bir leke gibi sürülüyor işte de keşke insanlar da unutmasa. Ben bir çok şeyin sadece yıldönümünde hatırlandığını düşünüyorum. İlk defa bu sorunu 2003 de yaşamıştım. O günden sonra nerelisin diye sorana Türküm dedim, hiç bir yere ait olamadım da kalamadım da.
    Katliamın yanlış anlaması olmaz. Katliam katliamdır.

1|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• 2 temmuz 93 sadece madimaktakileri değil insanlığı da yaktılar. Bunu yapan da yapana göz yuman da elbet bir gün hesap verecek #unutMADIMAKlımda

1|4
    0|0
  • Sorumluları bugün iktidardadır. İslamcının fıtratında var yamyamlık, tecavüz ve katletmek.

1|2
    0|1
  • Madimak olayı bir lekedir. Soylenen hic bir sey ve ta yazilan hic bir fikir insanlari linc etmeyi öldürebilmeyi hakli kilmaz. Devletin bu talihsiz olaya dolayli yoldan destegi ise en buyuk mafyanin yine devlet oldugunu dusundurtmektedir bana. Saygilar

1|3
    0|0
  • Tamamen insanlık dışı hayvanların bile yapmayacağı acı bir olaydır lakin düşünceler hiç bir zaman ölmez ve yok edilemez. bırak dini yanlış anlamayı kendi dinini bile bilmeyen yobaz insanların kalkıp dinden bahsetmesi zaten en vahim neyse daha fazla konusmayayım sinirleniyorum anla sen artık...

1|3
    0|0
  • ışid zihniyetinin o zamanki temsilcileri.. göz yuman, katkısı bulunan kim varsa lanet olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=sjEKkH4C8Zc

0|1
    0|0
  • o olayda ölenlerde de cahil gerzekler vardi orayi yakmaya gidenlerde komple öyle. ben olayo okumustum oteldeki canım birinden oyle bir aciklama gelmiski adamlari ölümüne tahrik etimis saldirtmak icin. bu salaklarda tavuk öldurur gibi gidip ötel yakmis. canım insanlarin aralarindaki olayin pesinden suruklenecek kadar düşüncesiz degilim. iyi valla iki yerde iki bos kafa beyinsizlikler yapsin ben yillarca insanlarla tartisiyim kafa patlatiym sevdigim insanlari kiriyim. ben son derece zeki ve duygusal bir insanim. ama bu olayda konusulacak birsey yok artik. hem ben gecmisi unutmadikca sonsuza kadar nefretlerin devam edeceini biliyorum. ee? sonsuza kadar yasanan her olay yuzunden birbirimizden nefret mi edicez? Turktu Kurttu Aleviydi vs. o boyle yapti su boyle yapti. eger gerici degiliz diyosaniz biz moderniz bilmem neyiz kulturluyuz okullar okuduk vesayre ozaman geriyi geride birakmayi bilin. ne yapicaz bu zihniyetle bölunmeye adim adim ilerlerken ülke? size hayal gibi gelirken dunyada ne haritalar degisiyor Turkiyeyi bolunmez mi sandiniz? artik bos konulari birakin ilerleyin gecmisi unutun guzel konusun dost olun insan kazanin bu nefretlerde bitsin bu kanda.

0|0
    0|1
    • Türkiyeyi bölünmez mi sandınız derken geçmişini unutan sen ve senin gibiler bu ülkeyi bölerler aslında o otelin içindeki insanların hiçbir günahı yoktu sanki zamanında çok sesin çıktı da şimdi bana kalkmış diyorsun ki geçmiş olay o zaman anneni adamın biri s. ksin sende adama deki abicim geçmiş bitmiş olay şimdi bunun için kafa patlatıp seninle papaz olamam?

• uslubun cok yanlis ama yinede bir kez daha cevap verip deniyorum. bak anneyle ilgili verdigin ornekle otel olayinin alakalari yok. birincisi zaten sana onca laf anlattim tek bir yazdigima bile hak vermeden direk itiraz etmen seni. zaten fikirlere kapali oldugunu gosteriyor ama yinede deniyorum insanlik namina dostluk kardeslik namina Ülkem namina. verdigin ornek alakasiz. eger annenin basina oyle bisey geldiyse o gider karsi tarafi vurursun. ama buyuk annenin buyuk annesine yapilmis ve zamaninda iki aile tarafindanda cok kan dokulmusse sen taa bilmem kacinci kusak olarak bunu dert etmeyebilirsin. ustelik otel olayi senin icin ailenin basina gelen olay kadarda etkilemez etkileyemez. yani bu suanda hayli hayli gecmiste birakilip dostluk icinde yeni yarinlar kurabilecegimiz bir olay. ben onemsiz demiyorum evet onemli ders alinmali tekrarlanmamali vs. evet unutmamali ama artik gecmiste birakmali anliyormusun beni gecmiste birakmali. Tum musluman cografyasinda kan akti sira Turkiyeyede gelecek

• artik gram akacak kana tahammulumuz yok. butun hristiyanlar seyirci tum muslumanlar kukla. yetmedimi artik birbirimize dustugumuz. bizi bu gundemlerle oyaliyorlar tipki diger musluman ulkeleri karistirdiklari gibi. irakin devlet adamin saddami devirdikleri gibi kaddafi gibi esad gibi halkiyla arasi acilan tum devletler ve ikiye bolunen milletler gibi. onlara duzenlenilmis oyunlar ulkemizdede donuyor. birlik olma ruhunu uyandirmali. bir an once bir an. cogu kisi farkina vardi ama bir cok kisi goremiyor. sen gorenlerden ol. ayni yolda yurudugun belkide ayni kitaba inandigin insanlarla dusman olma. kitabina inanmiyorsan bile bir savas ciksa senin yaninda seni koruyan yine ben olurum bana mermi tasiyan yine sen. en azindan dost olabilirz. bunu bu gun anlarsak o gun geldiginde rahat olabilir. anlatabiliyormuyum.

• madımak olayları bu ülke icin kara bir lekedir fakat sadece aleviler katledilmedi bu ülkede sünnilerde öldürüldü bakınız başbağlar katliamı

1|0
    0|1
  • birileri durmadan ulkeyi karistirmak istiyor. provokasyonlarin sonuclarindan bir

1|1
    0|0
  • katliama ne denebilir ki, bir de soyle guzel boyle super kulturumuz var diye ovunuruz.. kulliyen yalan

0|2
    0|0
  • bazı sünni yobaz kesimin alevileri kafir olarak görüp katletmesi, devletinde bu olayları izleyerek dolaylı yoldan destek olduğu olaydır. Şu an IŞ-İT in Şii'leri kafir olarak görüp kafalarını kesmesiyle, o insanları katledenler arasında zerre kadar fark yoktur.

0|1
    0|0
  • canım ümmetçilerin işi işte. Kendilerine ve ülkeye hiçbir şekilde zararı olmayan insanları camiden çıkıp zafer islamındır diyerek yaktılar. Allah belalarını versin.

0|2
    0|0
  • Sadece Madımakmi buna benzer bir suru katliam yapıldı Tr de ve halada yapılıyor...

0|2
    0|1
  • Provokasyon olabilir

0|0
    0|0
  • o ne ki

0|0
    0|2
  • bir zaman sagcı solcu diye
    şimdide kürt türk diye savaştırıyorlar işte bizi

0|0
    0|0
  • Öncesinde neden milletin cuma namazı sırasında müzik dans yapıp insanları tahrik ettiler... her sonucun bir sebebi vardır... dindar değilim ama artık herşeyin öncesine bakıyorum bir araştırın... sebep sonuç

0|0
    0|2
  • Madımak. olayinaa olay demeyen arkadaşa arkadaş dememm tesuf ederim.. şimdi ben buraya neden yazdım niçin yazdım bunlar bir taakim uydurma Şimdi ben yazıyorum Dedim de yazmadı mı bakın yürüdüm yazdım.. bitti Bilmem anlatabildim mi

0|0
    0|2
  • Olay o değil aleviyi sunniyi onu bunu birbirine düşürmek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Unutursak kalbimiz kurusun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...